Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 894
  • 787
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 065
Здравейте момичета,не съм писала известно време ,но ви чета редовно.До края на месеца,трябва да си направя изследвания,но вече нямам нерви да ходя по доктори и засега изчаквам.Почти от година в добавка към Хашимотото имам и повишена кръвна захар и повишен холестерол,които засега по препоръка на ендокриноложката ми се мъча да  регулирам с подходяща диета.Притеснявам се ,че ако няма ефект ,трябва да започна да пия някакви лекарства,а не ми се иска.
На няколко пъти ми се случва в последните 2-3 месеца,при моментно притеснение и по-силен стрес,да ми блокира мисленето и паметта,разтупква ми се сърцето и ми се разтреперва цялото тяло и след като ситуацията се нормализира що-годе,аз продължавам да се чувствам без сили.Някой беше писал ,че при психични състояния помагат  витамини от В -групата,но трябва да се разтърся в предишните страници да прочета за В6 или за В12 ставаше въпрос.Само при нужда ли се пият или се прави някакъв курс за по продължително време.
Изморява ме това непрекъснато самонаблюдение ,самоконтролиране и анализиране.В къщи не само,че  не ме разбират ,ами се дразнят, когато не съм ВИНАГИ в перфектна кондиция-усмихната и приветлива.Понякога ми е толкова мъчно...иска ми се да се облегна на нечие рамо и да си порева,дори без и аз да знам за какво,но трябва да съм силна.

# 586
  • Мнения: 9 052
Миличка djily ,
Остави хората в къщи , които не те раzбират и се опитай да раzбираш и гелzиш себе си. За zахарта е добре да си спаzваш диетата , не да се опитваш. За теб е добре. Аz имах гестационен диабет и няколко месеца бях на диета и хич не ми беше zле. После си продължих да се храня zдравословно и сега не ми е zле. Важно е да се грижиш добре zа себе си.
За нервите трябва да питаш специалист, но аz доколкото иzброих по нагоре съм чувала zа Омега3 , Магнеzий, Б комплекс, Вит Ц и Цинк.
Иzбягвай стреса всячески. Успех.

# 587
  • У дома
  • Мнения: 1 741
djily, позната ситуация. И моят мъж уж е разбран, но понякога и от него мога да чуя забележка, че... защо пак не ми е добре.
Погледни и от хубавата страна - преди няколко века, такива като нас са ги обявявали за луди и вещици, истерички и какво ли не още... сега поне знаем къде е  проблема.

Б комплекс задължително за емоциите. Гледаш на гърба на шишенцето да има колкото може повече Б-та. jabata_dil е изредила още няколко. За паметта писах - аз съм много доволна от Ашуаганда, но не знам дали е така и на бълг.

А, да, забравих за пробиотиците - много са важни! Също така не трябва да има никакви скрити огнища на инфекция. Напр. при мен помага като не приемам глутенови продукти. Започнах и кандида пречистване, защото преди време пих силен антибиотик и веднага ми се отрази. Моята лекарка не му обърна внимание, но като отидох на кайропрактор, уф, не знам как е на бълг., жената веднага го забеляза.
За това се сещам засега. Горе главата  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 19:02 от Atalanta

# 588
  • Мнения: 580


А, да, забравих за пробиотиците - много са важни! Също така не трябва да има никакви скрити огнища на инфекция. Напр. при мен помага като не приемам глутенови продукти. Започнах и кандида пречистване, защото преди време пих силен антибиотик и веднага ми се отрази. Моята лекарка не му обърна внимание, но като отидох на кайропрактор, уф, не знам как е на бълг., жената веднага го забеляза.
За това се сещам засега. Горе главата  Heart Eyes


[/quote]

Atalanta ,пробиотиците лекар ли ги изписва или можем ли да си ги набавим спокойно от аптеката ?От колко време ги пиеш и в каквад доза ?
ПС Момичета днес разбрах ,че по-правилно било да се пие "Selen" 100microgr ,а не 50 ,каквато е практиката .Ще съм Ви благодарна ,ако споделите опит   bouquet

# 589
  • Мнения: 580
Сега си спомних ,че миналата година покрай кандидатстудентската кампания се чувставах като парцал .Тогава майка ми ме накара да пия срещу умората "Сибирски женшен" + мултивитамини .Определено ми помогнаха .Но си трябваше постоянство и търпение,особено с женшена . Wink

# 590
  • Мнения: 9 052
За скъпоценния съм взела женшен и гинко комбинация. Съжалявам за пропуска, но аз какво служи селена?
Аталанта какво е това пре;истване от антибиотиците? Мъжа ми взе доста антибиотици в последните месеци.

# 591
  • Мнения: 1 065
Jabata_dil, Atalanta, благодаря ви за милите думи.Старая се да съм силна(или поне външно да изглеждам такава),защото  семейството ми такава ме харесват,но понякога рухвам от нищо.На моменти така ми писва от всичко и всички,че ми се иска да ме няма.
Имам неизлекувам синузит и скоро пак пих антибиотик и уж съм добре,но не съм ходила на проверка.
Тия дни ще отида да си купя В-комплекс,и дано съм сериозна с пиенето ,че понякога пропускам,когато знам ,че не е серозно лекарство.
Хубава вечер на всички Hugмного усмивки и приятни емоции

# 592
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ами тя моята билка е вид женшен и по всички книги я препоръчват за хипо- и Хашимото.

Пробиотици - жив, умрял, след антибиотик е закон да се пият, защото възстановяват естествената стомашна среда, която е нарушена от приемането на антибиотик. Аз си ги купих от специализиран магазин за ограник продукти. И лекарката, и кайропрактора ме подсетиха. На шишето пише по 2 хапчета на ден.

Селена - при нас има само по 200 и това е дозата на ден. Какво прави-
селена е важен минерал за функцията на щитовидната жлеза. От части той контролира превръщането от Т4 в Т3. Селена активира ензим, който отговаря за контрола на функцията на жлезата при превръщането от Т4 в Т3. При стрес става дефицит на селена в тялото. Според проучване от 1997, при недостига на селен йодните съединения в храната директно увреждат жлезата. Също така се смята, че селена намалява възпалителните процеси и антителата при хора с автоимунни заболявания.
Това е от The thyroid hormone breakthrough, Mary Shomon

Ама съм дървен философ, а? За съжаление колкото и да чета, в един момент си давам сметка, че без мед. образование сама не мога да си помогна и ми остава само да се надявам и моля, моля и благодаря на Господ, че не е по-лошо.

# 593
  • София
  • Мнения: 6 798
Утре си купувам селен.
Жен шен купуваме чат-пат с любимия, ама уж за тонус, не знаех, че помага за жлезата, явно на принципа на интуизията съм го нацелила.  Laughing

# 594
  • Мнения: 9 052
и аз ще упя селен стига да се продава без рецепта по дрогериите  Wink

# 595
  • У дома
  • Мнения: 1 741
ох, забравих - питайте и лекарите за дозата на селена... в моите книги пише, че е вредно да се предозира и дават, че вредното е над 400mcg на ден.

# 596
  • Мнения: 2 282
Виждам, че коментирате зодиите. Аз също съм Телец Simple Smile
но ми се иска да направя връзката, че Хашимото се отключва при определени условия, начин на живот и мислене, доста типичен за телците. От една страна, очевадното е любовта към похапването и полягането Simple Smile от гледна точка на мисленето, не мога точно да го свържа със зодията... може би това, че гледат твърде сериозно на себе си, и се концентрират върху материалното? Набило ми се е в главата, че "философиите не са за телците". Оказа се, че не е съвсем така Simple Smile  А за гърлото - дядо ми умря от рак на гласните струни, и винаги съм си мислела, че там ще ме удари... така е то, прекаленото четене на зодии не е много полезно Simple Smile

# 597
  • Мнения: 498
denik, аз пих селен цяла година, че и повече, сутрин заедно с еутирокса по две таблетки, т.е. 200 мг. В резултат на което в момента антителата ми са в норма.

jabata_dil, селена е регистриран като лекарствен продукт и се продава в аптеките, а не в дрогериите))) Може да си го закупиш без рецепта. Цената му е 10.87 за Cefasel 100 MCG tabl. 100 mcg x 20. Като това е пределната цена на лекарството, над тази цена, е нарушение със закона ако ти го продадат и можеш спокойно да уведомиш МЗ или ИАЛ за проверка.

# 598
  • Мнения: 9 052
купих от дрогерията селен депо 50 мг пише по 1 дневно дневна доза по европейските норми.
взех и пробиотици ... с-щото ли е като пребиотиш? Ологофруктоза пише. взима се след като се прекратят антибиотиците или може паралелно?

# 599
  • Мнения: 4 344
здравейте,момичета!
чета ви редовно,но не съм писала отдавна.
вече 3 мес.след операция съм на 75мг л тироксин,но след час като го изпия започва да ме души,гади ми се...случва ло ли ви си е?и на какво се е дължало?
благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт