Гърция-10

  • 29 602
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 558
честита бебка на Olympia! Да и е жива и здрава!
Момичета,честита пролет!Много пролетно настроение и хиляди поводи за усмивки!


Атина май и преди 2-3г  newsm78 пак беше затънала в неприбрани боклуци заради стачки...Подкрепям напълно стачкуващите.... и тук служителите от "дойче бан" стачкуваха почти цяла година...после обслужващия персонал,шофьорите...
Може би сега е моментът да се замислят хората и за околната среда,въпреки,че битовите отпадъци са най-малкото зло....ама като слушах лектор от комисията по околна среда към ОН и ми се изправи косата от апокалиптичните картини,които рисуваше, и то от следващите 10г....това е толкова скоро......

# 16
  • Мнения: 1 014
привет, мами!!!Честита бебка на Олимпия - сигурно е много красива!!!Правя заявка за снаха!!!

По отношение на стачките - не ги подкрепям, късат ми нервите и съм на мнение, че е пълна анархия в тази страна - всеки си прави каквото си иска, все не работят, все искат специално третиране. В цял свят има 1-2 фонда, а тук са 10000!
За боклука - същата работа...Мръсотии, мишки, абе кво да кажа...

Мери79, какво ти имаше, слушай, гледкай се, не се преуморявай с бебка и се пази!!!  bouquet

# 17
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
               ЧЕСТИТА МАЛКА ПРИНЦЕСА НА OLYMPIA!!!!!!!
   Как се реши на три деца Olympia?И аз винаги съм искала голямо семейство,но синът ми ми разказва играта.Ако и другите са като него.... #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
   Meri_79 радвам се ,че най-накрая лечението ти е приключило успешно.Пази се и дано всичко да е наред от тук нататък. Hug
  За буклука -тук също поразчистиха днес,няма да ви разказвам на какви камари с боклуци и миризми се нагледах.След като могат да си позволят да стачкуват нека да го правят.Тези дни и градският транспорт стачкуваше. "ДЕИ" също ни напомнят съществуването си(снощи за цели 3 часа).Завиждам им,че аз не мога да си позволя да не отида на работа.
   А ,я покажете потенциалните снахи.
 

# 18
  • Мнения: 1 372
Аз подкрепям каузата и това някой да си отстоява правата и мнението, но и това че ги мързи да работят и че все на тях нещо не им е изгодно също е вярно! Обаче да спираш тока в 21-ви век без авария си е престъпление! А иначе аз гръцка телевизия не гледам, пък не съм се сетила да проверя в сайта им!
Честито на мама Олимпия - да и е жива и здрава бебката и да расте весело и щастливо дете и много да ви радва!!!
Аз имам малък проблем с поставянето на снимки тука, така и не успях! А иначе не ми е останало време да ги сложа в снимка.бг!

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
mili, обещаната рецепта Wink

Великденски курабии

1кг 250гр брашно
3ч.ч захар
1ч.ч. масло
7-8 яйца
1ч.ч. пр.мляко
1к.ч. портокалов сок
2-3 ванилии
1/2ч.л. сол
2л. амонячна сода
1-2жълтъка за намазване

Брашното се пресява в купа. Прави се "кладенче" и в него се слага разтопеното топло масло. Изчакваш малко (да не се изгориш Wink) и замесваш. Разбиваш жълтъците със захарта докато побелеят. Отделно се разбиват белтъците на сняг. В друга купа слагаш млякото и докато бъркаш слагаш амонячната сода и ванилията. В брашното слагаш яйчената смес, постепенно млякото, портокаловия сок, и белтъците, месиш докато стане гладко тесто. От тестото правиш фитили, заплиташ ги, за да получиш формата, която искаш. Редиш в тава на разстояние една от друга, защото при печенето ще се подуят. Мажеш с жълтъците. Пекат се на умерена фурна 180градуса за 20-25 мин.
Ако искаш може да ги поръсиш със сусам.
В някои части на Гърция слагат в тестото узо.

Да ви е сладко Hug!

# 20
  • Мнения: 780
mili, обещаната рецепта Wink

Великденски курабии

1кг 250гр брашно
3ч.ч захар
1ч.ч. масло
7-8 яйца
1ч.ч. пр.мляко
1к.ч. портокалов сок
2-3 ванилии
1/2ч.л. сол
2л. амонячна сода
1-2жълтъка за намазване

Брашното се пресява в купа. Прави се "кладенче" и в него се слага разтопеното топло масло. Изчакваш малко (да не се изгориш Wink) и замесваш. Разбиваш жълтъците със захарта докато побелеят. Отделно се разбиват белтъците на сняг. В друга купа слагаш млякото и докато бъркаш слагаш амонячната сода и ванилията. В брашното слагаш яйчената смес, постепенно млякото, портокаловия сок, и белтъците, месиш докато стане гладко тесто. От тестото правиш фитили, заплиташ ги, за да получиш формата, която искаш. Редиш в тава на разстояние една от друга, защото при печенето ще се подуят. Мажеш с жълтъците. Пекат се на умерена фурна 180градуса за 20-25 мин.
Ако искаш може да ги поръсиш със сусам.
В някои части на Гърция слагат в тестото узо.

Да ви е сладко Hug!


Те са!!!! Mr. Green Благодарско!  bouquet Другата седмица тях ще правя, че днес опекох 3 козунака и бая папане ще има! Crazy

# 21
  • Мнения: 108
Честита радост, Олимпия! newsm51 newsm51 newsm51 newsm44Честито  на щатливия татко и на каката и на баткото!
Бъдете здрави и много послушни!
Нареждаме се в списъка за избор на снахички!

# 22
  • Мнения: 392
Честита рожба на мама Олимпия!!! Здрави и щастливи бъдете всички в къщи!  bouquet Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 21
Здравейте на всички и от мен!Накрая се престраших да се включа,а не само да чета.Първо честито на наскоро родилите мами!Да са им здрви децата!А що се отнася до стачката и при нас е същото с боклука,но поне тока го спираха само в светлата част на денонощието.

# 24
  • Мнения: 328
Здравейте мами от Гърция, Hug
МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ че така ви се меся в темата но ми се иска да ви питам за една количка колко горе долу струва във Гърция,става въпрос за QUINNY BUZZ ,интересуваме да ли са евтини там в Гърция или са като в БГ,защото сега може да си вземам нова количка и наши познати се ходят до Гърция и ако е по евтина да ми я вземат да не ги карам точно да гледат колко е и.н.
Много ще съм ви БЛАГОДАРНА
И извинете ме че пак се меся в темичката ви Embarassed
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 25
# 26
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Честит Рожден Ден  Тeopr!
Да си жива и здрава,
много обичана майка и жена!
Весело изкарване на празника.


# 27
  • Мнения: 4 111
Честит рожден ден, Тео!
Много здраве и щастие, много любов, усмивки и късмет ти пожелавам! Весел празник!

# 28
  • Мнения: 1 263
Честита бебка на Olympia и от мен!                                                                                        Честит рожден ден, Тeopr!
                         

# 29
  • Мнения: 1 372
Честит рожден ден!
Много здраве, щастие и усмихнати дни!
Весел празник!
[/size][/color]

Общи условия

Активация на акаунт