ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 756
  • 201
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 169
И аз съм против! Не мен ми беше забранено да си ги пробия докато не стана на 18.. е пробих ги на 21 Simple Smile И все пак смятам, че това е личен избор и ако пожелае не му отказвай, но остави избора на детето.... А за мен не само обеците на бебе са неестествена гледка, разни гердани и гривни също никак не ми се връзват...

# 76
  • Мнения: 62
Да ви кажа честно и аз бях много против. Но когато дъщеря ми видя, че всички момиченца в яслата са с обеци, започна постоянно да иска да има и тя. Опитах се да я разубедя и и обясних, че ще боли, но тя много настояваше. Малко смешно ми звучи сега колко настоятелна е била, тъй като беше само на 2 години. След 3-4 месеца молене от нейна страна, накрая й пробихме ушите и за нейна чест тя се държа много смело и не плака.

# 77
  • София
  • Мнения: 426
ами аз на моята дъщеря ги пробих на 7 месечна възраст и се радвам защото ако трябваше да и ги пробивам сега на 13 месеца не знам как щях да я удържа не ги боли но ги е страх от звука на пистолета

# 78
  • Мнения: 3 094
И аз съм против! Не мен ми беше забранено да си ги пробия докато не стана на 18.. е пробих ги на 21 Simple Smile И все пак смятам, че това е личен избор и ако пожелае не му отказвай, но остави избора на детето.... А за мен не само обеците на бебе са неестествена гледка, разни гердани и гривни също никак не ми се връзват...

Лака за нокти забрави - той също много подпомага за обозначаване на пола Joy

# 79
  • Мнения: X
Ако е момиченце- да бих пробила ушите, просто защото 1-во не съм изобщо против тези неща, а напротив - подкрепям ги. и 2-ро защото съм 99.99% сигурна че когато поотрасне само момиченцето ще поиска обеци. Друг е въпроса с момчето обаче. Не бих пробила ушенцето, защото все пак това е малко или много по-присъщо за момичетата, и ако той като порасне го хареса - окей, лично ще ида с него да си направи дупки. Но ако не му допада  неискам да има белег на ухото:) Или пък д се ядосва че не е можел да реши. Мъжът ми е с обеца, много е хубав Hug, но е имал избор и е мъж. Да си призная, не съм виждала момиче или жена без обеци, докато мъже - бол. Затова, на тях им носи по-голяма наслада, когато сами направят избора си. Аз разбирасе го подкрепям. А ако на бебките не им се дупчат ушите още в месечна възраст, не смятам че това би намалило носенето на обеци. Всички жени го правят.

# 80
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Против! Това си е пиърсинг. Дайте и по една татуировка да им направим, да се радват, че си имат картинка на ръчичката. Stop

# 81
  • Мнения: 610
Аз съм за!Пробихме и ги на 9мес.не я боля само се стрестна от пистолета и не е плакала много,нито си ги е пипала.

# 82
  • Мнения: 22
 Ами, при свършен факт не мисля, че има смисъл от протести. Такава съм си своенравна. Баба ми също.  GrinningНа нея съм се метнала Hug

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Против. Не понасям гологлави бебета с пробити уши и обеци, сложени само за да доказват, че това бебе е момиче. Грозна картинка, а 90 % от бебетата точно заради това се сдобиват с накити в невръстна възраст.

# 84
  • Мнения: 1 210
Против съм. Мен никой не ме попита дали искам да нося обеци, директно ми ги нахлузиха. А аз ги мразех. Сега също- не понасям обеци. Дупките на ушите ми отдавна са зараснали, но споменът за онези "треперушки" ме кара да настръхвам. Дъщеря ми сама отиде преди месец (на 12 е) и си проби ушите, но го реши сама.

# 85
  • Мнения: 6 845
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

# 86
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Чета , чета темата и не мога да повярвам на това, което се пише  Shocked

Направо се нервирах!Еми защо не вземете да им татуирате и по един дракон, нали ве4е всички се татуират?
Не били чували за момиче, което да не иска обици хахаха
Не съм искала, не искам и няма да поискам! Благодаря се на Бога, че майка ми и баба ми са имали капка здрав разум да не ми причиняват това.
Сега какво ще кажете?

И да, колкото и да не ви се иска да го чуете - повечето хора не харесват бебета с обици, ама нали са бебета, как да се каже че е грозно?

# 87
  • София
  • Мнения: 38 900
Габи сама си поиска на 1г и 6м. Еми, пробихме ги.
И татуировки си лепи.
И лак и слагам.

А сега - убийте ме.

# 88
  • Мнения: 9 990
Айде юруш на треперушките днес Hug

# 89
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря поиска, когато беше на 4 г. Наистина го искаше - обясних й, че ще боли, но детето не гъкна. Само по бузките й се стекоха две сълзички, но очите й светеха от щастие.
Не виждам проблем да се пробият ушичките и на малко бебе -  досега се съм чувала истинска случка за откъснати ушета или изядени обици.

Общи условия

Активация на акаунт