Спиране на кърма с Достинекс-нужда от съвет!

  • 29 549
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 454
И аз искам да попитам нещо. Почти не кърмя от повече от седмица. лекарката ми изписа Парлодел, но ужасно ме е страх да започна да пия хапчетата, заради страничните ефекти, които. Нямам напрежение в гърдите и въпросът ми дали кърмата няма сама да спре и без хапчета?

# 16
  • Мнения: 1 554
А защо по половин хап4е newsm78 2 приятелки си спряха кърмата с 2 хап4ета едното сутринта а другото ве4ерта го взеха и нямаха проблем.

# 17
  • Мнения: 911
И аз искам да попитам нещо. Почти не кърмя от повече от седмица. лекарката ми изписа Парлодел, но ужасно ме е страх да започна да пия хапчетата, заради страничните ефекти, които. Нямам напрежение в гърдите и въпросът ми дали кърмата няма сама да спре и без хапчета?

Парлодела не беше ли като Бромкриптина, само че с по-слабо изразени странични ефекти? Аз съм го пила (по схема) 6 месеца, а веднага след раждането 2 дена - това заради свръхлактация плюс тесни канали, за да ми намалее кърмата с цел пълно изцеждане и да се регулира, че гърдите ми бяха като два камъка, тапицирани с кожа.
Не е толкова страшно, вярно е, че кръвното пада и ще ходиш като пияна, но не е болка за умиране. По принцип знам, че с хапчета е за "ударно" спиране, ако имаш причини, иначе без хапчета - за около 7- 10 дена. Но нека майки минали през това да кажат.   

# 18
  • Мнения: 434
афродита, незнам защо си мислиш че не съм имала проблеми с кърменето, но както и да е.. няма да обяснявам.. вероятно при мен не е било толкова сложно.. да извинявам се за поста си както го направих още веднага щом го написах.. Идеята на това което написах е, че ако има възможност да се спре кърмата без хапчета (както беше писала някоя мама за 7-10дни с постепенно намаляне на изцежданото количество) би било по-добре стига да е възможно, тъй като съм чувала от много приятелки че имат странични ефекти (стомашни неразположения, буци и тем подобни още).
Както казах накрая на предния си пост не искам да критикувам никой.

# 19
  • Мнения: 3 092
И аз искам да попитам нещо. Почти не кърмя от повече от седмица. лекарката ми изписа Парлодел, но ужасно ме е страх да започна да пия хапчетата, заради страничните ефекти, които. Нямам напрежение в гърдите и въпросът ми дали кърмата няма сама да спре и без хапчета?
да , моята спря така.
Отбих дъщеря и на 1г.6 м ....но тя си сучеше интензивно по цяла нощ , така че кърма ми се образуваше достатъчно .Спря , но няколко дни ..може би седмица цедях и от двете гърди по малко , макар е не чувствах напрежение , пиех профилактично по 2-3 чашки чай от салвия , ограничих приема на течности ...докато не щеш ли след 2 седмици започнах да усещам как гърдите ми започват да се "наливат " и да ми тежат .Всичко стана буквално за час .
Прибрах се от разходката ни навън със скоростта на светлината и си сложих в сутиена пресни зелеви листа .Спах с тях и през нощта , като междувременно изцеждах по малко .
Разминах се само със силна уплаха , слава Богу.
Към авторката на темата - мила , дано моят разказ е помогнал и на теб !Силно те прегръщам и ти пожелавам с операцията всичко да е наред и съжалявам че така се е случило! Hug
афродита , искрено съжалявам за това , през което си минала .... като го чета и ми призлява .
Признавам си че не съм имала нито процент от твоят проблем , но си признавам и че когато спрях да кърмя Нана , защото бях на ръба на физическите и психическите си предели много страдах ... не искам да си спомням колко тежко го преживях ... беше кошмарно .
trex и при мен кърменето не беше сложно .Беше безкрайно лесно , но доста интензивно и уморително нощем и денем  по хиляда пъти някъде ... това е бил единствения проблем -честотата му , но както и да е .
Пожелавам и на двете питащи момичета да решат успешно и без риск за здравето си проблемите с кърменето.  bouquet

# 20
  • Мнения: 625
Аз също бях принудена да си спра кърмата поради причина,че детето не засука защото каналите не бяха добре отпушени(въпреки 8-те дни престой в болница и опитите на всички акушерки да ми стискат с всичка сила гърдите).Та от деня на раждането до около 1 месец и половина след това бях всеки ден с температура,гърдите ми бяха в буци и червени петна.Денонощно цедях,слагах топли компреси и пак цедях.Не знаех що е ден що е нощ.Иначе бебето си наддаде супер от изцедената кърма,която получаваше в шише-биберон,ама аз как го изтърпях този ад,само аз си знам.После и при мен хапчетата не помогнаха много,стегнах си гърдите с бинт и цедях по малко за да не се пръснат гърдите ми.Така една седмица,после започна да ме облекчава,но по малко мляко си имах в продължение на  повече от месец.

Общи условия

Активация на акаунт