етървата

  • 6 605
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 943
Самият факт ,че е ЗЛОБЕН е напълно достатъчен!
А нарицанието 'бурсук', никак, ама никак не е злобно.  Peace
Мисля си, че една интелигентна и възпитана жена с претенции трябва да стои над неща като 'злобен коментар за маникюра'. Мое мнение.
Да, но нейната злоба е в следствие от нещо.Аз лично много мразя когато се опитвам да зародя добри отношения с някого ,за да ни е по-приятна атмосферата и да се държа мило,а от другата страна само надуване.И както казах аз съм "за" елегантното поставяне на мястото й ,защото поне аз не мога да остана безразлична ,просто ще ме човърка отвътре.А то си е до човека,напълно те разбирам относно твоята позиция и мисля даже ,че е по-мъдра от моята,но както казах - аз съм рогато добиче  Stop

# 16
  • Мнения: 49
Брей, чета темата и не мога да разбера едно нещо: всичко заради едната забележка за маникюра ти ли е?  Или с нещо те обиди? Нарани? Развали ти деня? Направи ти напук? Уточни се, моля те... А и друго ми стана любопитно: какво е борсук? И то не е ли също обидно? Или само на мен така ми се струва...
И друго не мога да разбера: може да има хиляди причини една жена да не е в настроение на семейна среща, не казвам, че е възпитано да го показва, ама я си представи: жената живее със свекърва си, едва ли е голям кеф това, усеща, че свекървата не я харесва, колкото и да е борсук, пък сега видимо и другата снаха не я харесва...Ми може и малко в повече да й е дошло!
Мен би ми било по-любопитно да споделиш как наистина го поддържаш тоз маникюр? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 363
А нарицанието 'бурсук', никак, ама никак не е злобно.  Peace
Мисля си, че една интелигентна и възпитана жена с претенции трябва да стои над неща като 'злобен коментар за маникюра'. Мое мнение.

А ти бъди от класа. Не падай на това ниво. Дръж се естествено и с любезна сдържаност.Не е нужно да сте приятелки, но бъди сигурна,че  хапливите забележки по между ви не са никак приятна гледка.
Тя се държи с теб по начин по който ти самата и позволяваш.Това е.

не ми се ще това положение да отчужди братята, а те двамата мн се обичат и  уважават!
аз наистина исках да се уважаваме с нея! най-добра приятелка си имам, не я искам за такава!
не ме знаеш, не ме познаваш /не ти/ и се мислиш за нещо повече  #Crazy

# 18
  • Мнения: 363
Брей, чета темата и не мога да разбера едно нещо: всичко заради едната забележка за маникюра ти ли е?  Или с нещо те обиди? Нарани? Развали ти деня? Направи ти напук? Уточни се, моля те... А и друго ми стана любопитно: какво е борсук? И то не е ли също обидно? Или само на мен така ми се струва...
И друго не мога да разбера: може да има хиляди причини една жена да не е в настроение на семейна среща, не казвам, че е възпитано да го показва, ама я си представи: жената живее със свекърва си, едва ли е голям кеф това, усеща, че свекървата не я харесва, колкото и да е борсук, пък сега видимо и другата снаха не я харесва...Ми може и малко в повече да й е дошло!
Мен би ми било по-любопитно да споделиш как наистина го поддържаш тоз маникюр? Simple Smile


борсук е темерут
не е заради забележката за маникюра!
както вече обясних по-горе тя се мисли за нещо повече от мене! аз с нищо не съм я обидила или засегнала и смятам,че е редно да се уважаваме! не може да иизкваш безусловно уважение, а да гледаш на човека срещу теб като на гнида някаква, дето едва ли не не е достойна и да я погледнеш! аз не я харесвам в следствие на нейното държане!
а маникюра  Grinning по принцип са ми много здрави ноктите. не ми се налага да мия чинии, защото сме с миална, при чистенето също не ми пречат, защото откакто се помня съм с дълъг маникюр.

# 19
  • Мнения: 4 668
Моята етърва не може да ме дразни , просто , защото съм много над нещата и не си мълча ... Тя някак си схвана , че не е добра идея да се конфронтира с мен , но ще ти разкажа каква е :
1. Македонка е и макар , че живее от 8 години в София упорито си говори на македонски диалект / те си го смятат за собствен език /
2. Много пъти ми се е фръцкала и ми се е правила на интересна / примерно аз и кажа здравей , а тя нищо /
3. Живеят с девера при свекърва ми и двамата не работят , а свекърва ми горката жена се изтрепва да им готви и чисти , съответно това много ги затруднява със свекъра финансово .
4. Въобще не правят опити да си намерят работа .

Мъжът ми все пак вижда майка му на какво дередже е и това не му се нрави ...
Но честно казано - оставяй ги да пасат и не си късай нервите - пълен игнор и пренебрежение , а когато се налага директно и пред всички и затвори устата .

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Радвай се, че ти си "сладурчето"  и не се впрягай толкова.
Ако действително си "нещо повече", не би те дразнило чак толкова нейното поведение.
Как ли би звучала същата случка разказана от нея?  newsm78
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 038
И аз имам етърва, която не харесвах изобщо, защото и на мен, както и на теб ми се виждаше голям темерут.Правеше коментари не на място, но с времето свикнах с нейния характер и се примирих, че просто си е такава.Избягвах да се дразня излишно и просто се правех на луда.С времето всичко си дойде на мястото.И смятам, че това не е никакъв проблем, като не харесваш някой не се виждаш с него и точка, когато ти се налага да се видиш с етървата се правиш на луда и това е.Ти сама казваш, че братята се разбират добре, а евентуално твое избухване и скандал помежду ви, би могло да доведе до дразги между двамата.
Според мен се дразниш излишно и си навиваш на пръста, че като те дразни няма да й останеш длъжна и ще я позтавиш на мястото й.
А и сравнението, че ти май си любимката на свекървата е пълна глупост според мен.Какво значение има кой-какви предпочитания има, нали не живееш с никой от тях, гледай си спокойствието и не се дразни за такива дребни работи.
Би трябвало да се притесняваш, ако половинката ти има предпочитания към етървата, това вече би било проблем. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 363
Ако действително си "нещо повече", не би те дразнило чак толкова нейното поведение.
Как ли би звучала същата случка разказана от нея?  newsm78
 Simple Smile

не мисля, че при положение, че с нищо не съм провокирала подобно пренебрежение, а съм изцяло с добри намерения относно отношенията ни, говори за мен, че съм "нещо повече".
тя едва ли би признала каквото и да било, така че би звучала по съвсем друг начин случката, разказана от нея.

# 23
  • Мнения: 468
Да споделя и аз за моята етърва.Ние сме много далеч от тях.По един два пъти в годината ходим до тях и нея все я няма.Точно тогава има работа.Синът ми за 5 г. го е виждала три пъти,не че е нямала възможност просто не иска.те нямат деца и за това не искат да виждат и моите.Не се е обадила на нито един рожден ден на детето.Дори като родих не се обадиха.Идваха в София за два три дни и в нас не дойдоха.Тя не искала.Дойде само брат му за няколко часа.Стояха при нейна бивша колежка от университета.щото не се виждали отдавна.Свекърва ми много се тормози за това ,че никога не може по празниците да ни събере заедно ,защото тя винаги отказва ,винаги има работа.Макар ,че по - пинцип мен смятаха за лошата снаха. Grinning
Оплаках се и аз , олекна ми.

# 24
  • Мнения: 189
Здравейте,
и аз също имам етърва, но за ваше учудване се разбираме чудесно. Даже през почивните дни си пием кафето заедно. И за най- голям късмет и двете сме с едни и същи малки имена. Ами честно да ви кажа, живеем в мир, но и не зависим с нищо една от друга.

# 25
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Като не се налага да живеет заедно, не мога да разбера какъв ти е проблемът. Rolling Eyes
Ако си възпитана и интелигентна, както твърдиш, в случаите, когато ще се налага да се виждате, се дръж на ниво, не обръщай внимание на дребнавости.
Все пак девер ти си е избрал съпруга, а не твоя приятелка.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз имам кандидат етърва. Mr. GreenИ то доста сериозен кандидат за жалост на братото на мъжа ми.Ние не я харесваме,ама нас никой не ни пита.Аз също много се дразнех ама съм я пуснала да пасе,въпреки че свекито нея толерират повече щото е лигла,а аз не мога да преигравам.
Но когато отида на гости у свекитата живеем на 400 км,а те у тях не мога да я изтрая повече от седмица и се връщаме вкъщи заради нея,баси и лигоча.Аз по-голяма лигла не съм виждала.
Така,че мила хора разни.Просто спри да се дразниш,излишно е. Peace

# 27
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз мисля, че точно това, че си "сладурчето" на свеки може да е препъни камъчето в отношенията ви. А на свеки не й вярвай много-много, щом в началото и тя е била против вашата връзка. Може нарочно да създава пропаст между двете ви - нали знаеш, разделяйи владей. По лесно се манипулират хора, които са скарани. И на етърва ти може да е говорено, какво сладурче си. Това би обяснило неприятелското й отношение към теб.

Аз например много се дразня когато моята свекърва почне да сравнява при другите как е и то е все с цел да ги похвали. Едва ли не вижте, те са по-добре. Даже и така да е, така не се говори. И с една нейна дума, казана не на място тотално развали и не до там добрите ни отношения. При нас не става въпрос за интрига от страна на свеки, щот' няяя толкоз ъкъл, от глупост го направи. Но щом викаш, че твоята е интелигентна жена...

Тъй, че моя съвет е, остави се ти самата да си изградиш мнение за нея, без да се влияеш от чуждото. Щом уважаван от тебе човек като девер ти се е оженил за нея, явно е видял доста хубави неща у нея.

Късмет и не бъди предубедена!

# 28
  • Мнения: 363
Като не се налага да живеет заедно, не мога да разбера какъв ти е проблемът. Rolling Eyes
Ако си възпитана и интелигентна, както твърдиш, в случаите, когато ще се налага да се виждате, се дръж на ниво, не обръщай внимание на дребнавости.
Все пак девер ти си е избрал съпруга, а не твоя приятелка.

безкрайно права си! на черното бяло не мога да кажа! именно заради девер ми се опитвам да поддържам добри отношения и още не съм се скарала с нея /ако се повтарям, се извинявам/! дразнителите обаче ми действат ужасно и много се надявам нещата да се променят!

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
След като ти е дразнител,не се срещай с нея,няма нужда да проявяваш лицемерие,защото уважаваш девера си....Подобно отношение рано или късно ще завърши много експлозивно и тогава ще огорчиш всички около себе си...повече от колкото очакваш....

Общи условия

Активация на акаунт