Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
В яслата не даваха децата да бъда с бодита. А за едно дете на 3 години, което ходи  без памперс не ми се вижда удачно да ползва боди.

# 16
  • Мнения: 14 133
И за мен няма да е удобно за дете, което се учи само да се обслужва.  Crossing Arms

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
На моята Калина не й слагах боди в началото, като тръгна на градина, защото ги оставят сами да ходят до тоалетна и да се загащват и това означава също да ходи с веещи се краища на бодито. Не че като е с гащички и потниче или тениска не е вечно с гол кръст, де.
Изрично нищо не са ни казвали, но след проучване тук, във форума стигнах до тези изводи и й накупих само комплектчета и забравихме за бодитата.

# 18
  • Мнения: 89
В нашата ясла - без бодита и без гащеризони. Аз купих по-дълги тениски и по-дълги потници. Ако облека тениска по мярка, веднага е гол кръста.
Но понякога си позволявам да сложа боди и резултата е, че не ги закопчават, но поне не се разгащват.

# 19
  • Мнения: 222
винаги е била с боди и до сега никой не ми е правил забележка, е понякога не закопчано...по разбираеми причини,като чета постовете ви си мисля ,че трябва да съм благодарна на лелките че ни търпят.

# 20
  • София
  • Мнения: 203
 Редовно си я пускам на ясла с боди, оставям го разкопчано, но й слагам, за да й пази кръста, иначе като й сложа обикновена тениска или потниче - 10 минути и се е разгащила и ходи с голо кръстче  Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 39 764
На мен в началото ми казаха, че е препоръчително да не пускам Дияна с боди на ясла. Казаха, че учат децата да сядат на гърнета, сами да се оправят, и на децата им е трудно да си разкопчават и закопчават бодитата. Дияна ходи с потници. От няколко месеца облича и бодита, но е вече голяма и може да се закопчава сама.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Когато ходеха на ясла,госпожите се цупеха ако са с боди.Много често я преобличаха. ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 044
Като чета повече мнения в темата си мисля, че Ралица е късметкийка. Лелите в нейната ясла не са не ми правят проблем за бодито (аз го оставям разкопчано сутрин), ами даже са я научили как да си го пази за да не се намокри. 

# 24
  • Мнения: 1 312
Моята принцеса ходи на градина.Редовно си я пускам с боди,купила съм и няколко и тя много ги харесва,че са подобни като моите и не ги сваля.
 Laughing

# 25
  • Мнения: 636
Неприятно, че ще трябва да се снабдявате с потници...
Иначе, на нас не са ни казвали, че не може, но на мен ми изглежда неподходящо предвид ходенето до тоалетна.  случая, за мен възмутителното е не претенцията Калина да е без боди, а това, че се карат на нея вместо да ти кажат на теб...

# 26
  • Мнения: 2 237
Ох,обърках се вече....Днес събрах двете лелки от първа смяна,за да им се извиня за неудобството което им причинявам с бодитата.Те ме гледаха втрещено и явно не разбираха за какво става дума.Обясних им,че другите им колежки от втора смяна изрично са ме предупредили да не пускам детето с боди,че било неудобно за обслужване и т.н.Те казаха,че никога,ама никога не е било проблем децата да са с бодита и че изобщо не им представлява трудност да ги обслужват.Казаха,че все пак това е ясла и повечето деца са още с памперс,а бодито е най-удобно да придържа памперса.Останаха учудени от мнението на колежките си,казаха че никога не са връщали или правили забележка на дете с боди.Припомниха ми и нашият разговор в самото начало,още тогава те ме увериха че не ги притеснява подобен вид облекло.Казаха още,че с моето дете проблем няма ,тъй като тя може да го откопчава,понякога криво-ляво и го закопчава (или пък си го загащва в чорапогащника) и самичка си го държи да не попадне в гърнето като пишка.Та както казах,съвсем се обърках.Лелките от тая смяна се ядосаха на лелките от другата и се заканиха да се разправят , задето ми поставят такива условия.И ме увериха,че за в бъдеще съвсем спокойно мога да си пускам Калина с боди,тъй като никъде изрично не е упоменато че това е нежелателно.
Та стана дълга и широка.И каква стана тя,накрая ще взема да скарам и персонала..... Confused 
А дребната пък , инат и половина,не ще комплектчета,иска боди като мама....
Ей такива работи.... ooooh!

# 27
  • Мнения: 47 986
в нашата ясла децата, които са с памперс, са с боди
децата, които са с гащички, са с потници
то така е и логично
никога не е било проблем
само за гащеризони и много завъртяни рокли са им проблем, когато са често/изкл разбира се за тържества например/

# 28
  • Мнения: 3 663
таня е ходила на ясли само с бодита, никога не са правили проблем
случвало се е да я взема с разкопчано боди, но рядко

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз като я пуснах на градина и накупих потници и пликчета. Там ги оставят сами да се оправят и бодитата са неподходящи. За яслата не мога да коментирам, но щом лелките не искат да обслужват детето с боди купувай потници и пликчета.

Общи условия

Активация на акаунт