В спалнята излиза пушек!

  • 5 910
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 8 962
Здравейте!
Вече съвсем се отчаяхме с нашия проблем.
Живеем на третия етаж в малко блокче. Над нас има таванско жилище, което никой никога не е обитавал - имам предвид, че си е така, както е построено навремето преди 7-8 години - стените са грубо измазани с цимент. / ако това има значение, де/
Съседът от първия етаж използва печка на твърдо гориво и гори въглища. Абсолютно всеки път като запали, в нашата спалня, както и в дрешника /бивш килер/, излиза дим и съответно се разнася задушлива миризма. Блокът е тухлен. Димът излиза явно от най-малките процепчета, които среща по пътя си - от ключа за светване на лампата, от ъглите на дюшемето, над касата на вратата...
В същото време от втория етаж нямат проблеми с дим.
Викахме коминочистач. Съседа уж и той се опита да почисти от своя страна. Но нищо не помогна до тоя момент.
А неудобството е огромно. Зимно време сме принудени изобщо да не използваме спалнята си. Да не говорим за опасната задушлива миризма.

Идеи?

# 1
  • Мнения: 476
ами и при нас се получи такъв проблем , при това сме на шестия , а комшията е на първия етаж. При другите няма проблем , но явно там е измазано , а при нас са се получили пукнатини. Решение нямаме за сега . Извикахме го и той каза ,че ще спре да пали печката , но какво ще стане догодина ,наистина не знам.

# 2
  • Мнения: 8 962
оф, ние вече трета година се занимаваме с тоя съсед.
Не мога да очаквам от него, че ще спре да се отоплява заради нас, но...

# 3
  • Мнения: 2 821
Много тъпо. Поредният пример за това, че на никого не му пука за другия. В доста от случаите причината е изпушване на комина - този на по-долния етаж слага нафталин, който образно казано избухва и по този начин напуква комина отвътре на по-горните етажи. В резултат на това през стената на комина при всяко запалване на печката се просмуква дим.
Решението е да му праснеш един по тиквата на съседа Twisted Evil

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
имате ли контакти в спалнята?
на вилата като запалим камината излиза пушек от контактите  Shocked

виж и при вас да не е така, много неприятно е иначе...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Много гадно, но.... събаряте комина и го игзраждате наново на вашия етаж.

# 6
  • Мнения: 8 962
Звучи ми страховито това събаряне на комина.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 176
А не може ли като временно решение да се замажат и уплътнят тези местенца, откъдето влиза пушекът? Представям си какви пироефекти са... Crazy

# 8
  • Мнения: 8 962
А не може ли като временно решение да се замажат и уплътнят тези местенца, откъдето влиза пушекът? Представям си какви пироефекти са... Crazy

Ами над касата на вратата уж се опитахме да поизмажем, но в дрешника продължава да мирише на дим ужасно много.
Ключа на лампата уж го запълнихме със силикон, но и от там мирише, като запали съседа.
И в ъглите на дюшемето сложихме силикон, и от там продължава да излиза...

Наистина съм доста отчаяна.
Блокът е тухлен и си мисля, че винаги ще се намери някоя мааалка пролука, от която да се прокрадне гадния дим.

Помислих си, че някой може да е имал същия проблем.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Пукнатините по комина явно са факт. Където и да мажат ще излиза някъде другаде и пак ще има пушек, само да речем ще се прехвърли в банята и кухнята. Така казват майстори, защото ние пушим у съседите. Само дето на нас съседите са ни роднини и пушим конкретно у свеки Simple Smile Това лято ще има действия с комина.

# 10
  • Мнения: 6 155
А на пожарната обадихте ли се?  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 181
В родителите ми се беше получило така една година. След месец някъде чудене от къде излиза този пушек разбраха, че е от ел.таблото в коридора. Оказа се, че имало някакви фуги между него и комина на комшиите и от там. Баща ми смъкна таблото, изпразни два флакона полиуретанова пяна вътре и нещата се оправиха.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Освен да се разбие, не виждам друг възможен начин. При това, проблема явно е по ниско от вашия апартамент след като излиза от дюшимето.

# 13
  • Мнения: 3 211
и при нас беше така, впералното и в коридора излизаше от луните на окачения таван Shocked
така и не разбрахме защо става това, нямахме пукнатини, съвсем скоро бяхме направили ремонт.
не мога да ти предложа разрешение, само споделям, за да ти кажа, че ти съчувствам
п.с.ние сменихме апартамента и се отървахме от този проблем

# 14
  • Мнения: 1 058
При сестра ми е така. Комина им бил иззидан с тухли четворки и не е измазан като хората. На тях пушека им излиза през контактите. Между другото от там от където излиза пушек остават черни следи. Разгледай хубаво при вас от къде е .

# 15
  • Мнения: 8 962
и при нас беше така, впералното и в коридора излизаше от луните на окачения таван Shocked
така и не разбрахме защо става това, нямахме пукнатини, съвсем скоро бяхме направили ремонт.
не мога да ти предложа разрешение, само споделям, за да ти кажа, че ти съчувствам
п.с.ние сменихме апартамента и се отървахме от този проблем

Ние също нямаме пукнатини. Шпакловката на стените ни е перфектна.
Апартамента си го харесваме много и не ни се ще да го сменяме!

А разбиването на комина дали е ужасно сложно мероприятие???  newsm78

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
кабелите по принцип се полагат в пластмасови тръби и по тях върви и пушека ......
разбиването не е сложно, но е "Мръсно" и пак преди това трябва да се разбере до къде трябва да се разбие ..... ако тръгва от комшиите под вас ... лошо

# 17
  • Мнения: 8 962
Комшиите под нас нямат проблем с дим.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за да излиза и изпод дюшемето, трябва да тръгва някъде от по-надоло.
Защо не прегледате разклонителните кутии и да ги уплътните с нещо?

# 19
  • Мнения: 8 962
Как точно да ги прегледаме тези кутии? Имаш предвид след като разбием комина ли????  Rolling Eyes

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не. става въпрос за разпределителните кутии на ел. инсталацията.
едни такива с пласмасови капачки , няма начин да не знаете къде са.
Но има вариант да са замазани и тогава става ....

# 21
  • Мнения: 8 962
Явно са замазани, защото си нямам никаква идея за какви кутии говориш.

# 22
  Пък аз като включа ширма и  от контактите и касата на вратата в хола  започва да дими, когатао парното гори.Лисици да ловиш вътре.Всичко ми е осаждено.И това е в къща.Строена е с тухли -четворки и те нали имат  едни такива дупки, от там  се навързва пушека.Предполагам, че във  всеки един от случаите  решението е измазване на комините, отвън и отвътре, за да няма пролуки за дима.Но това означава къртене, събаряне...Бе, да ни е честито Crazy

# 23
  • Мнения: 25 732
Чета и не мога да проумея - какви са тези комини, строени с тухли четворки?  Shocked За целта не се ли използват специални коминни тела или огнеупорни тухли?  newsm78
Ако някой знае, да каже - няма ли специална наредба за това, БДС, спазени ли са противопожарните изисквания? Тези строители съвсем през просото са я подкарали, май...  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
utro77, най-вероятно коминът не е измазан. При това положение с течение на времето тухлите се напукват и ронят и става още по-зле.  А  разпределителните кутии може да ги намериш с почукване - бие на кухо.

# 25
  • Мнения: 1 679
Същия проблем - съседите от първия етаж като запалят печката си, одимяват всички апартаменти нагоре. Коминочистач реши проблема.

# 26
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Имам, за съжаление, дългогодишен опит в борба с проблема. Живея в къща, сравнително ново и съвременно строителство, къщата е с локално парно и комина минава през детската стая. Отначало миришеше, почне започна да пуши откъдето намери - покрай касата, от пода и т.н. Минахме през всички фази: подмазване на касата, силикон в дюшемето, докато не изсякохме (баща ми и мъжът ми, защото никой майстор за никакви пари не искаше да разбива комина) прорез в комина и не разбрахме, че е граден от тухли четворки и не е измазан отвътре!!!  Първият път го чистихме от саждите - ужас!!! и го измазахме отвътре, но отново се процеждаше пушек и миризма. Наложи се повторно цялостно отваряне на комина от пода до тавана, купихме готови правоъгълни коминни тела с отвор и ги наредихме, след което си измазахме стената и направихме ремонт.... Направо не ми се иска да си спомням. Но пък решихме въпроса. Това е решението, вярвайте ми, малко е драстично, мръсно и страшно неприятно, но друг изход няма. Мислихме и вариант за вкарване на тръба като кюнец от покрива директно до парното, но беше много сложно и скъпо. Коминните тела изолират перфектно, само дето трябва много добре да се уплътни снадката между тях и същинския комин на пода!
Успех!

# 27
  • Мнения: 19 523
Чета и не мога да проумея - какви са тези комини, строени с тухли четворки?  Shocked За целта не се ли използват специални коминни тела или огнеупорни тухли?  newsm78
Ако някой знае, да каже - няма ли специална наредба за това, БДС, спазени ли са противопожарните изисквания? Тези строители съвсем през просото са я подкарали, май...  ooooh!
Какви специални наредби, какъв БДС, ела да видиш как коминът ни ИЗГОРЯ!!!! Преди две години посред зима коминът се запушил /никой не ни беше казал, че трябва да се чисти всяка година/ и като започнаха да горят едни сажди, адно чудо, викаме пожарната, те не могат да направят нищо. Дойде инспектор и каза, че комина не е измазан отвътре и още някакви други пропуски. В най-големия студ сме събаряли и сменяли комин. Но най абсурдното нещо е, че звънях на сто телефона в пожарната да дойдат и да ми кажат СЕГА КАТО СИ ПРАВЯ НОВ КОМИНА КАК ДА ГО НАПРАВЯ ПОЖАРОБЕЗОПАСЕН - НИКОЙ НЕ ДОЙДЕ. Сложихме метална тръба и отвън иззидахме тухли. Пожарникатите оплюха работата на строителите по време на пожара и с това се приключи ангажимента им. За справка - коминът ни първоначално беше иззидан точно от коминни тела и въпреки това се усещаше лек мирис на дим, когато котлето работеше. Сега с металната тръба миризмата изчезна.

# 28
  • Мнения: 474
а не можеш ли да питаш в строителната фирма, която е построила блока, от къде и как се решава този проблем. Те трябва да знаят какво са правили и как може да се отстрани. На твое място бих се консултирала със строители, защото разбиването е доста сложно нещо и ако не даде ефект...
Или пък да направите рекламация на стоителната фирма, ако блокът не е много стар. Нещо такова ми се вижда най-успешно като идея.  Или просто аз и мъж ми бихме постъпили така, защото нищо не разбираме от строителство...

Общи условия

Активация на акаунт