Косата ми пада ужасно след раждането..помощ?

  • 4 128
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 743
Ще мине. Просто потърпи малко, в краен случай иди на фризьор и се подстрижи малко. Моята коса започна да капе на 4-тия месец след раждането и спря след около 3 месеца. После се подстригах и съвсем спря да капе. Успех и не се тревожи!!!

# 16
  • Мнения: 380
И при мен беше така. Започна да пада, когато синът ми беше на 3 месеца и продължи до към 6-тия месец. Ужасно много ми падаше, направо на кичури, но знаех че това се случва често.
Не се притеснявай! Ще отмине и този период. Peace
Успех  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 418
Каквото и да правиш,това са пари хвърлени на вятъра.
Косата,която не е падала по време на бременноста,
сега пада.Затова ти се струва повече.Подстрижи я,
това е най-добрият вариант,а тя ще спре от самосебе си.

# 18
  • Мнения: 3 356
Нормално е.Моята започна па дада някъде 3-4 месец.Тя си падаше,аз не и обръщах внимание.Накрая спря.Каквото и да правиш,това  е природен процес,който трябва да протече.

# 19
  • Мнения: 5 362
Както са ти писали и др. мами това е процес,който така или иначе трябва да мине.Малко повече търпение...,а през това време пак си използвай необходимите продукти за коса.Аз бях много доволна от шампоана "Фитовал",пиех и витамини.От време на време се мажех и с хининова вода.

# 20
# 21
  • Мнения: 156
Спокойно! Грижи се за себе си, храни се нормално, поддържай косата си, радвай се на бебето и всичко ще си дойде на мястото. Косата ти пада от хормоналните промени, които настъпват в организма ти. По време на бременността от хормоните косите престават почти нацяло да капят и сега пада косата, която в "нормални" условия би трябвало да е окапала преди това. Така че няма страшно, всичко ще си дойде на мястото. И при мен след раждането ми падаха цели кичури, а пък сега съм с грива като на лъв.  bouquet

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен ми пада зверски от много време, а не съм раждала newsm78
не се повлиява от нищо и маски правя и специални шапоани ползвам - пада...
половинката откача вече с мен, козина се стели по пода Embarassedза банята няма да споменавам...

хормоните са ми наред, включително и тези на щитовидната жлеза newsm78
като пия фолиева киселина - виждам положителен резултат само върху ноктите - стават здрави, лъскави и не се чупят.
косата все си пада ooooh!

ако някой се е справил с проблема да ми пише, че ми е омръзнало само косми да събирам Confused

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Уф...при мен положението е същото.Коса пада с шепи. Cry Cry
Имам чувството,че ще оплешивея.Ползвам Фитовал шампоан+капсулите орално.За сега ефект никакъв.Казаха ми за ампулите на Виши,но една мама от нашите отчетни каза,че за сега няма резултат и от него.Дано да ми остане коса докато се нормализират хормоните от раждането.
За пръв път забелязвам да пада толкова коса.Нямам спомен да ми е падала толкова след предишните ми раждания. Cry Cry

# 24
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
След раждането и аз имах този проблем,ползвах маска с костен мозък,постепенно косата ми си възвърна предишното състояние.

# 25
  • Мнения: 1 440
Хайде и аз да се присъединя към мамите с падаща коса след раждането...Моята също падаше на дълги снопове и това продължи около половин година...Единственото, което направих за сеже си докато чаках да отмине този период, беше да си купя шампоана на PHYTO - PHYTO CYANE, който е специално за косопад при жени след раждане + ампулите против косопад и изтъняваща коса. Според мен ефект имаше доста скоро, а няколко месеца след това явно личеше "новата" ми коса как израства и стърчи някак по-късо от останалата Joy

# 26
  • Мнения: 1 418
на мен ми пада зверски от много време, а не съм раждала newsm78
не се повлиява от нищо и маски правя и специални шапоани ползвам - пада...
половинката откача вече с мен, козина се стели по пода Embarassedза банята няма да споменавам...

хормоните са ми наред, включително и тези на щитовидната жлеза newsm78
като пия фолиева киселина - виждам положителен резултат само върху ноктите - стават здрави, лъскави и не се чупят.
косата все си пада ooooh!

ако някой се е справил с проблема да ми пише, че ми е омръзнало само косми да събирам Confused
Вземи си хранителна добавка "Ескимо"от аптеката.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моята коса също много падаше след раждането.Започнах да пия фолиева киселина и се оправи.Може да пробваш,още повече,че фолиевата к-на помага и за образуването на мляко при кърмачки.Аз също кърмех.

# 28
  • Мнения: 148
Понеже тогава ходех в салон "Мадлен" Ина Михова ме пострига и ми каза да си взема ампули за коса и да пия Мерц.И наистина след 20 дена спря да пада!Отделно преди шампоана я миех с катранен сапун(първия път напараво ми прилоша от миризмата Sick,добре,че после шампоана я убива)

# 29
Успокой се,ще ти се възстанови и без нищо да приемаш.Аз лично останах изомена от ефекта на най - обикновена сяра на прах.Една колежка ми препоръча следното: 1 чаена лъжичка сяра(купува се в аптеките),с 1лъжица мед и пиловин ябълка сутрин на гладно.На мен буквално ми поникна нова коса като на бебетата,забелязах чак след около месец  и половина.Тайната е в аминокиселините ,които се съдържат в сярата,но изчакай да спреш да кърмиш,не знам как влияе и дали се отделя с кърмата.Иначе на теб ще окаже лек слабителен ефект,вероятно.Аз го пробвах преди да забременея,и да си кажа честно отначало не и вярвах,но ми помогна не само за косата,но и за кожата.Успех и спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт