За пръв път с бебе на път :)

  • 2 443
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 636
А какви са причините,ако не е тайна?  newsm78 Купетата се zаклÜчват. Ние като пътувахме и в двете посоки бяхме сами в купето.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Честно казано и на мен идеята с нощния влак не ми харесва.Детето е малко и лесно може да падне от кушетката,а тя не е достатъчно широка за да легне с някой от родителите.Ще трябва да мъкнат и чаршафи,не бих си сложила детето да спи на тези,които слагат там. Confused

# 17
  • Мнения: 1 636
Аz му бях вzела на на6ият само калъфче. Иначе си е с дрехите,по автобуси и пейки навън не е по_чисто. А аz спах с моят на едно легло,иначе и мен ме е страх,макар,да е на 2 год. Като легна настрани няма6е проблем. Важното е то да спи и да му е добре.

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите в столчетата си спят без проблем,така че не вярвам и на бебо да му е дискомфортно.А и май не става дума за кой знае колко дълъг път. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 636
И моите спят zа Щастие в столчетата,но в колата.Никога не съм се zамислялал как Ще е на път със столчета във влак  Thinking. И аz не zнам колко е пътя.Ние пътуваме от Плевен до Бургас към 7 часа мисля.

# 20
  • Мнения: 2 100
Чиколина, Фантичка е права-не става дума за толкова дълъг път, иде реч за 4-4.30 часа...
А какви са причините,ако не е тайна?
Ние с мъжа ми ще сме изключително уморени, в 3 ще сме в Ст. Загора, после с колата около час, час и нещо и аха да си легнем утрепани за сън, малкия ще се събуди и ми е бедна фантазията как ще изкараме деня. Другото-много се притеснявам точно да не падне...не мога да спя с него нито аз, нито мъжа ми (не сме от най-малките). Друга причина-Крис беше с обърнат режим и ЕДВА успяхме да го оправим....не искам да рискувам една вечер да не спи...когато ще спи, той иска да се търкаля по леглото, не обича да е гушнат. А там къде да се върти така? И още куп причини има, които натежаха при избора ни...Сигурни сме, че за малкия и за нас нощното пътуване би било най-трудно. Дано да си ме разбрала  Peace

А относно стола-не обича да седи ограничен в подобни неща...та се съмнявам да спи там. Ние го вземаме основно за да си почиваме за малко по време на пътуването, а и в колата го изискват  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 181
По повод преобуването - взимаш достатъчно много салфетки или по-добре няколко лигнина, отиваш в тоалетната, сваляш капака, застилаш с няколко пласта салфетки или лигнин и преобуваш. И памперса - в кофата, че иначе ще падне на релсите. Не е лошо да си носиш и вода за измиване, защото ако се наака няма как да го почистиш. Иначе в купето не мисля, че е удачно.
Това не бих го направила. Вярно е, че поне от 15 години не съм пътувала с влак, ама като знам каква мръсотия беше!!! Няма да ми пука въобще да му сменям памперса - с каквото и ще да е пълен в купето. Бебе е все пак, сигурна съм, че другите пътници ще бъдат толерантни.

# 22
  • Мнения: 1 258
здравейте момичета!изчетох темата,но не ми стана ясно нещо!когато пътуваш с бебе в рейс трябва ли да купуваш билет и за него?като мисля да го нося с кошчето за кола и няма как да седи 3 часа в мен?и трябва да седи на отделна седалка?аз мисля че трябва,но нали уж ако детето е до 7години не се заплаща? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 636
здравейте момичета!изчетох темата,но не ми стана ясно нещо!когато пътуваш с бебе в рейс трябва ли да купуваш билет и за него?като мисля да го нося с кошчето за кола и няма как да седи 3 часа в мен?и трябва да седи на отделна седалка?аз мисля че трябва,но нали уж ако детето е до 7години не се заплаща? newsm78
Зависи кога и от с коя компания Ще летите. С големият,когато бе6е под 2 съм летяла 1 път беz да плаЩам zа него,1 път платихме 70% от цената и бе6е на 11месеца,1 път на 2.5 му платихме zял билет.Миналата година като летях с двамата платихме,но не помня дали бе6е пълне цена.Така,че това дете под 7 е беzплатно го няма  Sad ... А ако го има моля да ми кажете къде  Mr. Green.Може да литнем следваЩата ваканция.

# 24
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Няма такъв филм. В междуградските рейсове всяко място се заплаща.

# 25
  • Мнения: 2 100
НАРЕДБА № 43 ОТ 11 СЕПТЕМВРИ 2001 Г. ЗА ЖЕЛЕЗОПЪТЕН ПРЕВОЗ НА ПЪТНИЦИ, БАГАЖИ И КОЛЕТНИ ПРАТКИ

Чл. 20. (1) Децата до навършване на седем години, които не заемат самостоятелно място, пътуват без билет.

       (2) Децата до навършване на седем години пътуват с намаление, определено в тарифните условия на превозвача, в случаите, когато използват самостоятелно място. Намалението не може да е по-малко от половината от цената на билета за възрастни.


 Shocked Е, не! И на бебето ще се налага да се купува билет, така ли?!?!   ooooh!


poison mother, мисле, че има намаление за деца до 7 години в междуградския, ама това беше преди...трябва да се провери

# 26
  • Мнения: 1 636
Джиджа,
не zнам там как е.В ДЕ до 6 год.в автобусите,Сбаните и метрото са беz билет. НО zа самолет си плаЩаме.Не ме питат дали искам място или не.От 2 год.го дават zадължително,а преди 2 нямат,но пак плаЩаме.На ласт минет билети е пълната цена.

# 27
  • Мнения: 2 100
Говорих току що с гарата, и от там ми казват, че нищо не се плащало. Нямам думи, явно в момента на покупката ще разберем  Whistling

Чиколина, навсякъде трябва да е така! Но тук в Бг както винаги сме с най-тъпите и нелогични закони  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 636
Джиджа,току Що zададох полет zа мен с децата да видя какви цени иzлиzат.Ето тук копирано
250,00   + 81,09   x 1 Erwachsener  = EUR 331,09
195,00   + 75,09   x 2 Kinder  = EUR 540,18
При попълването пи6е деца под или над 2 год.Мисля,че искат да zнаят само,дали Ще имат zапаzено място.
Но,ако наистина е така е супер zа вас.Детето беz пари.Какво го мисли6,реzервирай,докато не са премислили.  Laughing

# 29
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Джиджа, от 5-6 години пътуваме на дълъг път с момата с влак - билет ІІ класа за дете до 7г. е безплатен, плащаш само запазено място, ако държиш на това, но то е максимум левче. Но пък си знаеш, че детето си има място. Иначе, ако има много хора в купето, единият от вас ще трябва да държи детето или да си търси място в друго купе.
За първа класа ЗАДЪЛЖИТЕЛНО плащаш запазено място + добавката за първа класа (там за дете може и да е наполовина, не съм сигурна).

Просто логиката на формирането на цената на билетите в ЖП транспорта е: основен билет (ІІ класа) + добавки - запазено място, първа класа, експрес и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт