Пролет иде вече и навън е ПАЗАРДЖИШКОТО човече(20)

  • 11 333
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 511
Намерих само текста. Grinning

Моля кажете, не на шега,
кой нарисува тази дъга?
Пъстра, красива - казвайте кой -
аз или ние, ти или той?

Вярно, познахте - в нашия град
аз си измислях цвят подир цвят:
жълт или розов, син и червен -
весел да бъде нашия ден.

Гледайте всички - листа му бял
цялата пъстра дъга е побрал.
Греят боички, греят слънца -
скрити до днеска в наште сърца.

Моля кажете, не на шега,
как ще огрее тази дъга
всички дечица, всички игри -
кой ще ни каже - бройте до три.

Тази дъга е смях и мечта-
нека й кажем: 'Излез от листа'
С ръчички да вдигнем още сега,
с ръчички да вдигнем нашта дъга.
Нека да вдигнем нашта дъга.

# 256
  • Мнения: 305
Песента се казва Дъга

Дъга

Моля кажете, не на шега,
кой нарисува тази дъга?
Пъстра, красива - казвайте кой -
аз или ние, ти или той?

Вярно, познахте - в нашия град
аз си измислях цвят подир цвят:
жълт или розов, син и червен -
весел да бъде нашия ден.

Гледайте всички - листа му бял
цялата пъстра дъга е побрал.
Греят боички, греят слънца -
скрити до днеска в наште сърца.

Моля кажете, не на шега,
как ще огрее тази дъга
всички дечица, всички игри -
кой ще ни каже - бройте до три.

Тази дъга е смях и мечта-
нека й кажем: "Излез от листа"
С ръчички да вдигнем още сега,
с ръчички да вдигнем нашта дъга.
Нека да вдигнем нашта дъга.

# 257
  • Мнения: 305
Е с малко закъснение! Simple Smile

# 258
  • Мнения: 2 336
Gwen става въпрос за същата колело-количка, значи ще давам зор за да сглоби Peace
Тази песен я имам в компа, детски песнички да искате /теглила съм я от ДС-то/

# 259
ама че ден днес ама вали та вали я сега да питам и аз за една песничка за едно коте и в нея се пее така на диванче под юрганче коте бяло се е свряло и по нататьк не знаем някой може ли да помогне baby_neutral

# 260
  • Мнения: 2 336
ама че ден днес ама вали та вали я сега да питам и аз за една песничка за едно коте и в нея се пее така на диванче под юрганче коте бяло се е свряло и по нататьк не знаем някой може ли да помогне baby_neutral
Peace какда ти я пратя newsm78

# 261
  • Мнения: 1 938
Благодаря! Grinning
Ще се постарая и този изпит да взема с отличен. Сядам да чета. Mr. Green
Ако може Nellina и petjah да подскажат за тънкостите на правилното кърмене.  Hug

    Ще раждаш в Държавната болница, нали? Д-р Р. Попов ще ти даде първите наставления за кърменето. Той е ЗА кърменето на поискване и късното захранване!  Peace Послушай него!!! След като те изпишат, тогава ние сме насреща!  Hug Hug Hug
    Желая ти леко и бързо раждане; здраво и кротко бебче!  Hug Hug Hug

# 262
  • София
  • Мнения: 1 511
Добре,непременно ще се консултирам с него.
Тано го кърмих 3 месеца,нямах достатъчно мляко. А от petjah съм чувала,че мляко можеш да имаш дълго време,стига да знаеш някои Фатки. Та затова ми беше мисълта.

# 263
  • Мнения: 1 938
    Кърмих Йоана 2 години и 1 ден,  Grinning  Peaceвъпреки че 10 дни бях отделена от нея (аз - в болницата, Йоана - вкъщи на "Фризолак"), благодарение на безценните съвети на д-р Попов! smile3501 smile3501 smile3501
   В резюме: кърмиш на поискване (без да гледаш часовника). Това означава, че може да кърмиш през 1 час, през 4 часа, през 30 мин...Бебето само показва кога.  Peace Не даваш вода - в кърмата има достатъчно.  Peace Не дохранваш. Не даваш сокче на 20-я ден.  #Cussing out Кърмиш И през нощта, ако бебето желае!
    Успех!  Hug В кърмаческия има мнооооооого материал - прочети го!!!  Hug Hug Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 1 511
Вече се зарових там (в Кърмаческия) и събирам материал. Grinning

# 265
# 266
  • Мнения: 2 577
Ехо, ехо!
Ето ни - дойдохме си преди час!
Идвам си от царството на зимата! Вчера цял ден валя сняг на Сърница - 20 см сняг на Кара тепе. Невероятно нещо...Лед, абе зима. Едвам си отключихме колата...Печката бумтеше вчера и цял ден гледаш как валри сняг. Чудо!
Риба -  Confused само две пъстърви. Записах една бройка за женкия отбор Laughing. Мезета, пържолки и салатки - имаше, компенсирахме вялото риболовене с обилно хапване и пийване!
Божката добре си е изкарал на Велинград при баба и дядо - най-важното , че е хапвал, щото и ние като Вилиянка на Петя сме 10 кила ShockedЯвно кърмените дълго деца са по-слабички - дали наистина има връзка newsm78...
Беладона, как ме излъга ти с тези 30 градуса...Добре,че не ти повярвах, та си взех гумените ботуши Mr. Green

# 267
  • Мнения: 343
Gwen препоръчвам ти Книга за кърменето от Хана Лотроп , на мен много ми помогна желая ти успех

# 268
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Беладона, как ме излъга ти с тези 30 градуса...Добре,че не ти повярвах, та си взех гумените ботуши Mr. Green

Те тез 30 градуса са за тази седмица  Crossing Arms .

Стискам силно палци на Gwen   Peace .

# 269
  • София
  • Мнения: 1 511
Благодаря, Мечтание и de'Belladona!

Общи условия

Активация на акаунт