Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 131 096
  • 787
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 220
Моята лекарка изрично ме предупреди да не пия тироксин преди да дам кръв. Както и кафе... Иначе не било вярно изследването.
Изследването на кое ? Защото аз го пия то 6дни и не ми се вярва да ми се е отразило драстично на хормоните та те толкова бързо да се променят  newsm78

# 706
  • Мнения: 365
Ако си правите хормонални изследвания и пиете Л-тирокс или Л-тироксин, трябва да отидете в лабораторията без да сте пили хапчето си. Би трябвало да са го споменали лекарите.
  bouquet

# 707
  • София
  • Мнения: 521
PIPILOTE става въпрос само за хапчето за деня което е нали  newsm78  Embarassed

# 708
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 878
когато правих поредното изследване на ТСХ през м.април, ходих до лабораторията след обяд. сещайте се - и еутирокса бях пила, и кафе и т.н.
сега в понеделник ходих и на гладно, и на жадно, и без еутирокс.
моят ендо казва, че по принцип трябва да се ходи на гладно и т.н.

в случай, че някой го интересува - от вчерашния ми преглед при ендото резултатът е повишена доза на еутирокса - от 50 на 75. така ми се искаше да е намалена, ама не би.

# 709
  • София
  • Мнения: 521
прасунчо какви са ти стойностите на ТСХ, че ти увеличиха дозата?

# 710
  • София
  • Мнения: 1 220
Ще видим какво ще ми каже Тодорова и се надявам все пак да не правя нови на всичките… ooooh!
Прасунчо  Hug

# 711
  • Мнения: 2 381
Пиех лекартсвото всеки ден в 7.00 сутринта. В дните на преглед също. Действието му започва 24 часа по- късно и не оказва вличние на резултата - това ми обясни и настоящия ми ендокринолог, когато споделих опасения, че нивата може и да не са реални, понеже съм правила тази гимнастика.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 220
Пиех лекартсвото всеки ден в 7.00 сутринта. В дните на преглед също. Действието му започва 24 часа по- късно и не оказва вличние на резултата - това ми обясни и настоящия ми ендокринолог, когато споделих опасения, че нивата може и да не са реални, понеже съм правила тази гимнастика.
Супер  Hug Hug Hug

# 713
  • Мнения: 13 834
Явно колкото лекари, толкова мнения. Мен пък първо в лабораторията ме предупредиха - на гладно, без тироксина, без кафе и без скорошно физическо натоварване. В Централната ендокринология казаха, че е добре без хапчето, но тъй като не очаквах да ми взимат кръв същия ден и вече го бях изпила, рекоха - може, не е толкова фатално. Последно, моята си лекарка каза, че може да си ял и пил, но хапчето - не! Така че, както ви хареса Laughing
Само това, че започва да действа след 24 часа не ми звучи убедително. Има ефект 24 часа (дори май 48), но започва да се отделя още от самото начало. Нали затова се изисква и този период от 1/2 час преди ядене, за да може да се абсорбира в кръвта.

# 714
  • София
  • Мнения: 521
И мен това за 24-те часа ме усъмни  newsm78 но пък ако действа 48 часа значи трябва два дни да не се пие  newsm78

# 715
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 878
прасунчо какви са ти стойностите на ТСХ, че ти увеличиха дозата?

ТСХ - 3,50 при реф. 0,27 - 4,20.
април беше 1,5.

не се оплаквам Peace ама тоз хормон - нагоре-надолу, егати йо-йо-то Crazy

повече усмивки, момичета! и пазете нервата!
 Hug  bouquet

# 716
  • Мнения: 13 834
... но пък ако действа 48 часа значи трябва два дни да не се пие  newsm78

Натрупвало се. Явно непосредствено след приема е по-концентрирано и после постепенно се разсейва. Затова сигурно и съветват да не се пие лекарството преди изследването. Поне аз така си го обяснявам.

Прасунчо, явно при теб се търси слизане на стойностите около 1, затова ти е увеличена дозировката.
А иначе е нормално хормонът да варира. То и при здравите е така. Зависи от много неща - час, хранене, физическо и психическо състояние, натоварване, сезон...

# 717
  • Мнения: 2 381
Спрях лекартството, когато нивата ми паднаха до 0.03. Една седмица по- късно без лекарства бяха < 0.
8 седмици по - късно без лекарства нивата едва - едва почнаха да се повишават все още далеч извън нормата. 11 седмици по- късно влязох в норма, но в ниските граници. Така, че явно действа  дълго време.
Нито един лекар не ми е казвал да давам кръв на гладно. Иначе да - взимах си хапчето 1/2 час преди ядене, но всеки ден по едно и също време, за да създам режим на тялото си.
Това е моят случай. Говорете с вашите лекари, за да сте спокойни в действията си  Peace

# 718
  • Мнения: 365
Не вярвам да е голяма драма това хапче.
Аз бях чела, че пък действието е най-силно първите два часа. Но не съм спец. Но аз вярвам на моята лекарка, а и от самото начало ме бяха предупредили за това да не го взимам преди да дам кръв. Така че, ако вярвате и на вашите лекари, няма проблем:)
Едва ли тук ще решим тази дилема:))) Да пием или не.... Това бе въпросът:)))


А и за тези няколко дни lanna наистина не вярвам да има кой знае каква промяна в хормоните ти под влияние на лекарството, все пак то не е с мигновен ефект. Не се притеснявай. По-добре направи тези изследвания минимум след месец, за да знаеш какво се случва.
Поздрави:))  bouquet

Kylie, да - става въпрос за хапчето за деня, което, разбира се, се приема след изследването:)

# 719
  • Мнения: 13 834
Драма - не, но е важно, за да са коректни резултатите от изследването. нали въз основа на тях дозират лекарството.

Общи условия

Активация на акаунт