нужда от съвет за една нова връзка

  • 2 965
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
И моето мнение е същото.
щом държи на теб,би трябвало въобще на не се създава такъв проблем.
Ако има други сексуални наклонности най-добре е да приключиш с него.

# 16
  • Мнения: 2 622
зарежи тая работа,нищо няма да излезе....
една връзка би трябвало да се развива естествено и от само себе си,без истерии,без безкрайни разговори,без уговорки и съквартиранти.
отношенията между двама души или вървят или не,останалото са самозаблуди и напъни да сме с даден човек на всяка цена.

за сведение  по -голяма съм от мъжа ми със 7 (седем)години и никога разликата  не е била повод да размисли и недоразумения.

# 17
  • Мнения: 355
Ако в една любовна връзка в тенденция да прерасне в нещо повече някакъв истеричен съквартирант хвърля толкова смут и поводи за размисли.... и дори дилеми заедно ли ще сме или не.....не знам. Животът поставя толкова различни изпитания, далеч по-страшни от това, и ако не сте силни двамата и ако не търсите начин да преодолеете нещата заедно, а не всеки на неговата си страна, няма как да просъществува връзката ви.

И друго - не вините ли малко повече съквартиранта, отколкото трябва? Или наистина има нещо повече зад това негово поведение? И аз допускам, че може би  отношенията между твоето момче и другото малко да са надхвърлили чисто съквартирантския фронт, нямам предвид дори физически, а на друго ниво, може и неосъзнато още.

Каквото и да се случва обаче с вас, трябва да знаеш, че между вас си трябва да го решите. В тази връзка сте ти и той - няма място ни за съквартиранти, ни за майки, нито за други трети вмешатели, които да взимат решенията от ваше име. И ако това го постигнете сега, много по-лесно ще ви е да вървите напред. Заедно.

# 18
  • Мнения: 3 423
Най странното в цялата ситуация за мен е ,че си първата жена на 24 годишен мъж  Shocked

Спасявай се Wink

# 19
  • Мнения: 2 563
Мишел, аз не бих натиснала в момента за решение, но ако продължи да се крие, ако охладнее към теб, то тогава бих поставила въпроса.  И той да решава, защото ти не можеш да губиш самоуважение заради неговата нерешителност. Разбира се, лесно е за казване. Знам какво се случва в главата на влюбена жена, много много трудно е, но ти бъде силна! Успех!

# 20
Ситуацията не е идеална, спор няма. Но ми се струва, че някои от мненията са малко крайни.
Не мисля, че човекът в момента се е замислил толкова какво ще става с нащата връзка. По-скоро, доколкото аз разбирам нещата, се е затворил в себе си заради натиска на онзи глупак: а и го разбирам донякъде, замислям се ако аз живеех в тази среда.

По-скоро да кажем въпросът ми е свързан с това как за малко да се успокоя и да не мисля за глупости, а да си гледам живота. То в една връзка никога не се знае какво ще се случи, права е Роня, че много по-трудни изпитания има.Но все пак да ви дам малко повече информация, може би ще ме разберете по-добре. Нещата се развиха в последните 3 седмици, а миналата седмица беше много интензивна и хубава, но много неща се случиха - емоционално и физически. В неделя се върна съквартирантът и почна да сипе лава и жупел по всички наред и да говори тъпотии. Приятелят ми каза, че иска да се справи със ситуацията сам. Не ме е изолирал напълно, но си седи повече сам на работата и даже не знам кво толкова му мисли, но все тая. Не знам доколко тва се дължи на проблемите с него и колко на ситуацията с мен. Чудя се дали аз не избързвам пък - все пак говорим за 3-4 дена.

Само за справка ще добавя, че той се меси и в още една двойка в обръкажението си и те също вече са се изнервили до краен предел. Ако е гей, значи има претенеции не само към моя приятел. Но по-скоро аз мисля, че той има проблем със секса и жените като цяло, а не с конкретната ситуация - по много неща му личи, че има комплекси и проблеми в тази област.

# 21
  • Мнения: 2 622
чета и отказвам да повярвам,че този съквартирант е такъв решашващ фактор във връзката ви #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 344
чета и отказвам да повярвам,че този съквартирант е такъв решашващ фактор във връзката ви #Crazy
Дааа, и аз цяла сутрин "хвърлям поглед в темата" и не мога да приема, че е възможно един съквартирант ( бил той и приятел) да е повод за такива вълнения и размисли....
За мен едното (приятеля- съквартирант) няма нищо общо с любовта (към Мишел в случая). Разликата във възрастта изобщо не я коментирам (това не е проблем).

# 23
  • Мнения: 3 423
Как да го насърча да търси решението с мен, а не да ме изолира?

Друг вариант е, че пичът ти се е наситил и
съквартирантът е параван, за да те чупи.
Не се вживявай излишно, мисли трезво и си
гледай интереса. Насила обаче хубост няма.

# 24
Мило момиче,не се отказвай от приятеля си и не обръщай внимание на разни странични хора да ви влият!

# 25
  • Мнения: 2 660
Не знам какво точно очакваш да чуеш и как по-точно да ти помогнем "да си живееш живота". Няма да ти кажа - изчакай, да не ти пука. Не вярвам в изчакването и пасивността като метод да защитиш собствен интерес. А в любовта също всеки  се грижи за себе си.

Пак ти казвам - ти си по-опитната от двамата, подай му ръка, или поне опитай и виж дали ще я поеме. Ако ви е рано да заживявате заедно на този етап, дайте си почивка от съквартиранта - отидете някъде за няколко дни или го покани за няколко дни при теб.
Не задълбавай с разговори (макар че е трудно, много съм любопитна с какво по-точно мнението на този съквартирант му е толкова ценно, че да се справя като самотен герой). Дай на ситуацията по-лежерен нюанс. Ако той продължи да се прави на големия мислител, се опитай да му покажеш, че всъщност няма ситуация, че това какво говорят хората не е важно и не е от значение за връзката ви. Излезте на кинце, потанцувайте, изиграйте едни карти с приятели... Разтушете се. Момчето или се е втелило в темата поради липса на опит и на други емоции или и аз не знам...

За педалски отношения между двамата честно не се бях сетила, но защо не... Това би било все някакво обяснение.

# 26
За тези, които не могат да го повярват -пожелавам ви да не ви се случва, защото и аз не съм допускала преди, че е възможно такова нещо.

Иначе, Патишонка - ти си на прав път и точно това се опитвам да направя. Разбрахме се след малко да се видим и мисля, че нещата малко по малко ще си дойдат на местата, но засега шоне няма да се отказвам и ще се опитам да разведря малко тая изкуствена драма.

# 27
искам само да ви кажа какво стана снощи, колко съм огорчена и как се развиха нещата

излезохме всички на дискотека; всичко беше ок, с изключение на това, че онзи идиот сумтя и пуфтя и най-накрая демонстративно си тръгна без да говори с никой.
аз си тръгнах с приятеля ми, който обаче избухна и започна да ме обвинява, че аз съм причинила всичко това едва ли не. аз се разплаках и седнах на едиан пейка, а той ... си тръгна към съквартиранта. после ми праща смс да се извинява и ми звъня, но аз взех решението повече никога да не говоря с него.

кажете ми, грешка ли е това? аз ли драматизирам или има наистина неюо ужасно обидно в подобно отношение?

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045

.......а той ... си тръгна към съквартиранта. после ми праща смс да се извинява и ми звъня, но аз взех решението повече никога да не говоря с него.

 Shocked


Време е приятелят ти да порасне и да реши кой от двамата - ти или съквартиранта - е по-важен за него.

# 29
  • Мнения: 2 111
Мисля, че решението, което си взела е правилно. Чета от вчера тази история и смятам, че случващото се е абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт