Съвети за начинаеща очиларка

  • 2 636
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Привикването за такава малка разлика в диоптъра трябва да е от няколко часа до ден-два. Другото ми звучи като не добре избрани рамки или зле направена центровка /което при малкия диоптър и съответно тънките стъкла ми се вижда абсурдно, но знае ли човек...някой може да си е оставил ръцете/, или неуточнен коректно диоптър /ако има астигматизъм. Във всички случаи се налага нова консултация в оптика/при офталмолог.

# 16
  • Мнения: 282
И аз мисля че не е проблема в свикването, а в стъклата. Аз съм с очила от около 2 год. Първо бях с -0,75 но сега е -1,0 и като сложих очила за първи път много бързо свикнах и прогледнах особено вечер и пред ТВ, а една приятелка ходеше точно като замаяна...и отиде пак на лекаря който и беше изписал очилата при него пак се повтори същия резултат като на първия преглед, после отиде в оптиката дето и ги направиха смениха и стъклата и после всичко беше наред. При теб сигурно изработката не е станала както трябва.

# 17
  • Мнения: 5 539
Да, имам астигматизъм на едното око.
Ох, пак проблеми Close Ще изчакам още няколко дни и отивам да се разправям

# 18
  • Мнения: 22 433
Да, имам астигматизъм на едното око.
Ох, пак проблеми Close Ще изчакам още няколко дни и отивам да се разправям

Щом имаш и астигматизъм ще свикнеш малко по-трудно с тях. Но в такъв случай е добре да се носят. Ако продължи това отиди пак в оптиката и при лекаря, може да не ти е измерил точно разстоянието и от това да се получава.
А за познатите по улиците - ами аз и 20диоптъра да си сложа пак няма да виждам, голяма съм блейка. ))))

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 748
Да, имам астигматизъм на едното око.
Ох, пак проблеми Close Ще изчакам още няколко дни и отивам да се разправям

Трябваше първо да споменеш за астигматизма - това е много важно. Аз съм само с астигматизъм и то доста увеличен след раждането. Свиква се след определено време - просто при астигматизъм особено важна е центровката на стъклото, т. е. на колко градуса ти е ъгъла на виждане и именно с това се свиква трудно. В началото не ги носи навън, особено по стъпала. Аз нося от години очила за астигматизъм - по цял ден в офиса и вкъщи пред ТВ или компютър, когато чета, но никога на улицата Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Докато носех очила, в продължение на доста години бях с градус астигматизъм, но никога не съм имала проблем с адаптацията към нов диоптър, освен в един-единствен случай - когато стъклата бяха зле монтирани. Такъв главоврът ми докараха още с първото слагане, не е истина. Девойката в оптиката сама си призна грешката и направи нови очила за своя сметка - не мога да отрека коректността. След това проблем нямаше.
А пропо - диоптърът как ти е мерен, Лилита? С апарат или с рамки и смяна на лещите? С разширени зеници или не?

# 21
  • Мнения: 5 539
Karimma, мериха ми го с апарат и после на табло, а накрая ме питаха с кое стъкло ми е най-добре. Не са ми разширявали зениците с капки.

# 22
  • Мнения: 961
Аз нося очила повече от 15 г. Започнах като теб с 0,75. При мен при всяка смяна на диоптера се получава този ефект с повдигането на земята към очите. Аз също имам астигматизъм, при това доста голям. Ще са ти нужни 2 до 4 дни да свикнеш. Ако и след този период продължаваш да усещаш дискомфорт, отново отиди на офталмолог.
Между другото, съветвам те този нисък диоптер да го носиш не по цял ден, а наистина само за навън. Окото е лениво и много бързо свиква с диоптера. После без очила съвсем няма да можеш да виждаш. И още нещо - ако рядко слагаш очилата, няма как да свикнеш с "повдигнатата" земя за няколко дни - ще ти трябва много повече време. Но ако при всяко излизане навън си с очилата, би трябвало наистина до няколко дни проблемът да изчезне.

# 23
  • Мнения: 1 322
Аз отначало виждах рамките и много се дразнех. Преодолях го за около седмица.

# 24
  • Мнения: 1 318
Охо, и мен много ме дразнеха рамките - направо откачах първите дни... Сега се чувствам комфортно и даже на моменти забравям, че нося очила...

# 25
  • Мнения: 5 539
И аз ги виждам рамките.
Ама пусто, на хелиоматични стъкла не отиват очила без рамки.

Общи условия

Активация на акаунт