Как е възможно това- някой е теглил от сметката ни???????????

  • 1 710
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Да попитам знаещите - понеже, чувам че има риск при онлайн банкирането. Чрез електронният подпис има ли по-голяма гаранция или отново има възможност за измами.

pechovska стискам палци, да се възтановят парите!

# 16
  • Мнения: 2 716
Съжалявам да прочета.
Егати ненаситните и алчни копелета   #2gunfire

Имам дебитна карта към ОББ. При всяка транзакция получавам СМС. Беше ми смешно, но сега съм доволна.

# 17
  • France
  • Мнения: 726
Не сме в Сф, а сметката е в централния офис. В понеделник ще видим какво е станало, по телефона не казват.
Дано да е грешка. Благодаря ви.

# 18
  • Мнения: 3 268
Ако не е грешка,наистина е възможно да е покрит кредит,който е просрочен.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 702
Не знам дали това ще те успокои, но на мен ми се е случвало управителката на офиса да ми плати кредита по грешка: на падежно число пускат обмяна на валута от моята левова сметка към моята еврова. Клавишът на едната цифра явно са го задържали и цифрата излиза 2 пъти, в резултат на което вместо моята сметка е задължена нейната. Разбрахме за грешката чак след 10тина дни - тя отива да тегли и смята, че има още 300 лв, а се оказва, че няма и 50. Грешката се видя. Естествено, оправихме я, няма проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 467
Дъщеря ми си има сметка тук, но не си е вадила карта, само внася. И така може и без пари да си остане, защото тя не се прибира често в Бг и не си проверява никога наличноста в сметката.Ако стане нещо, няма и да разбере даже.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 702
Хубавото е, че и този, чиято сметка е напълнена по грешка обикновено също не разбира  Wink

Дори да разбере и да ги изтегли, банката винаги може да го намери и да го накара да възстанови сумата.
Ако обаче сумата е изтеглена неправомерно от сметката на каса, най-вероятният сценарий е касиерът да я покрие. Пак се предприемат действия по събирането, но по принцип касиерът е най-набутаният банков служител що се отнася до възможностите за оправяне на грешки.

С хакерските изяви и грешките при онлайн банкирането не съм толкова запозната, че да давам съвети. Само мога да кажа, че ако сметката не е регистрирана за боравене през интернет вероятност за такава злоупотреба не съществува.

# 22
  • София
  • Мнения: 900
Да попитам знаещите - понеже, чувам че има риск при онлайн банкирането. Чрез електронният подпис има ли по-голяма гаранция или отново има възможност за измами.

pechovska стискам палци, да се възтановят парите!

Бо, ползвам онлайн банкиране на две банки.
и за личните и за служебните сметки.
Двете банки са с различна система на сигурност,
без електронен подпис.
Не дай Бог да влезеш на мушка
има такива факири, че май и това не спасява  Thinking

Виж зная за ОББ, че са с едни специални устройства,
много е мудна процедурата, но дават абсолютна сигурност?!
Ще видим!

Още нещо важно
мои близки ме предупредиха
да не си ползвам сметките за международни транзакции?!
Така и не разбрах защо???

Печовска, стискам палци да е грешка!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт