За развод по взаимно сьгласие,но "от раз"да стане?

  • 4 236
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 479
Ха-ха, съда ги мотае, а? Да не те мотае теб мъжката половина от приятелското семейство, че се развежда, ама видите ли не става не по негова вина.
Мьжката половинка е брат ми.

# 16
  • Мнения: 6 155
Мерси за отговорите!Явно зависи от адвокатите.Просто "хората ми"живеят разделени от 2 години,в различни страни извьн Бьлгария.Може за това умишлено да ги мотаят за повече пари.
Те хубаво живеят извън Бг, но лично явявали ли са се на делото?

# 17
  • Мнения: 1 479
Мерси за отговорите!Явно зависи от адвокатите.Просто "хората ми"живеят разделени от 2 години,в различни страни извьн Бьлгария.Може за това умишлено да ги мотаят за повече пари.
Те хубаво живеят извън Бг, но лично явявали ли са се на делото?
Да,на 2 дела и после оставиха да разчитат на адвокати.Писмено са заявили,че нямат претенции за имущества и т.н.И деца нямат от бракьт им.Толкова ли е трудно да му се не види!

# 18
  • Мнения: 238
Има ли изтекли 3 години от сключването на брака? Защото ако няма, не могат да ги разведат "по взаимно съгласие". Да не би адвокатите да изчакват да се навърши точно този период? В противен случай до колкото съм чувала трябва да се произнесе решение, кой аджеба е виновен за разтрогването на брака.
Освен това мисля, че най-адекватно биха ти отговорили на този въпрос във форума на юридическия портал lex.bg.
Успех!   Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Мерси за отговорите!Явно зависи от адвокатите.Просто "хората ми"живеят разделени от 2 години,в различни страни извьн Бьлгария.Може за това умишлено да ги мотаят за повече пари.
Те хубаво живеят извън Бг, но лично явявали ли са се на делото?
Да,на 2 дела и после оставиха да разчитат на адвокати.Писмено са заявили,че нямат претенции за имущества и т.н.И деца нямат от бракьт им.Толкова ли е трудно да му се не види!

Ама нали разбираш, че с такава оскъдна информация, без да се видят представените документи и какво се е случвало по делото, никой не може да ти каже защо се бави производството. Ако имате съмнение в коректността на адвокатите, то ангажирайте друг, който да провери и да ви обясни. Иначе от ядосване по форуми полза никаква.

Пояснявам - адвокат съм.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има ли изтекли 3 години от сключването на брака? Защото ако няма, не могат да ги разведат "по взаимно съгласие". Да не би адвокатите да изчакват да се навърши точно този период? В противен случай до колкото съм чувала трябва да се произнесе решение, кой аджеба е виновен за разтрогването на брака.
Освен това мисля, че най-адекватно биха ти отговорили на този въпрос във форума на юридическия портал lex.bg.
Успех!   Peace

Може,тогава обаче не е по взаимно съгласие ,а развод без вина !  Peace

за мене все пак е ъпсурд за такова мотане за пръв път чувам  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 479
Има ли изтекли 3 години от сключването на брака? Защото ако няма, не могат да ги разведат "по взаимно съгласие". Да не би адвокатите да изчакват да се навърши точно този период? В противен случай до колкото съм чувала трябва да се произнесе решение, кой аджеба е виновен за разтрогването на брака.
Освен това мисля, че най-адекватно биха ти отговорили на този въпрос във форума на юридическия портал lex.bg.
Успех!   Peace
Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Има ли изтекли 3 години от сключването на брака? Защото ако няма, не могат да ги разведат "по взаимно съгласие". Да не би адвокатите да изчакват да се навърши точно този период? В противен случай до колкото съм чувала трябва да се произнесе решение, кой аджеба е виновен за разтрогването на брака.
Освен това мисля, че най-адекватно биха ти отговорили на този въпрос във форума на юридическия портал lex.bg.
Успех!   Peace
И трите години не са причина. Както Клои е писала, тогава се води дело без търсене на вина и минава пак за около месец с две заседания Peace

# 23
  • Мнения: 185
Кви заседания, кви 5 лева
Разведох се точно, ама точно за ЕДИН ден
и аз не бях в България
Документите приготвихме предварително при Един адвокат,
платихме таксите и беше назначена някаква дата за дело,
естественно аз бях в чужбина, адвоката имаше пълномощно и
същия ден следобяд ми се обади да ми "честити" развода и
след около 2 седмици ми прати документите, че съм разведена
Хонорара на адвоката беше тлъст, нямах време да идвам на
дела, да се точи....кво направи човека, това си е негова работа,
аз само плащах.
В България всичко е възможно, стига да си платиш

# 24
  • Мнения: 115
Какво да правя? От няколко месеца мъжът ми ми говори за развод, първо започна с вменяване на всякакви вини, с нападения, имаше претенции към мен. Да уточня всичко това се случваше по телефона. Аз му казах, че е много несериозно да обсъждаме това по телефона, той е на доста километри и смятам, че е редно да се върне в къщи и да говорим. Той поиска да подготвя детето за евентуално решение, да му кажа, че има проблем. Каза още, че нямал претенции към жилието, можело да го оставим на детето. Щял да си тръгне само с дрехите и да остави всичко. Каза да пестя парите МУ, защото занапред щяли да му трябват - да си купува жилище, да ходи в чужбина. Заяви ми, че ще смени работата си, ще търси друг вариант и че сега има жена, която чака неговото решение. Това стана от два месеца. Опитах да говорим, въпреки че е по телефона. Няма ефект. Грубо се държи към мен и непрекъснато ми повтаря, че всичко това е благодарение на мен и винаги ме бил предупреждавал, че ще му писне и ще се стигне до тук.
Питам, когато се върне и ми предложи да се развеждаме каква форма да предпочета - по взаимно съгласие или по исков път от негова страна, защото той иска това да се случи. Имаме дете, семейно жилище. Всичко това го постигнахме, като го подкрепях през цялото време - да работи и учи, да се справя с трудностите. Гледах детето сама, пари винаги е внасял в къщи, не ме е малтретирал, не е пияница.

Общи условия

Активация на акаунт