Противозачатъчни?

  • 39 441
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 681
Аз днес бях на гинеколог и всеки път ми повтаря да не правя почивки освен ако не искам бебче.

# 16
  • София, България
  • Мнения: 5 597
мона лиза ще ти напиша моето мнение за Ясмин - при мен действието е много добро, но както са ти казали момичетата при всеки е различно и на други момичета може да им действат други хапчета така. Но за мен това е най-доброто. Пия ги трета година (с почивки, разбира се) и през тези почивки се сещам колко ми е гадно без хапчетата - обилен и болезнен цикъл, подуване, омазнена кожа и коса, а  с тях просто забравям за всичко това. Освен това от тях винаги свалям 1-2 кг, то го пише и в указанието, понеже карат организма да не задържа течности. На последният си профилактичен преглед попитах гинеколожката си дали няма по-добри, в смисъл по-съвременни, а ти ми отговори, че тези са си отлични и, че щом ми действат добре, няма нужда да ги сменям. Защото имало жени, на които съвсем не действат така добре както на мен, както е писало едно момиче по-горе. Единствено ме притесняваше защо на сайта им горещо съветват да не се правят почивки, но гинеколожката ми каза да правя не на шест, а на девет месеца и аз така си правя. Според нея това било, защото те искали ако има начин цял живот да ги пиеш. Close И все пак, къде е истината, не знам.
много ти благодаря   bouquet
много полезен постинг  Hug

# 17
  • Мнения: 1 727
Ползвала съм Диане, Жанин и Регулон, от тези трите най-доволна съм останала от Регулона, но пък той какъв целулит ми докара  Sick, а и не знам дали си въобразявам но ми се струва че при прием на ОК кожата става по-податлива на пигментации, това и козметичката ми го каза...

За Ясмин съм чувала добри отзиви, но и те са ниско дозирани като Жанина май, от който имам ужасни спомени от едномесечния им прием.

Истината е че няма универсално добри за всички хапчета, дори и да ти направят хормонални изследвания пак може да не попаднеш на правилното хапче.

# 18
  • Мнения: 681
Аз го купувам за 16.40 лв.

явно си късметлийка  Mr. Green
 Hug

ако ти се пише кажи от коя аптека

В Дружба в 2 от трита аптеки където съм аз цената е такава. Ако си наблизо да дам координати,едната е на много лесно място.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 213
AniSim, наистина имам повече целулит, но наскоро почивах цели четири месеца, а той въобще не намаля и аз си се успокоявам, че не е от хапчетата. Иначе лошо. Sad
А и пигментацията - наистина и аз забелязвам, че имам някаква и съм сигурна, че е от тях, чела съм го на много места, че е от таблетките.
При продължителна употреба без почивки има един кофти страничен ефект, който не пишат на указанията - понижено либидо. #2gunfire
Забравих да допълня - но въпреки тези странични ефекти, положителният върху мен е толкова голям, че ще продължа да ги пия.

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Е, пониженото либидо наистина е факт  Embarassed
ама при мен май е по-добре да си ги пия  Mr. Green
иначе става страшно luvbed
без майтап  Tired

# 21
  • Мнения: 302
Пия Ясмин от половин година. Не забелязах абсолютно никакви странични ефекти като гадене, напълняване и т.н., но получих всички възможни положителни резултати - редовен, неболезнен мензис, спокойствие, че не съм бременна (имах цикъл с много голям интервал и това след втората седмица закъснение отвреме навреме пораждаше притеснеия...)...

Наистина обаче преди да се започне прием на контрацептиви трябва консултация с лекар. Друг е въпроса, че уж съобразяват хапчетата с индивидуалния ти профил, а в същото време някои лекари на всички пациентки предписват едно и също  newsm78. А и всеки гинеколог препоръчва различни контрацептиви... Идеята ми е, че не е лошо да се проучи преди това, все пак, какво е общото нение за дадени медикаменти.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 779
Аз съм пила Марвелон (вече не го произвеждат май), Регулон, Ясмин и сега съм на Линдинет 20. Най-доволна бях от Марвелона, но уви го спряха доколкото знам. От Регулона ми се появи целулит иначе други оплаквания нямам. Знам, че целулитът е от хапчетата, тъй като спортувам сравнително активно и не ям сладко, не пия газирано и кафета, не пуша. От Ясмин въобще не бях доволна (меко казано), толкова силно кръвотечение не съм имала откакто за първи път ми дойде. Не знам защо така се получаваше, просто нито тампони, нито превръзки, нито и двете заедно успяваха да я издържат тая река. Tired Моя близка също се оплакваше от Ясмин, че и излязли петна по кожата от него и ситни пъпки. Според мен си е малко рекламен трик цялата работа, не смятам, че е правилно да се рекламират ОК и спешни контрацептиви като Ескапел сякаш са най-безвредното нещо на света. Трябва преглед, макар че на мен ми изписа Ясмин лекар, чийто кабинет беше в Ясмин календари, пишеше в Ясмин тефтери и ми даде куп глупости като за реклама. Това също не го намирам за коректно, но това е друга тема. В момента Линдинетът ми действа добре, но пак смятам, че задържам много вода от него. ОК си е нож с две остриета и за мен лично има повече минуси отколкото плюсове що се отнася до това как се отразява на тялото и нервната система. Задължително трябва преглед при гинеколог преди да се започнат каквито и да е хапчета обаче, не са шега работа!

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
препоръчвам ти Ясмин!

# 24
  • Мнения: 937
Гласувам с две ръце за Ясмин от година го пия без почивка - никакви оплаквания (освен пониженото либидо, но аз си мисля че го има при всички такива хапчета), правила съм си диети без проблеми, нямам пъпки нито отвратителните болки от които дори съм припадала..така че Ясмин.

# 25
  • Мнения: 1 224
Пия ясмин от около 2 години . Не съм качила и 1кг нито съм имала странични ефекти.Доволна съм от тях  Peace Цената им е към 18-19 лв  Peace Зависи от коя аптека се купуват..  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 448
Според мен си зависи от организма как приема противозачатъчните.Дори и лекар да ги предпише как може със сигурност да прецени дали или какви странични ефекти ще има.
Аз съм вече на възраст , за която противозачатъчните не са толкова препоръчителни, но като по-млада години наред пиех Триновум, не знам сега дали го има изобщо.Тогава това беше най-новото на пазара и без никаква лекарска консултация съм го пила в продължение на поне 5- 6 години с много малки прекъсвания / 2 или 3 пъти по няколко месеца/.Не съм имала каквито и да било оплаквания, даже много се радвах, че цикъла ми беше много по-слаб от обикновено.Казвали са ми даже, че като съм пила толкова години може да не забременея, но ето че на 30 забременях и то изобщо без да го планирам  Simple Smile За това сега само на презервативите наблягам  Simple Smile
Така, че какъвто и съвет да получиш - лекарски или не мненията ще са в зависимост от хората, колкото хора толкова различни съвети   Simple Smile

# 27
  • Мнения: 30
аз пия Lindynette20 предписа ми го мойта лекарка и съм много доволна няма никакви странични ефекти

# 28
  • Мнения: 2 388
Аз пък смятам, че трябва да се консултираш с лекар. Странно ми се струва да се вземат така хапчета, зашото някой се чувствал добре с тях.
Пила съм Жанин и Ясмин, повечето ми приятелки им понасяли, изчистени били и т.н., на мен ми се виеше сват, гадеше ми се и нямах никакво желание за секс.
Сега пия за трети път Дияне, чувствам се чудесно от тях и ги пия въпреки това, че според гинеколога ми не са за мен.

# 29
  • Мнения: 649
Аз пия три-регол и съм много доволна, цената им е около 4-5 лева. Пих няколко вида, но от всичките ме боляха гърдите, само тези ми понасят.

Общи условия

Активация на акаунт