Фетална морфология???

  • 3 208
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 006
#Shocked айде сега, като кажа, че нито ми е предлагано, нито някой ми е споменавал за такива изследвания!!!!!!!!!
А и аз, нали съм загубена и доверчива по природа си мисля, че ако има нещо докторите сами ще ми кажат! Close
сега почвам да си мисля разни работи и със огромен страх чакам датата!!!!!!! Искам всичко да ни е наред!

# 16
  • Мнения: 6 315
Цитат на: georgievag
...


 Confused:  Confused:  Confused:

Няма нищо по-добро от това да имаш доверие на гинеколога си. Безсмислено е да се шашкаш точно сега!

# 17
  • Мнения: 228
Aз си правих БХС в 4 месец и се оказа ,че нивото на хормоните ми са на почти горна граница и се наложи преглед с доблер.В резултат на което се отхвърли евентоална малоформация на прода, за щастие си имам прекрасно и здраво момиченце. Grinning  Grinning  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 193
На мен ми следят бременността в Бургас и също никой не ми беше споменал нищо за фетална морфология или за БХС. За тях разбрах от интернет.
Тъй като имах 3 леки прокървявания до 5тия месец без да може да се открие причината аз на своя глава се грабнах и отидох до София за фетална морфология.
Ако нямах този проблем не знам дали бих отишла...може би само от чисто любопитство.
Както изкоментира лекарката ми след като по-късно споделих с нея че съм правила този преглед: "Е, добре, а ако бяха видели нещо съмнително в плода щеше ли да се съгласиш да ти махнат бебето в петия месец?" Нямаше да се съглася, само щях да се побъркам от притеснение докато се роди детето...

Та в тази връзка..Дали е възможно вътреутробно лечение на някои аномалии на плода, как мислите?

# 19
  • Мнения: 6 472
Да, възможно е, но се свеждат до доста малък кръг от аномалии (поне за БГ) Cry Наскоро по Дискавъри даваха филм за това как процедират в щатите при подобни случаи. Останах в потрес как направиха операция на бебе в петия месец. Така и не разбрах как стана целия фокус, но накрая диването се роди живо и здраво Grinning

# 20
  • Мнения: 2 494
Цитат на: georgievag
#Shocked айде сега, като кажа, че нито ми е предлагано, нито някой ми е споменавал за такива изследвания!!!!!!!!!


Така трябва-да имаш доверие на гинеколога си. Моята ми каза за БХС, но понеже е платено каза че аз трябва да реша дали да го направя, а според нея няма смисъл, защото съм само на 26. Риска е по-голям за жени над 35 години.

За феталната аз я питах, и тя каза, че ако лекарят има някакви съмнения тогава изпраща бременната на такъв преглед - при специалист по фетална ехография. Иначе на нейния ехограф тя всеки път като ме гледа гледа и органите на бебо!

Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт