Как да помогнем на бебчето да се изака?

  • 12 782
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 912
имаше период, в който акахме "заедно" с бебо, но определно беше по-голям - някъде около 5 месечен, изключително кърмен
това, с което аз му помагах е, като го усетя, че му се ака и се напъва събувах му памперсите, слагах го да лежи по гръб с леко свити крачета и си слагах ръцете на стъпалцата му, така че той да има упора и да се натиска там докато се напъва (какво обяснение само, ама тя и темата е една деликатна  Crazy )
и след 2-3 седмици му купих гърне и той там вече се справяше самичък  bowuu
но щом твоето бебче е толкова мъничко, не знам дали трябва да му се помага, но защо пък не  newsm78 например да го държиш над гърне, тази поза е удобна за акане сякаш  newsm78

# 16
  • Мнения: 491
Няма смисъл да му помагаш....всяко бебе като ака става червено и се мъчи,с времето няма да разбираш кога се е наакало.1-2 пъти на ден е нормално да ака

# 17
  • Мнения: 681
И аз да се изкажа.Свали му памперса и дръж крачетата вдигнати.Можеш да правиш и леко масажче по коремчето по часовниковата стрелка.При нас помагат. Peace

# 18
  • Мнения: 10
Аз открих доста по-безболезнен и бърз метод - микроклизми с глицерин, ефекта е поразителен.
За съжаление можете да си ги набавите само от южната ни съседка - Гърция.

# 19
  • Мнения: 34
Има специални пюрета за бебета от сини сливи.

# 20
  • Мнения: 270
Има специални пюрета за бебета от сини сливи.
Би било добре да се чете хубаво преди да се дават съвети. Какви пюрета от сливи? Бебето е на 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт