За шишетата

  • 1 204
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Стерилизирах до 6-я месец, макар че можех доста по-рано да спра: дъщеря ми вече пълзеше, беше все на земята, отдавна не беше в "изрядна бебешка чистота". От 6-я до 8-я месец стерилизирах на няколко дни веднъж и окончателно спрях след това. Сега си мисля, че можех доста по-рано да спра със стерилизацията.

# 16
  • Мнения: 8 229
Стерилизирах му шишетата първите 4 месеца. След това така или иначе си хвърляше играчките и биберона постоянно на пода. Записах го и на кухня. Реших, че след като така или иначе не мога да стерилизирам всичко (все пак биберона и играчките бяха най-много време в устата му), няма какво да си губя времето и с шишетата.

# 17
  • Мнения: 27 524
Става въпрос за стерилизацията на шишетата за хранене. Докога я правихте и на колко време подменяхте шише?

Никога е съм стерилизирала. Няма смисъл  Simple Smile
Шишетата от пластмаса подменях на година. От стъкло са си ок винаги.

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от 2-та седмица ги мия само с гореща вода и сапун, сменям като се захабят или станат малки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 266
Вече спрях да ги стерилизирам,а когато видя че бибероната се е захабила тогава купувам друга

# 20
  • Мнения: 25
Аз стерилизирах на 2-3дни веднъж.Никога не съм имала проблеми.За сметка на това все още го правя но вече веднъж седмично.Ако трябва да бъда точна аз изварявам така и не си купих стерилизатор/не сметнах за нужно/.Залъгалките ги сменяме всеки месец а бибероните на шишетата когато се захабят.Самите шишета до момента съм ги сменяла 4 пъти мисля.

# 21
  • Мнения: 408
И аз ги стерилизирам още, не знам до кога ще продължа, не ми е в тежест. Сменям ги, когато се захабят.

Аз също,имам няколко шишета и когато се захаби сменям,а няколко пъти ми се чупи капачката с бибероната и се налага на смяна.

# 22
  • Мнения: 492
Стерилизирах до 6 месеца. Шишетата съм сменяла само веднъж.

# 23
  • Мнения: 1 477
Още стерилизирам.Шишетата в началото сменях на 2-3 месеца.Бибероните всеки месец.Сега по-рядко(използваме ги по-малко).

# 24
  • Мнения: 1 062
Стерилизирах преди всяко хранене някъде до към 3-тия месец. После започнах да го правя веднъж дневно до около 4-ти месец. А сега стерилизирам само ако шишето е ново. Сменям на около 4-5 месеца (тоест до сега веднъж)

Общи условия

Активация на акаунт