Норвежки майки и деца боядисват великденски яйца

  • 20 653
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 786
Добро утро  Hug
ркб, и аз се ядосвам на студа все още, но ... в Норвегия сме.
Абе тук при нас е плъзнал някакъв грип ... всеки втори, който виждам е болен!

# 76
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Пак ли този грип  ooooh!

Ркб и при нас е сняг, чак да не повярваш, много ме е яд значи  Tired

# 77
  • Мнения: 3 674
Ох стига с този грип бе хора... Crazy

А за сняг...хич не може да се мерите с нас,ние си имаме най-много в Тронделаг.... smile3534

И  не му се вижда края.... newsm78

И аз бях на работа днеска.След 6 дена почивка, и ми беше странно малко... питах се кво правя тука... Whistling

# 78
  • Мнения: 2 786
Хайде да идва тая пролет най-после, то с тия студове нищо чудно, че има грип.
Тъкмо понагрее слънцето и решиш да се поразсъблечеш, и хоп - студ и сняг.
Срамота!
Норвежанки, казвайте кога започва норвежката пролет?

# 79
  • Мнения: 72
Здравейте моичета,
ние преди два дни се прибрахме от бг и изненада... сняг и студ  #Crazy  как може така , а и майка ми и брат ми и идват на гости след две седмици къде ще ги разхождам из преспите ....

Щастлива честито за новата прическа, и аз си мисля да се пострижа нещо подобно. Макар, че последно си боядисах косата лешникова и се различавах от паспортната снимка.

Аз отдавна съм си наумила да правя Тирамису, но това сирене  Маскапоне не го намирам никъде. Винце дали мога да го заменя с  това натуралното крем сирене на Филаделфия? Някой правил ли е та да ме упъти от каде да наеря и бишкоти ?

# 80
  • Мнения: 2 786
p327, здравей Simple Smile
Много е удобна тази прическа - отзад късичко, отпред малко по-дълго с плавен преход, не просто 2 кичура отпред Peace
Пробвай, на мен много ми хареса  Hug
Аз пък съм си наумила да правя Verdens beste kake - хапнахме у farfar и много ми се услади.

# 81
  • Мнения: 3 674

...
Аз отдавна съм си наумила да правя Тирамису, но това сирене  Маскапоне не го намирам никъде. Винце дали мога да го заменя с  това натуралното крем сирене на Филаделфия? Някой правил ли е та да ме упъти от каде да наеря и бишкоти ?


Аз точно с  него правя Тирамису-то...става много вкусно.  Heart Eyes И няма разлика от оригиналната рецепта на вкус. Hug

Понеже преди като  се налагаше да правя Тирамису...се качвах на колата и се почваше едно обикаляне за Маскарпоне... ooooh! После ми казаха с Филаделфия, и аз пробвах. И от тогава само с него... Peace

А за бишкоти има в ИКА и в Ултра, или OBS или  COOP. Бишкототе им а по-други от нашите, по хрупкви са и става много влусно с техните.

Може да има бишкоти  и в Лидъл....не съм пробвала там.

Ето как го правя...много е  лесна Peace

Тирамису

1 голям пакет  "finger kjeks" бишкоти/ или  2 малки пакета...
2 кутия  filadelfia naturell
4 яйца
 4 с. л захар
коняк 10 гр  или есенция от коняк няколко капки.
студено подсладено кафе/ за топене на бишкотите/
какао за поръсване

Белтъците се разбиват със захарта. А жълтъците се разбиват с с Филаделфията и се смесват с белтъците.
Смесват се кафето с коняка и бишкотите се топят в кафето...  Върху всеки ред  се слага  от крема и се поръсва с какао.

 Hug


Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 21:45 от ЧервеноВинце

# 82
  • Мнения: 72
 Hug Винце благодаря много  smile3525   тези дни ще опитам рецептата.

# 83
  • Мнения: 2 786
Винце, като си подкарала с рецептите, я кажи и рецептата за Verdens beste kake  Blush
Правила ли си такъв?
Опитвала ли си? newsm78

# 84
# 85
  • Мнения: 515
Стига с това тирамису, разваляте легендата, че в Норвегия се ядат само кренвирши!  Mr. Green

Тук е истински ужас - на всеки ъгъл сладкарница! При нас в околност 500 метра имаме "Неделя", "100 грама сладки" и "Малинка" И половината си оборот на мен дължат!  Embarassed

# 86
  • Мнения: 2 786
квине, мерси, изгледах го   bouquet

# 87
  • Мнения: 3 674
Винце, като си подкарала с рецептите, я кажи и рецептата за Verdens beste kake  Blush
Правила ли си такъв?
Опитвала ли си? newsm78
Добре де,   няма ли име?  Joy Това "Най-добарат торта на света" не ми говори нищо... Rolling Eyes тярвба да има име някакво  тази торта  Joy
Иначе наистина никога ен съм чуавла за тази торта.Иначе у  farfar  като я опитахте, купена ли беше или домашно приготвена?

Е да питаме другите "норвежанки"...знаете ли как се прави "Verdens beste kake"?  newsm78


На мен иначе любимите са ми Туфел, Наполеонм Тирамису и на Лео шоколадовата торта!  Hug Ама Труфела и Наполеона са мноооого играчка  Rolling Eyes

пр27..и да се отчетеш тук при нас със снимки..  Hug  тоест да почерпиш  виртуално с Тирамису-то Grinning

Марйо.... Joy Joy Joy Яж торти, чж...че тук такива няма... Hug

 

# 88
  • Мнения: 3 674
Олеее това ли е била" Verdens beste kake"... ooooh!   Ами аз колко пъти съм я яла и да не знам.... Joy

 Много е вкусна, ама  не бих казала, че е "Най-добрата торта на света"... Blush  Тез норвежци малко са се престарали в името... Joy

Квине...мерси че ме открехна  Hug

# 89
  • Мнения: 175
Божее,  ooooh!Винска ooooh!  Joy. Каква си такава норвежанка да не знае6 Verdens beste kake?   Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт