Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 131 003
  • 787
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 381
Ето едно запитване и много лаконичен отговор от лекар (на англ. е)

http://www.medhelp.org/forums/Thyroid/messages/1229.html

# 721
  • Мнения: 9 052
Нали затова се изисква и този период от 1/2 час преди ядене, за да може да се абсорбира в кръвта.

и това zа пръв път чувам. моя си пие хапчето сутрин zа да не го zабрави, но преди или след ядене не са му каzали да има zначение  ooooh!

# 722
  • Мнения: 13 800
Ми то в листовката си пише.

Важно е да си пием тироксинчето, че без него лошо, пък кога и как явно не е чак толкова от значение Peace

# 723
  • Мнения: 365
Права си, птица, че е важно да се знае, но от друга страна, в този случай не разбирам защо едва 6 дни след почване на приема са правени изследвания. Според мен и с хапче и без него те няма да са точни. Но все пак не съм лекар:)
  bouquet


# 724
  • София
  • Мнения: 1 220
Не вярвам да е голяма драма това хапче.
Аз бях чела, че пък действието е най-силно първите два часа. Но не съм спец. Но аз вярвам на моята лекарка, а и от самото начало ме бяха предупредили за това да не го взимам преди да дам кръв. Така че, ако вярвате и на вашите лекари, няма проблем:)
Едва ли тук ще решим тази дилема:))) Да пием или не.... Това бе въпросът:)))


А и за тези няколко дни lanna наистина не вярвам да има кой знае каква промяна в хормоните ти под влияние на лекарството, все пак то не е с мигновен ефект. Не се притеснявай. По-добре направи тези изследвания минимум след месец, за да знаеш какво се случва.
Поздрави:))  bouquet


PIPILOTE ,  Hug
Благодаря ти за успокоеното   bouquet
Чак другата седмица съм при Тодорова и веднага ще пиша какво е казала … Hug

# 725
  • София
  • Мнения: 516
Момичета имам едно питане към вас - предписаха ми Л-тироксин 5 дни по 25 мг. и след това по 50 мг. С моето ТСХ 5,2 за колко време с тази доза ще го сваля до 1  newsm78 Малко тъпичък въпрос ама  Embarassed

# 726
  • Мнения: 365
Kylie,
не вярвам някой от нас да може да ти отговори. Това е много индивидуално, но със сигурност ще знаеш след 30 или 45 дни как се отразява тази доза, след като направиш изследванията си:)
Успех и не се тревожи за това излишно  bouquet

# 727
  • Мнения: 433
Здравейте момичета.Доста странички сте изписали докато ме нямаше Simple SmileОтносно дилемата за хапчето и на мен лекарката ми каза да не го пия преди изследване.Кръв трябва да се дава на гладно и до 10ч.Когато трябваше да си направя изследване за пръв път леко катастрофирах и докато чаках полиция и т.н. стана 10.30ч.Тогава лекаря при когото трябваше да ходя ми каза.че няма смисъл да правя изследването,защото нивото на хормона ще е много високо и от инцидента.Kylie не знам кога ще ти се нормализират стойностите,но трябва да приемаш хапчето поне 45дни преди да си пуснеш следващо изследване.

# 728
  • София
  • Мнения: 516
PIPILOTE,  didikeh много ви благодаря момичета. Притеснена съм много, защото чета из нета такива страхотии за това Хашимото, че  Crazy.... и ме е страх не толкова за мен, а за бебо който е в мен  Sad

# 729
  • Мнения: 365
Kylie,
Последното нещо, което и с хашимото и без него трябва да правиш в момента, е да се притесняваш.
Успокой се и се отпусни и се радвай на този момент. И лекарката ще ти го каже.
Вече коментирахме, че има много жени, които си износват бебетата без дори да знаят, че имат заболяване. И всичко е наред.
А има и хора без проблеми и нещо се случва. Не мисли негативно. Хубавото е, че знаеш какво ти е и можеш да вземеш мерки, т.е. да направиш това, което зависи от теб:) А всичко е Божа работа:) Вярвай, че всичко ще е наред.
Аз те разбирам много добре, защото от началото досега има за много неща, за които да се тревожа и хашимотото е най-малкият проблем:)
Затова, кураж и усмивки и само положителни мисли, това е най-добро и за двама ви.
Ще видиш, че когато си по-спокойна, това ще се отрази и на общото ти състояние. За мен лично, излкючвам моментите на тревога, но като цяло бременността ми е много хубав момент от живота и хашимотото ми, особено съм спокойна и всичко някак е по-леко около мен. Не се дразня и не се ядосвам излишно.

Съжалявам за това отклонение, просто исках да ти дам кураж:)
Поздрави на всички  bouquet

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 16:28 от PIPILOTE

# 730
  • София
  • Мнения: 516
PIPILOTE нямаш представа колко успокояващо ми подействаха твоите думи  Hug много ти благодаря!

# 731
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Kylie аз да допълня, че познавам мама, която е с това заболяване и бебето вече е на 6-7 месеца. Кърми си го (макар че по-назад в темата бях писала да си питат лекар, ама май не) и тя ми обясни, че чрез кърмата бебето трябвало да продължи да поема от лекарствота и постепенно да се откаже. Тя самата ми каза, че има много които е срещнала раждащи с нашето заболяване. Спокойствието си е най-важното нещо.

# 732
  • София
  • Мнения: 790
Kylie, при мен от 8 ТСХ за 45 дни стана 1. Пих 10 дни по 25мг, после по 50мг. Не се тревожи излишно  Hug радвай се на бебенцето, всичко ще е наред.

PIPILOTE    bouquet много хубави работи казваш винаги. Благодаря ти Heart Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 565
Момичета, виждам, че сте в час с тези неща и пускам изследванията, които са ми правени, ей така за консултация с вас. Оплакванията са ми нервност, умора, напълняване, понякога ускорен пулс. Отидох на лекар и ме пратиха на ендокринолог. Откриха ми възел на щитовидната жлеза+ пренебрежително малка ( по думите на лекарката)киста отдясно.  Ето какво пише:

TSH 1.43 UIu/ML Референтни стойности :0.4-5.0 (за мониториране на терапия 0.35-5.50
Калций 2.24 mmol/l Референтни стойности 2.12-2.62
Неорганичен фосфор 1.36 mmol/l референтни стойности 0.96-1.46
TAT (anti-Tg) 20 IU/ml референтни стойности до 125.0
TAM (anti-Tpo) 26.3 IU/ml  референтни стойности до 40

Обща диагноза: Нетоксичен единичен възел на щитовидната жлеза

Диагноза: Добро общо състояние добре представена пмт очна с-ка липсва щитовидна жлеза увеличена от 1 б ст с плътноеластична консистенция без трил с неравна повърхност б дроб везикуларно дишане ссс ритмична сд сч-120 ах- 120/80 корем мек неболезнен без органомегалия физиологична перисталтика лек тремор на пръстите на ръцете (тази диагноза е преписана дословно, няма никакви препинателни знаци и не знам къде свършват изреченията)


Заключението на лекарката беше, че всичко ми е наред и симптомите се дължат на нервна почва ( тя ми говореше за паническо разстройство като уточни, че не е специалист по това). След 6 месеца трябва да отида пак на преглед за възела. Какво е вашето мнение, защото не съм сигурна, че мога да имам доверие на тази лекарка, макар и доста да ме успокои. Мислите ли, че трябва да направя втора консултация или направо да се насоча към психотерапевт за тия симптоми. Питам, защото ходенето по лекари, знаете винаги струва много пари, и предпочитам да събера предварителна информация, а не само да препращат. Благодаря ви предварително!

# 734
  • София
  • Мнения: 565
Да уточня само, че това, което ме притеснява основно, освен възела, е TSH 1.43 uIU/ml . Там пише референтна стойност 0.4-5.0, ама в скоби е записано още "за мониториране на терапия 0.35-5.50". То попада в тази граница. Какво означава това?

Общи условия

Активация на акаунт