може ли да се възобнови кърмене след спиране от 4 месеца?

  • 8 930
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 875
за съжаление, не мога да ти помогна с конкретна информация по темата. но исках да споделя това, което прочетох преди доста време в една книга: в някакво африканско племе в камерун, майката почива малко след раждането и бабата започва да си слага бебето на гърдата и в последствие го изхранва тя. така че, явно няма невъзможни неща за човешкото тяло. пожелавам ти успех!  Hug

# 16
аз не успях да кърмя и се изцеждам вече почти 5 мес.Като я сложа на гърдите,започва да се гъне и се сърди,пищи  rotfImbo  как си изцеждате кърмата,защото имам 4 вида помпи с които почти нищо не става,а на ръка излиза доста повече

# 17
  • Мнения: 378
аз не успях да кърмя и се изцеждам вече почти 5 мес.Като я сложа на гърдите,започва да се гъне и се сърди,пищи  rotfImbo  как си изцеждате кърмата,защото имам 4 вида помпи с които почти нищо не става,а на ръка излиза доста повече

Може да опитвате да слагате бебка на гърда в полусънно състояние.  Simple Smile
Добре е да не давате залъгалка - от нея се суче по различен начин и може би това е причина да не засуква...
Когато се е налагало, се изцеждах с помпа, но не обичах да се изцеждам...  Simple Smile

P.S. Изцедената кърма я давайте с лъжичка, чашка или спринцовка -  използуването на шише също може да е причина да не засуква.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 10:36 от Милли

# 18
  • Мнения: 2 757
Да си кажа и аз моето мнение. Първо не разбрах дали бебо като е сукал от теб е изсукал нещо, кърма имам предвид. Ако да значи ти все още си имаш малко кърма може би останала от преди, не знам. Ако обаче нямаш нищо мисля, че не е добре да даваш цица на бебето когато е най-гладно. Защото сигурно ще засуче, ще види че няма нищо и ще се измерви. Така няколко пъти и ако никога нищо не потича, може да се стигне до там че само като види цица да почне да пищи. Мисля, че трябва да си го храниш с шише като е гладно, а цицата да я ползваш за успокоение вместо залъгалка, ако я приема като такава разбира се. Така хем че се успокоява хем ще стимулира лактация. И все някога ще потече пак. Може да се наложи ти отделно да стимулираш с помпа за да ускориш процеса. Казвам ти го това, защото синът ми като исках да го отбия именно така го отбих - давах му празна цица като е гладен. Още повече се нервеше и така лека полека я намрази.
Иначе ако бебето ти не показва интерес към цица не виждам защо трябва да се мъчите взаимно да зацока пак. Той вече е голям, трябва да го учиш да яде нормална храна, а не да го връщаш назад в развитието. Аз лично имах голям проблем да отбия дъщеря си и чак намразих кърменето покрай всички проблеми. Но не отричам ползите му разбира се, нито че е много по-лесния вариант в сравнение с шишето, ако разбира се бебето не е пристрастено към цица и не иска денонощно да си виси на нея, защото тогава писва МНОО

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Момичета, да - релактацията е възможна.
Но трябва да се отчете, че може да е трудна работа, особено ако бебето не е сукало дълго време, кърма в гърдите почти няма или е малко и бебето има трудности да засуче отново.
Релактацията иска много, много усилия, истинска мотивация и не на последно място - реалистични очаквания - може кърмата да не е в достатъчно количество, особено ако бебето не иска да суче от гърда или не засуква добре и стимулацията е основно чрез помпа, може да има проблем с техниката на засукване...
Разбира се, ако майката е истински убедена, 15-20 мл също си струват, в идеалния случай кърмата ще е повече за частично или хранене изцяло с кърма, но пак да кажа (не за да обезкуража, а за да сме честни), че иска време, усилия и трезв поглед Simple Smile

# 20
  • Мнения: 40
Честно казано и аз не бях чувала подобно нещо Thinkingно много се радвам,даже повече от много,ние сме на 6 месеца,но малкия звяр от няколко дни не иска да суче.Какво ли не пробвах,държах го гладен,сънен е не и не.Не смуче биберон и въобще не признава залъгалки,но вече и гърда не иска.Мислех си че след като седмица не е сукал и край.А то явно не било точно така...Сега се захващам нанново и ще пробвам пак  bouquet

# 21
  Живо ме интересува. Ще следя.
            Стискам палци, както и цици! Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
Честно казано и аз не бях чувала подобно нещо Thinkingно много се радвам,даже повече от много,ние сме на 6 месеца,но малкия звяр от няколко дни не иска да суче.Какво ли не пробвах,държах го гладен,сънен е не и не.Не смуче биберон и въобще не признава залъгалки,но вече и гърда не иска.Мислех си че след като седмица не е сукал и край.А то явно не било точно така...Сега се захващам нанново и ще пробвам пак  bouquet

Зменчо, специално за твоят случай-прегледай темите за кърмаческата стачка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

# 23
  • Мнения: 40
Благодаря за инфото наистина ми беше полезно,ама къде съм бляла че не съм я намерила тая информация сама Thinkingние все още сме в стачка  #2gunfireно надеждата последна умира

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За първи път чувам за това  Peace

# 25
  • Мнения: 19 300
Аз не разбрах защо искаш да възобновиш кърменето при положение, че 4 месеца вече не си кърмила. Обикновено на 6 много хора отбиват. Значи първо ще стресираш себе си и детето докато просуче отново, ако въобще изобщо, а после не знам колко време искаш да кърмиш.
В началото като си правила опити за кърмене колко време  успя да кърмиш?

# 26
  • Мнения: 367
Моето бебе е на 4 и 20 дни и успешно се кърмим, скоро ще започна и да захранвам, но ми се иска след 6-ия му месец да си продължим сутрин и вечер с кърменето. Налага ми се обаче за три дни да отстъствам, ще бъде точно навършил шест месеца и отсега се замислям, дали няма да се отбие съвсем, но като чета написнато, май има големи шансове като се върна да продължим да се кърмим?! Ще се опитам да направя запаси, за да не отвикне от вкуса на кърмата...

# 27
  • Мнения: 280
Виви-позволявам си да ти отговоря от моята гледна точка.Аз бих искала да възобновя кърменето(не сме го спирали,но ако това се беше случило по някаква причина),защото то е любов и ласка,защото е най-добрата храна за бебетата,защото е защита.И бих продължила да кърмя много повече от 6 месеца по същите причини.

# 28
  • Мнения: 112
аз не успях да кърмя и се изцеждам вече почти 5 мес.Като я сложа на гърдите,започва да се гъне и се сърди,пищи  rotfImbo  как си изцеждате кърмата,защото имам 4 вида помпи с които почти нищо не става,а на ръка излиза доста повече

и при мен е така, мъката с изцеждането продължава вече 6 м и половина.Суче единствено когато е сънен, разбудили се край. А и кърмата много намаля през последните 2 седмици едва изцеждам 200- 300 мл на ден, караме на АМ, а ми се искаше да кърмя до годинката.Ще следя темата с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт