Брак с чужд гражданин в БГ -невъзможен

  • 14 837
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 461
Нас ни бракосъчетаха без паспорти в съвета на Витошка.Мъжът ми си го беше забравил в хотела,а също и кумувете,които бяха чужденци.Спокойно някой друг можеше да се представи за Джон и после,изненадка #Onfire

# 16
  • Мнения: 1 959
Ако може някой Добричлия да ме светне то и аз сам от Добрич ама такова животно при нас няма:"посетихме прекрасния археологически музей на Добрич"я Аз знам два и семейството ми живее пред единия.

# 17
  • Мнения: 1 959
Цитат на: Veni_B
Цитат
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.


под "страната" авторът е имал в предвид Англия или САЩ, а не България. Освен това той не обяснява добре zащо zаконъте насо4ен против 4ужденците.
Аz като се жених в Германия на съпруга му искаха документ от мен, 4е не съм омъжена в БГ, а zа да го полу4а тоzи документ от съвета, трябваше да нося документ zа мъжа ми, 4е той не е женен в Германия. Така, 4е в БГ  много добре zнаеха, 4е се омъжвам. Но не zнам как е в другите европейски страни, предполагам същото.

Точно за БГ се говори защото не може англичанин или американец да се ожени в БГ за българка за да получи английско или американско гражданство.Същото е и ако е фективен брака не е гаранция че ще ти дадът виза за дадената страна.Аз като бях за моята виза върнаха семейство защото бяха студенти нямаха собствено жилище и доходите им бяха ограничени така че както се казва "Гаранция Франция"
"Има едно несправедливо подозрение, че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната."

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ами моят руснак се уреди с БГ паспорт и сега шета безвизово из европа Wink това имат в предвид хората  Laughing

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Въх, май и аз за бг властите съм си оЩе мома:не съм имала оЩе "удоволствието" да си регистрирам брака в Бгто  Twisted Evil
А пък на мен неЩо линка не ми се отваря  Confused
Мъжът ми по едно време се беШе заинтересувал дали може да вземе и бг гражданство за да не му се налага да бъде Щавен в хотелите по тарифите за 4ужденци,но като разбрахме ,4е искат да се откаже от италианското си гражданство за да стане българ4е Shocked  и той вика "Да бе ,ей сега ,веднага".
Така,4е ето и ние един вид сме мислили да "спекулираме" със смесения брак  Twisted Evil

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 959
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

Вапроса не е към мен но ако мога да ти отговоря ще ре радвам да ти помогна.Нашия брак е сключен в БГ и аз взех фамилията на мъжът ми.Отидох в полицията(Добрич)купих си формуляр за смяна на паспорт той струва към 3лв.Правиш си снимки и си носиш и сертификата за сключване на гражданск брак отиваш в призната от полицията за съответния град машинописна фирма и там ти попълват формуляра с новата фамилия.Пак в полицията и вече зависи колко бързо искаш да ти е готов паспорта.Моя го изкарахме за един ден щото ходехме до посолството за виза.Май това е в общи линии.

# 22
  • Мнения: 185
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса

Аz мога да посоча моят опит.  Женихме се със съпруга 2001 година. В бра4ното или на немски Standesamt ни питаха предварително коя фамилия искаме да вzемем_ моята, неговата или двойната, смесена. Аz исках да вzема смесена, а съпругът искаше да си остане с неговата, Но така не можело, фамилиите ни трябвало да са идентични и така вzехме неговата фамилия, но аz му каzах, че си zапаzвам правото да иzбера българско име на детето ни, което и той да харесва.
Документите ни ги искаха няколко месеца предварително, около 6 мес., zа да имат време да ги обработят, а и zащото имаше доста кандидати да се женят. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 244
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

В Германия се омъжих. Още преди подписването в кметството тук на село ме питаха как ще сме после. Имаше 3 варианта - запазвам моминската си фамилия, пишат ме с тире или директно приемам неговата.
Аз приех неговата, че ставаше винаги едно мазало докато спелувам моминската си фамилия (стига ми малкото ми име и сега)
После се обадих до посолството да ги питам за смяна на фамилията какво ми трябва. Тука стана пак една - нали многооо "знаят" местния език, та заради тази "компетентност" превеждах 2 документа вместо един. С тия документи отидох в посолството и там ми смениха в паспорта фамилията. Надписаха я отгоре на ръка #Crazy  и писаха Забележка на коя страница и защо е поправката.
Абе цирк голям. Не помня колко се изръсих тогава, ама трябваше 2 превода да платя - най напред от немски на български, след това заверка в местното правителство и после самата заверка да преведа.

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: aniji
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

Вапроса не е към мен но ако мога да ти отговоря ще ре радвам да ти помогна.Нашия брак е сключен в БГ и аз взех фамилията на мъжът ми.Отидох в полицията(Добрич)купих си формуляр за смяна на паспорт той струва към 3лв.Правиш си снимки и си носиш и сертификата за сключване на гражданск брак отиваш в призната от полицията за съответния град машинописна фирма и там ти попълват формуляра с новата фамилия.Пак в полицията и вече зависи колко бързо искаш да ти е готов паспорта.Моя го изкарахме за един ден щото ходехме до посолството за виза.Май това е в общи линии.

Аниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Laughing Що ли им трябва на хората да се женят за чужденци, само развалят рахатлъка на чиновниците и ги карат да си размърдват мозъчните гънки Laughing. Смея се аз, ама не е за смях изобщо, като гледам и вие какво сте писали Mr. Green. Знам само, че на моята 'швейцарска' приятелка й се наложи да преподписва с мъжа си (италианец) и в БГ, за да им признаят брака и тук официално - демек, 2 пъти се жениха. Забравила съм вече защо така стана, преди 7-8 години беше, но жив факт си е това. Отделно, тя реши, че не иска швейцарски паспорт, подаде документи за италиански и миналата седмица гордо беше тръгнала да си го получи в Лозана, обаче.. се оказа, че й сбъркали една буква в името и паспорта обратно в Рим, ще го вземе чак през септември ooooh!. Бюрокрацията и бумащината е голяма навсякъде, не е само в БГ така.

# 26
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
[quote="mcdirockАниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...[/quote]
И аз да се намеся. Ако в брачното свидетелство си с фамилията ма съпруга си, няма проблем действаш както Анджи ти е писала. Но ако  в брачното свидетелство си с моминската фамилия В България се сменя само чрвз съда.

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Doret
[quote="mcdirockАниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...

И аз да се намеся. Ако в брачното свидетелство си с фамилията ма съпруга си, няма проблем действаш както Анджи ти е писала. Но ако  в брачното свидетелство си с моминската фамилия В България се сменя само чрвз съда.[/quote]
Благодарско,Дорет.По4на да ми се изяснява картинката:няма да мога да го сменя както изглежда Thinking Да,в акта за граждански брак съм си с моята фамилия,заЩото тук нямат практика жената да приема фамилията на мъжа и когато се бракувахме ме записаха с моята фамилия...

# 28
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
То по-добре да си останеш с твойта фамилия вместо да се занимаваш със съда в България. Баща ми си добавя хаджи пред името и 6 месеца се проточи делото. И накрая в решението на съда печатна грешка в името. и чакане още 2-3 месеца.

# 29
  • Мнения: 1 959
mcdirock значи аз какво направих.
1.снимки
2.сертификата за бракуване
3.формуляра за нов паспорт.
Номер три го попълниха във оторизирана машинописна фирма фирма такива фирми има поне в Добрич в самата полиция.Не забравяй да си носиш и стария паспорт и номер 2 защото ще ти вземат даните от тези документи.Моя съвт е да не попълваш нищо на ръка.Моя сертификат беше преведен и легализиран пак от оторизирана фирма.С така попълнения документ стария паспорт и снимките обратно в полицията.Там  вече ти решаваш за кога искаш да ти е готов паспорта.Ако имаш други въпроси питаи. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт