Болки в ухото?

  • 61 369
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 852
Вечерта си направих компрес /морска сол в платнена торбичка/ съвета на AnMary.
А на другия ден си взех Отипакс,слагах си 2 дни и болката изчезна.Вече съм Ок.
Благодаря на всички включили се по темата!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 144
Радвам се, че си ок, но при болки в ухото задължително на доктор. Аз ей така от самолечение си направих гноен отит и ми се перфорира тъпанчето. Започна точно със заглъхване и болка (слаба). А за капките зехтин - ако е бактериална инфекция може да навредят много. Единствено компресите с морска сол в платнена торбичка са безобидни и могат само да помогнат, не да навредят.

Някои основни правила за разпознаване на ушните инфекции:

Ако има сърбеж освен болката са гъбички.

Ако изтича кръв или гной - тъпанчето се е перфорирало.

Ако изтича секрет - вероятна бактериална инфекция.

С клечка се почиства само ушната мида, вътре не се бърка.

Успех и си пазете ушите Simple Smile))

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Това със зехтина го знам от лекар - УНГ, като безвреден и полезен метод за облекчаване на болката. За пръв път чувам, че може да навреди. Ще обясниш ли защо?
Многократно съм го прилагала при себе си и децата и след това при посещение при УНГ са ми казвали, че съм постъпила правилно. Даже имаше случай, когато не бях слагала и УНГ ме накара да слагам зехтин няколко дни, и после пак да отидем при него, за да може да почисти ухото добре...

# 18
  • Мнения: 1 144
Бенджи, погледни това.

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83201010.htm
"Отомикоза
Във външния слухов проход нерядко се развиват гъбички от рода на Аспергилус. Заболяването най-често се среща у нечистоплътни лица, у боледуващи от хроничен отит, или у лица, които често си капват зехтин или олио в ушния канал. При отомикоза във външния слухов проход се образуват налепи, които постепенно го запълват. От прохода изтича белезникав секрет. Болните се оплакват най-много от силен сърбеж, който ги принуждава да се разчесват с остри предмети /клечки, фиби/.

Лечението на отомикозата се състои в отстраняване на аспергилуса чрез промивки и капвания от 2-5%-ов салицилов спирт всекидневно в прохода.
"
След като те прегледа УНГ и ти каже да си накапваш зехтин, значи може и нямаш това заболяване. Но ако го имаш, зехтинът ще навреди. Затова първо УНГ и после лечение. СЪпругът ми е пострадал жестоко при едно такова самолечение със зехтин и после месеци наред се лекувал от гъбички в ухото като дете. И аз бях чувала за капането на зехтин, че облекчава, но когато се опитах веднъж да сложа на големия ми син, той ми каза, че не бива. После проверих в Интернет и се оказа, че действително не бива да си капеш зехтин, ако не те е прегледал лекар, който да ти каже, че може и ще помогне.

Извинете за дългия пост.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само да напомня, че и капките се затоплят леко.

Общи условия

Активация на акаунт