ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 744
  • 201
  •   1
Отговори
Реших да се допитам до вас защото аз още се чудя дали да заведа дъщеря ми която е на 2 години или да я оставя като порасне сама да реши-иска ли да носи обици?Вие на какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 71
Ами аз имам момченце,но мойте приятелки които имат момиченца им ги пробиха когато бяха на по 7-8мес.Май по малко ги боли и по бързо им минава.

# 2
Аз всяка година се каня и не мога да съвера смелост Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 750
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тя ще си направи избора след като порасне ....

# 5
  • София
  • Мнения: 344
И аз съм против.
Между другото аз си пробих ушите на 18 год., месец- два преди бала.

# 6
  • Мнения: 433
Аз съм твърдо против. Много е чаровно малко момиченце с обички, обаче ела да видиш какво става, като тръгне на градина и още по-зле - на училище. Виждала съм момиче с разкървавени уши - едни хулигани от горния клас се опитали да му вземат обичките и дърпали направо от ухото  ooooh! #Cussing out #2gunfire

Моята дъщеря реши да си пробие ушите едва 3 месеца преди абитуриентския бал. Никога не ме е обвинявала, че не съм го направила по-рано, дори каза, че е доволна от това.

# 7
  • Мнения: 234
На моята дъщеря пробихме ушите,когато беше на 8 месеца.Проблеми сме нямали. Hug

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Изобщо не съм против.Пробихме ушите да дъщеря ми на 5.5 месеца,като съвсем малко поплака и после забрави всичко.Не съжалявам за избора си,ако след време тя реши че не иска да носи обеци да ги махне и готово. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Против. Като станат по-големи сами да решават дали искат пробити уши или не. Ако веднъж ги пробия после не мога да го върна назад. Тялото си е на детето.

# 10
  • Мнения: 2 556
Против. Сама да си ги пробие, ако реши, аз ще я придружа тогава за кураж.

# 11
  • Мнения: 3 423
Масажистката ми се занимава и с китайска медицина и ми каза,че на ушите са точките на почти всички органи и едно пробиване оказвало влияние и на тях-не знам доколко е вярно newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 161
аз съм за, защото ако моите мама ми ги беше пробила като съм била малка сега нямаше да се мъча, да ме боли и да ми кървят при всяко сменяне на обици(на 23 съм и си ги пробих преди месец и половина) - като си малък по-бързо минава и после спокойно си носиш обици  Flutter

# 13
  • София
  • Мнения: 6 158
Да, щеше да се мъчи майка ти да ти гледа кървящите уши и да се чуди правилно ли е постъпила... Tired

# 14
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
за тука6ните стандарти ( беб4етата ги водят о6те 6том ги изпи6ат)ги пробихме много късно, когато малката бе6е на 5 месеца..... няма6е никакъв проблем проплака само когато и ги  продуп4иха.... после бе6е загубила едната на яслата та се наложи да ги сменим   та  прокърви леко.... и това бе6е...
продават се специални обеци винт4ета, на които задната 4аст е  като  тапи4ка за да не се нарани бебока....ли4но аз съм по доволна от мъни4ки(бебе6ки) халки, за6тото винт4етата се развиват и обеците падат...

# 15
  • Мнения: 9 990
За сетен път  се убеждавам, че моите деца са лекинко като хлебарки-адаптивни.На голямата пробих ушите около годинка.Гък не е казала. нито е дърпала, нито са и забирали, нито са и ги дърпали в ясла-градина.На бебето се моткам и все не мога да намеря време, но скоро ще е.Сами няма да ги оставя да си дупчат ушите, защото ако постъпят като мен-наистина сами, пред огледалото-дупе да им е яко-вече наистина проблем ще имат.На мен ми дупчиха ушите в 4 клас  и все забираха, после си ги допробивах сама, абе-тъпа работа.Дупча от сега, и точка.От памтивека жените са с обеци по ушите, та моите ли фръцли няма да поискат-ооооо, добре, че съм сложила на голямата, че да ми е мирна главата. Crazy

# 16
  • Мнения: 3 094
Твърдо против - защото всеки трябва да решава сам.......За протокола и аз и дъщеря ми имаме обици, но сме си ги пробили, когато сме порастнали достатъчно и сме решили твърдо, че го искаме...Не е толкова просто, да пробиеш нечие ухо с презумпцията, че ако не иска като порасне да носи, ще си ги махне и хоп готово...Доста грозна гледка е една празна дупка на ухото, която не може да зарастне - за справка може да питате лекари, зъболекари и прочие, че дупката след около 2 седмици кератинизира и няма връщане назад. Имам доста познти, които ненавиждат обеци и имат пробити уши.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 16:59 от Bastet

# 17
  • Мнения: 9 990
Моето момиче, ако не и бях пробила на годинка, щеше да поиска на 3...се тая-и да се сети на 20, че всъщност не и харесва-на 3 ще съм уважила желанието и. LaughingАз самата в момента не ми е зор да имам обеци, но в 4 клас-ела да видиш, много исках и то не една а повечко.Та идеята ми е, че не може всичко в живота да правим по презумция, че след време може да не го искаме...

# 18
  • Мнения: 700
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!
Peace
Точно така мисля и аз! Макар че имам момчета, съм решила още преди да серодят че ако имам момиче, ще оставя избора на него. Няма да се налагам! Naughty

# 19
  • Мнения: 514
Аз съм ЗА! Peace Peace Peace PeaceНяма да се впускам в подробности защо така мисля!!!!!!!!!!!! Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 1 488
Не бих пробила ушите на няколко месечно бебе.
Не мисля че е подходящо бебе да носи обеци.
Когато порасне и поиска сама, тогава.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Против съм  пробиването на ушите на моето дете.Скоро я попитах дали иска да има обеци като мама,тя каза ДА.Тогава и казах,че ще направим едни малки дупчици на ушичките в които да пъхнем обичките-тогава тя каза НЕ.Може би не подходих правилно,но и казах истината и отговорът и ме удовлетворява.Вече е твърдо НЕ без каквито и да било колебания.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 16:17 от margo71

# 22
  • Germany
  • Мнения: 7 978
Катгорично съм против! На мен ми изглеждат нелепо бебета или малки момиченца с обици. Когато порасне и реши, че иска, да си слага, но на бебе никога.

# 23
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз съм ,,за''.

# 24
  • Мнения: 2 556
По повод точките, които се намират на ушите и оказват влияние и върху други органи - според мен има нещо вярно. Имах позната, която проби ушенцата на бебето си на около 11 месеца. Детенцето не беше имало никакъв проблем дотогава, а след пробиването започна да си криви едното оченце и се наложи да носи очила по-късно. Някакъв лекар беше казал същото - че има някаква връзка, понякога можело да се засегне нещо при пробиването на ушето. И 1% вероятност да има да е така, аз не бих рискувала.

Естествено, може и да няма нищо вярно и да не е никак опасно пробиването, ама аз пак съм против.

# 25
  • Мнения: 20
За на Дая и пробихме ушите на 1месец.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:45 от moni_82_

# 26
  • Мнения: 3 094
За на Дая и пробихме ошите на 1месец.

е не можах да се стърпя Laughing - Ушите - не Ошите - поне препиши от заглавието.

# 27
  • Мнения: 20
За на Дая и пробихме ошите на 1месец.

е не можах да се стърпя Laughing - Ушите - не Ошите - поне препиши от заглавието.
обърках се съжалявам.

# 28
  • Мнения: 3 094
За на Дая и пробихме ошите на 1месец.

е не можах да се стърпя Laughing - Ушите - не Ошите - поне препиши от заглавието.
обърках се съжалявам.

Извинявай - не е лично Peace.но се посмях много - първо реших, че пише очите........Благодаря ти, че ми оправи ми настроението след тежкия работен ден Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 646
категорично ПРОТИВ
миналата година под натиска на мъжа ми пробихме ушите на децата,е няма такъв рев!да не влизам в подробности как на малката после се инфектира едното ушенце и се наложи да свалим обиците #Crazyсега вече дупчиците въобще не личат и обеци не носи.само дето си дадохме парите за пробиване и после за мазила и пр.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 180
О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty

# 31
  • Мнения: 173
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!
напълно съм съгласна с a.velcheva

# 32
  • Мнения: 1 715
Когато и ги пробих нямаше три месеца.А оплюйте ме сега.

# 33
  • Мнения: 3 094
О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty

Треперушки Laughing - върха на стайлинга Joy

# 34
  • Мнения: 9 990
Уау, ма аз треперушки не съм виждала вЕрно от 4 клас, къде се продават, да тичам да взема? Laughing

# 35
  • Мнения: 1 172
Нямам момиченце. Но и да имах, не бих му пробила ушите рано. Моите са пробити много късно, когато бях сигурна, че го искам - около 13 годишна бях. Знаех и как да ги пазя от възпаление. Едва ли пясъчника е най-добрата среда за това. Не мисля, че съм пропуснала много като не са ми сложили обеци на 1-2 или 5 години.

# 36
  • София
  • Мнения: 593
Нито за нито против предпочитам сама да избере.

# 37
  • София
  • Мнения: 399
 Аз пък не съм срещала момиче, което да не иска обици. На мен ми ги пробиваха в 1-2 клас, защото давах зор. И хем завиждах от доста време на тези, които имат, хем много ме беше страх и все отлагах. Отгоре на всичкото ми се възпалиха и много ме боляха. Докато на голямата дъщеря й пробивахме ушите на 8 мес., ревна за момента и после я заплеснахме с нещо друго , никакъв проблем оттогава.
 

# 38
По народен обичай ушичките на момиченцата се пробиват на Благовец-25март.Денят е подходящ за всякакви оперативни манипулации...раните тогава заздравяват много бързо...
На голямата дъщеря  ги пробих на 1г.и 3м.-беше изненада за таткото,а малката е на 10м. и се чудя дали сега да не отидем.                          И аз не съм срещала момиче, което да не иска обици.

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
много ми е интересно, как едно дете на 5, 8 или 13 години може да бъде сигурно в това дали 6те иска да носи обеци, когато стане на 20....., 30 или 40...

Едва ли пясъчника е най-добрата среда за това. 
досега не съм виждала беб4ета  на месеци  да се ровят в пясъ4ник......


О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty
зависи  къде живее6..... има места по света, където  забавянето се смята за нелепо. и странно ...
6арен свят... хора разни....Вси4ко е въпрос на гледна то4ка




# 40
  • Мнения: 386
аз съм от тези, които не са искали да имат обеци. бях на 6 и малко, когато под натиска на баба ми, майка ми ме заведе да ми пробият ушите с пистолет. чувствах се като мишена на стрелбище. всичко това по повод първия учебен ден. единствените ми снимки обеци са от тогава. ден-два по-късно се разревах колко ми убиват, свалиха ги, за да ги скъсят (бяха тип топченца) и буквално ден по-късно бяха зарастнали. добре че нашите се усетиха и повече не ме мъчиха. никога след това не ми е минавало през ума да си слагам обеци на ушите. но имам на пъпа. и от години се чудя за веждата, ама вече почти съм се отказала.

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
против съм!!!

нека детето порастне и само реши иска ли или не обеци Peace

# 42
  • Мнения: 4 465
Всеки да си решава за себе си. Което според мен означава, че когато моите дъщери станат на поне 17-18 години ще имат възможности да си решават сами. Аз не смятам, че имам правото да взимам решение вместо тях, а и в интерес на истината не съм фен на дупките на ушите.
Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.

# 43
  • Мнения: 9 990
Браво, Хриса, най-накрая откри правилната тема. Laughing

# 44
  • Мнения: 1 341
Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.
Хайде малко по-спокойно с квалификациите кои бебета са смешно и кои не!!!!
Моята дъщеря е с обеци и изобщо не я намирам за смешна или нелепа! Дали, ако ме срещнеш на улицата и видиш дъщеря ми с обеци ще ми кажеш, че е смешна, а?!  Close

По темата, аз сложих на дъщеря си обеци, защото ми харесва, и защото така съм преценила. Ако тя след време не желае да носи, лесно ще ги махне. Уважавам и противиположното мнение, но никога не бих си позволиза да обиждам нечие дете по този грозен начин!!!!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм ЗА пробиването на уши.На дъщеря ми и ги пробих на 11мес(проплака за 2мин.и това беше)-колкото по-рано,толкова е по-малко болезнено.

# 46
  • Мнения: 2 356
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.

# 47
  • Мнения: 474
Аз пък съм ЗА - защо пък не....ние пробихме ушетата на 8 месеца - нямахме проблеми....
Когато аз бях малка, родителите ми постъпиха както повечето майки тук - оставиха ме аз да реша........ докато осъзная, че аз трябва да си го поискам ми беше мъчно, че нямам обеци.... Носих няколко години златни халки - мина ми мерака и ги свалих.....чак преди година си сложих отново сребърни халкички - не смятам, че уши с дупки /без обеци/ са обезобразени...Въпрос на лична преценка, ако Алекс не се харесва с тях просто ще ги махнем и толкова......

# 48
  • София
  • Мнения: 399
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.
Shocked За разлика от токчетата, обиците не са само за големите. Значи никога да не позволя на момиченцето си да се почувства такова и да се зарадва на обички, гривничка и тн, защото според някои е смешно? newsm78  Та освен всички останали забрани до 18г., да включа и тази за обиците- на мен пък това ми е смешно и старомодно.  Crazy

# 49
  • Мнения: 474
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.
Хапка това е съвсем различно....

# 50
  • Мнения: 4 465
Браво, Хриса, най-накрая откри правилната тема. Laughing
Ми да. Нещо против.

Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.
Хайде малко по-спокойно с квалификациите кои бебета са смешно и кои не!!!!
Моята дъщеря е с обеци и изобщо не я намирам за смешна или нелепа! Дали, ако ме срещнеш на улицата и видиш дъщеря ми с обеци ще ми кажеш, че е смешна, а?!  Close

По темата, аз сложих на дъщеря си обеци, защото ми харесва, и защото така съм преценила. Ако тя след време не желае да носи, лесно ще ги махне. Уважавам и противиположното мнение, но никога не бих си позволиза да обиждам нечие дете по този грозен начин!!!!

Извинявай. Не исках да обидя ничие дете. Просто думите "старомодно", "нелепо", "смешно" и др. вече бяха употребени в предходни мнения и не мисля че някой ги е употребил с цел да обиди някого. Между другото и моята дъщеря е смешна, когато носи мои дрехи или се опитва да ходи с обувките ми например и ако някой ми го каже не бих го окачествила като обида. А пък другата ми дъщеря е особено смешна когато се "гримира". Не влагам лош смисъл конкретно в тази дума.
А обеците на някои деца им отиват, но на някои не. Няма да забравя едни познати, които бяха сложили обеци на малкото си сладко бебе. Въобще не му отиваха, но от околните се очакваше да бъдат възхитени. Какво се очакваше да им кажем?
Между другото дупките в ушите остават (при майка ми е така) и жената поддържа сравнително дълга коса защото ефекта е доста неестетичен когато не се носят обеци и дупките се виждат. Поне тя се притеснява.

# 51
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На мен бебе с обици не ми харесва.Смятам, че пробиването на уши трябва да стане, когато самото детет осъзнае какво се прави с него.Да разбира, че раната не трябва да се пиупа, а обецата да не се дърпа.Иначе смятам, че е опасно.
Това което мен ме приетснява е понякога жестоката игра в детските градини.Мисля чак за първият учебен ден да пробия ушичките на дъщеря ми.

# 52
  • Мнения: 3 611
Сложи една анкета.

Аz сьм против. Като порасне, сама Ще реШи иска ли или не иска обици.
Аz например имам 9  Flutter
И смятам оЩе да си пробия  Crazy

# 53
  • Мнения: 22
Мисля, че детето само трябва да реши(момче или момиче)няма значение. Не трябва родителя да се налага.Едно време, преди 30г. майка ми упорито отказваше да ми пробият ушите. Било циганско не било хубаво и т. н. Sad Много бях сърдита, затова един ден докато бяхме на вилата с нашите и баба ми, по време на следобния сън на нашите, помолих баба ми да свърши тая работа.Тя взе малко коприва, натри ми ушите и с почистена със спирт игла ми проби ушите. Вързахме по един конец вместо обеци и така приключи цялата работа. Така, че който иска нещо ще го постигне веднага щом това зависи от него.

# 54
  • Мнения: 4 465
Аз съм за анкетата.

Niksys - баба ти доста смелост е проявила. Вашите не реагираха ли остро. Аз нашите баби сигурно ще ги вдигна във въздуха ако проявят такава самоинициатива. А на моите деца мисля че още им е рано сами да решават.

# 55
  • Мнения: 4 451
За! Все ми е едно кой какво мисли. Ушите на Мария пробихме на 10м., днес тя е на почти 6г. и много се радва че си има обеци. Василена беше на 7м., когато пробихме ушичките.

# 56
  • Мнения: 46 562
Копирам си мението от една друга тема:

... Пиърсинг, татуировки и други екстри, това си е нейно решение - когато и ако тя реши  Peace

# 57
  • Мнения: 568
против до пълнолетие, когато сами могат да решават какво да правят с тялото си.
Аз си ги пробих на 20, не е нищо особено.

# 58
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Пробихме ушите на дъщеря ни на 1г и на мене много ми харесва.Когато порасне ако иска да не носи обици нейна си работа!

# 59
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Ще я оставя тя да си решава като порасне. Аз си пробих ушите в осми клас.

# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Против, заради всички изброени причини.
Аз дупчих моите в 3-ти и в 5-ти клас, но така и не ми понесоха ушите обеци (и златни)- възпаляваха се и боляха и се налагаше да ги махам. В 7-ми клас пак бях тръгнала да ги дупча, но добре, че се отказах. Сега съм на друг акъл- не харесвам накити, най-малко обеци (както и дълъг маникюр и тежък грим). Кичозно и циганско ми се вижда.

# 61
  • Мнения: 1 820
И аз все още не мога да се реша.Нензам кое е правилното сама да реши че иска,или сега докато е малка.Нензам,ще следя темата

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм.
В другата тема в Нашите деца имаше изказване, че обеците са сложени, защото бъркали детето с момче.

# 63
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Против съм.
В другата тема в Нашите деца имаше изказване, че обеците са сложени, защото бъркали детето с момче.
не се у4удвам.... в Мадрид 99.9% от  бебките на 2 или 3 месеца са с обеци..... във всяка бижутерия има прдлагане на бебе6ки артикули....
Преди да пробием у6ите на дъ6теря ми, веднъж ме попитаха за6то съм сложила  розова блузка на мом4е.... #Crazy
и непрекъснато ми казваха мом4енце е нали,

така 4е 6арен свят....

# 64
  • Мнения: 3 092
Честно ли ..простее ми като виде бебе с обеци .
Ясно е че съм против .

# 65
  • Мнения: 2 231
Аз пък за и ще го направя още тази седмица. newsm26

# 66
  • Мнения: 216
Против съм.
В другата тема в Нашите деца имаше изказване, че обеците са сложени, защото бъркали детето с момче.
постоянно я наричат "МАЛКИЯ"и полудявам #2gunfire

# 67
  • Мнения: 216
Аз пък за и ще го направя още тази седмица. newsm26
Даи ми малко кураж и аз да го направя тази семица-страх ме е да не съжелявам росле че таткото ще ми издири очите ако стане някои гаф Mr. Green

# 68
  • Мнения: 133
 Против съм!  Детето трябва да има право на избор.  Simple Smile

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!
На същото мнение съм Peace

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 64
Аз съм за,тази седмица на Благовещение ще ходим да ги дупчим Simple SmileНе познавам момичета които не носят и не харесват обеци.Като порасне ако не иска да не носи.

# 71
  • Мнения: 1 303
Много ми е грозно да видя бебе с обици и мaлко селско ми стои.Незнам какъв е този зор на майките да им ги слагат още от малки.Има време-като порасне и реши че иска-да си сложи.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 23:00 от Vessselka

# 72
  • Мнения: 422
твърдо против съм, макар, 4е нямам дъщеря Simple Smile
И на мен не ми харесва малко дете с обици... А и в детската градина наистина може да има някой инцидент....
Сама да си реши като порасне  Peace

# 73
  • Мнения: 409
Против съм!  Детето трябва да има право на избор.  Simple Smile

Подкрепям!  Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Против. За мен бебе с обици е неестествена гледка. Бих оставила детето само да реши дали и кога иска да носи. Все едно да му направя татуировка, понеже на мен ми харесва. Може да е пресилен примерът, но принципът е същият.

# 75
  • Мнения: 169
И аз съм против! Не мен ми беше забранено да си ги пробия докато не стана на 18.. е пробих ги на 21 Simple Smile И все пак смятам, че това е личен избор и ако пожелае не му отказвай, но остави избора на детето.... А за мен не само обеците на бебе са неестествена гледка, разни гердани и гривни също никак не ми се връзват...

# 76
  • Мнения: 62
Да ви кажа честно и аз бях много против. Но когато дъщеря ми видя, че всички момиченца в яслата са с обеци, започна постоянно да иска да има и тя. Опитах се да я разубедя и и обясних, че ще боли, но тя много настояваше. Малко смешно ми звучи сега колко настоятелна е била, тъй като беше само на 2 години. След 3-4 месеца молене от нейна страна, накрая й пробихме ушите и за нейна чест тя се държа много смело и не плака.

# 77
  • София
  • Мнения: 426
ами аз на моята дъщеря ги пробих на 7 месечна възраст и се радвам защото ако трябваше да и ги пробивам сега на 13 месеца не знам как щях да я удържа не ги боли но ги е страх от звука на пистолета

# 78
  • Мнения: 3 094
И аз съм против! Не мен ми беше забранено да си ги пробия докато не стана на 18.. е пробих ги на 21 Simple Smile И все пак смятам, че това е личен избор и ако пожелае не му отказвай, но остави избора на детето.... А за мен не само обеците на бебе са неестествена гледка, разни гердани и гривни също никак не ми се връзват...

Лака за нокти забрави - той също много подпомага за обозначаване на пола Joy

# 79
  • Мнения: X
Ако е момиченце- да бих пробила ушите, просто защото 1-во не съм изобщо против тези неща, а напротив - подкрепям ги. и 2-ро защото съм 99.99% сигурна че когато поотрасне само момиченцето ще поиска обеци. Друг е въпроса с момчето обаче. Не бих пробила ушенцето, защото все пак това е малко или много по-присъщо за момичетата, и ако той като порасне го хареса - окей, лично ще ида с него да си направи дупки. Но ако не му допада  неискам да има белег на ухото:) Или пък д се ядосва че не е можел да реши. Мъжът ми е с обеца, много е хубав Hug, но е имал избор и е мъж. Да си призная, не съм виждала момиче или жена без обеци, докато мъже - бол. Затова, на тях им носи по-голяма наслада, когато сами направят избора си. Аз разбирасе го подкрепям. А ако на бебките не им се дупчат ушите още в месечна възраст, не смятам че това би намалило носенето на обеци. Всички жени го правят.

# 80
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Против! Това си е пиърсинг. Дайте и по една татуировка да им направим, да се радват, че си имат картинка на ръчичката. Stop

# 81
  • Мнения: 610
Аз съм за!Пробихме и ги на 9мес.не я боля само се стрестна от пистолета и не е плакала много,нито си ги е пипала.

# 82
  • Мнения: 22
 Ами, при свършен факт не мисля, че има смисъл от протести. Такава съм си своенравна. Баба ми също.  GrinningНа нея съм се метнала Hug

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Против. Не понасям гологлави бебета с пробити уши и обеци, сложени само за да доказват, че това бебе е момиче. Грозна картинка, а 90 % от бебетата точно заради това се сдобиват с накити в невръстна възраст.

# 84
  • Мнения: 1 210
Против съм. Мен никой не ме попита дали искам да нося обеци, директно ми ги нахлузиха. А аз ги мразех. Сега също- не понасям обеци. Дупките на ушите ми отдавна са зараснали, но споменът за онези "треперушки" ме кара да настръхвам. Дъщеря ми сама отиде преди месец (на 12 е) и си проби ушите, но го реши сама.

# 85
  • Мнения: 6 786
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

# 86
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Чета , чета темата и не мога да повярвам на това, което се пише  Shocked

Направо се нервирах!Еми защо не вземете да им татуирате и по един дракон, нали ве4е всички се татуират?
Не били чували за момиче, което да не иска обици хахаха
Не съм искала, не искам и няма да поискам! Благодаря се на Бога, че майка ми и баба ми са имали капка здрав разум да не ми причиняват това.
Сега какво ще кажете?

И да, колкото и да не ви се иска да го чуете - повечето хора не харесват бебета с обици, ама нали са бебета, как да се каже че е грозно?

# 87
  • София
  • Мнения: 38 674
Габи сама си поиска на 1г и 6м. Еми, пробихме ги.
И татуировки си лепи.
И лак и слагам.

А сега - убийте ме.

# 88
  • Мнения: 9 990
Айде юруш на треперушките днес Hug

# 89
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря поиска, когато беше на 4 г. Наистина го искаше - обясних й, че ще боли, но детето не гъкна. Само по бузките й се стекоха две сълзички, но очите й светеха от щастие.
Не виждам проблем да се пробият ушичките и на малко бебе -  досега се съм чувала истинска случка за откъснати ушета или изядени обици.

# 90
  • Мнения: 3 094
Моята дъщеря поиска, когато беше на 4 г. Наистина го искаше - обясних й, че ще боли, но детето не гъкна. Само по бузките й се стекоха две сълзички, но очите й светеха от щастие.
Не виждам проблем да се пробият ушичките и на малко бебе -  досега се съм чувала истинска случка за откъснати ушета или изядени обици.

искаш истинска - ето. Не се познаваме, но пък.Зълва ми си е набутала топчето (обицата й е била такава) надълбоко в носа - после как са я вадили тя не иска да си спомня. по тази причина дъщеря й няма обици и не е проявила засега интерес, пък е на 17 години. Като й се носи - слага клипсове.

# 91
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 38 674
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace

Ама госпожица на 3-4 си е госпожица и иска всичко като мама - и роклите, и обувките, и обиците, и другите бижута.

# 93
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace


Ама госпожица на 3-4 си е госпожица и иска всичко като мама - и роклите, и обувките, и обиците, и другите бижута.

Не знам, моята като беше малка Мерцедес искаше, но преценихме с баща й, че не й е толкоз жизнено необходим още  Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 38 674
Абе тя и мойта иска кон ама...

Оспамихме.

# 95
  • Мнения: 3 094
Абе тя и мойта иска кон ама...

Оспамихме.
Сори за офф-а и аз - но конят адски мирише...Това в никакъв случай! Simple Smile

# 96
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И двете ми деца имат обеци. Peace

# 97
  • Мнения: 2 231
Днес й пробихме ушенцата. Плака 1 минута, и то преди пробиването (докато лекарката мереше къде да маркира точките). После нищо не разбра. Селско или не, рано или късно две мнения винаги ще има. Но пък сега ако знаете каква ми е сладурска   love001. А майки като мен имаше поне 6-7 на опашката с техните бебки. Ако пак трябваше да решавам пак бих го направила. newsm26

# 98
  • Мнения: 2 197
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace
Не съм съгласна - бебетата в никакъв случай не са безполови! Моята дъщеря си е момиченце откакто се е родила - има си излъчване и никога не са ме питали какво ми е детето (защото не е обличана в розово). По повод обеците мисля да и пробия ушите другата година, за да разбира какво всъщност е това и да не тръгне да си ги сваля. Моите уши са пробити на годинка и никога не съм била без обеци. Мисля, че е красиво и не мисля да чакам тя да реши дали иска или не.

# 99
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace
Не съм съгласна - бебетата в никакъв случай не са безполови! Моята дъщеря си е момиченце откакто се е родила - има си излъчване и никога не са ме питали какво ми е детето (защото не е обличана в розово). По повод обеците мисля да и пробия ушите другата година, за да разбира какво всъщност е това и да не тръгне да си ги сваля. Моите уши са пробити на годинка и никога не съм била без обеци. Мисля, че е красиво и не мисля да чакам тя да реши дали иска или не.

Не знам, аз не мога да отгатна на гледане какво е бебето. Бебебто ти е адски миличко и сладко, но не мога да преценя какво е, ако не ми бе казала Peace.......Надявам се това не те обижда, за успокоение - моята дъщеря е абсолютно красива и женствена в момента (но тя си е и голяма) - но в предучилищна възраст са й викали доста пъти "ей, малкия" и "ей, момченце", въпреки че е била с дълга коса....Няма такова нещо като излъчване - всичко се базира на хормони - при старите хора е същото - едно подстригано късо лице, без женски или мъжки аксесоари трудно ще разбереш какво е, ако не и невъзможно.сори за офф-а , но братовчедка ми е ендокринолог и тия неща ми ги е обяснила още като бяхме студентки, защото я беше впечатлило, че простите й житейски наблюдения се оказали верни. Peace.......А за това за обиците - както за всяко нещо всеки да си решава сам - пиърсинг, тату, силикон и прочие.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 15:23 от Bastet

# 100
  • Мнения: 9 990
Извън темата, ма и на мен ми стана странно, как тъй безполови,момичетата ми си имат първичните и вторичните полови белези за жена. ThinkingНикой до момента не ги е объркал, въпреки, че обожавам синьото, на тях им отива и носят главно сини дрехи.Това, че някой не може да различи малко бебе какъв пол е е донякъде разбираемо, ма чак пък безполови...Щото аз пък обикновено Фащам разликата от пръв поглед и моите деца не са бъркани, та ми е странно. Peace

# 101
  • Мнения: 3 094
Извън темата, ма и на мен ми стана странно, как тъй безполови,момичетата ми си имат първичните и вторичните полови белези за жена. ThinkingНикой до момента не ги е объркал, въпреки, че обожавам синьото, на тях им отива и носят главно сини дрехи.Това, че някой не може да различи малко бебе какъв пол е е донякъде разбираемо, ма чак пък безполови...Щото аз пък обикновено Фащам разликата от пръв поглед и моите деца не са бъркани, та ми е странно. Peace

еееееее........не вади от контекста - написала съм безполови , в известна степен - т.е. не че нямат полови първични белези, а че няма характерното за пола - глас, излчване, фигура и т.н. Бебетата нямат вторични полови белези -това са гърдите, които се развиват в пубертета. Първичните са половите органи.

# 102
  • Мнения: 9 990
Бастет, бе разбрах аз, ама все пак...моите си имат абсолютно момичешка структура, с дупето му, с по-нежните ръце...имаме при нас едни близнаци-момче и момиче-от раз се вижда кое е момчето, кое момичето, въпреки че той е рус с къдрици и повечко коса, а мацката е с два косъма на главата милата, но си личи кое е момичето, кое момчето. GrinningЕгати, много сме извън темата, сори Blush

# 103
  • Мнения: 3 094
Бастет, бе разбрах аз, ама все пак...моите си имат абсолютно момичешка структура, с дупето му, с по-нежните ръце...имаме при нас едни близнаци-момче и момиче-от раз се вижда кое е момчето, кое момичето, въпреки че той е рус с къдрици и повечко коса, а мацката е с два косъма на главата милата, но си личи кое е момичето, кое момчето. GrinningЕгати, много сме извън темата, сори Blush

Браво , че ги отгатвате - аз не го умея това и все си трая докато разбера кое бебе какво е, все пак е неуважително да се изцепиш неподходящо.....Вероятно го можете, защото сте с мънички децича и ви прави впечатление и най-дребния детайл Simple Smile

# 104
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Bastet,голямата ми щерка е на 6 и си има женствено излъчване и още как.
  А и е голяма кокетка-не тръгва без прическа,сама си избира дрехите и то с вкус.
  Предпочитанията са за рокли и поли,голяма драма е ако я накарам да обуе панталон /това било момчешко/.
  Обиците си ги харесва много,даже иска да и ги сменяме,че да не била все с едни и същи,скучно било така.
  От сега си го тресат женските хормони  Mr. Green.

# 105
  • Мнения: 3 094
  Bastet,голямата ми щерка е на 6 и си има женствено излъчване и още как.
  А и е голяма кокетка-не тръгва без прическа,сама си избира дрехите и то с вкус.
  Предпочитанията са за рокли и поло,голяма драма е ако я накарам да обуе панталон /това било момчешко/.
  Обиците си ги харесва много,даже иска да и ги сменяме,че да не била все с едни и същи,скучно било така.
  От сега си го тресат женските хормони  Mr. Green.

ами това при моята дъщеря стана около 9 години - предпубертетен синдром се нарича........с тая акселерация всичко е възможно.....но сериозно, децата гледат от нас, ние сме техния модел за подражание - това се нарича импринтинг.....неосъзнати полово още, те ни копират - ние сме техния авторитет и те искат да са като нас. освен това на базата на разумното възприемане - започва от около 3 години - те се възприемат като прилежащи към определена група (тевече разбират, обяснено им е какви са и какви трябва да бъдат).....Ако децата са без косички и в еднакви дрешки, пред пубертетно няма да ги различиш - сещам се за деца по пижамки в болници, страдащи от определени болести и подлежащи на определени терапии, от които косичката може да окапе или трябва да бъде отрязана или от филмите за концлагерите (съжалявам за асоциацията, но това е най-характерното, за което се сещам)

# 106
  • София
  • Мнения: 38 674
На мойта хубавица една от главните причини да и сложим обици беше именно че много я бъркаха с момче. Защото е много дива.
Сега пак е дива, но вече прилича на мома и иска поли, рокли, бижута, лак, червило и пр.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 727
ПРОТИВ! Като порастне, ако иска и на пъпа да си слага  Wink
Аз нямам обици, така и не се престраших да си сложа, камо ли детето да подложа на това!

# 108
  • Мнения: 3 447
Абсолютно против.

# 109
  • София
  • Мнения: 38 674

А ако имаше момиче?

# 110
  • Мнения: 1 883
За.Днес ги сложихме.Много е сладка.Плака много малко и след 10 мин все едно нищо. Като се сетя при мен как беше ,  Whistlingужас.Много беше гадно.То едно време дупчеха и слагаха конци.И затова решихме  когато е по- мъничка.

# 111
  • Мнения: 274
За сега съм против.Можеби е по-добре тя да си вземе решение,когато порасне.    Grinning

# 112
  • Варна
  • Мнения: 966
И аз съм ЗА. Вчера и пробихме ушичките. На 11 мес. е. Изплака само като ги дупнаха. В момента в който докторката прибра пистолета и тя млъкна. Не са и зачервени, поне за сега нямаме проблеми. Явно не я и дразнят, защото изобщо не посяга към ушичките си. И между другото намирам я за много сладка нали си е мойто гардже

А по повод на това, че им бъркат пола. На мен лично ми се е случвало само веднъж и честно казано бях много изумена. Детето е в количка с червено, облечено е с момическо костюмче на което имаше някакви цветчета та дори и паети и баткото е с нас /имам предвид, че няма как да си помислят, че ползваме примерно нещата от по - голямото дете, защото то е момче/ и въпреки всичко това, една леля ми вика "момченце ли е?"  Shocked Иначе не са им обърквали пола, с изключение на този един единствен път.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 675
За сега съм против.Можеби е по-добре тя да си вземе решение,когато порасне.    Grinning

И аз така.

# 114
  • Мнения: 5 255
Против  Mr. Green, а относно това - "тя ще реши като порастне" - моята девойка го е решила още сега  Crazy, но........

# 115
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Против  Mr. Green, а относно това - "тя ще реши като порастне" - моята девойка го е решила още сега  Crazy, но........

  Ти си майка терористка и не щеш да послушаш детето... Mr. Green

# 116
  • Мнения: 5 255
Тихоо, да няма скоро "терористична" атака върху главата ти  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 2 614
Ами аз имам момиче и пак съм против! Уважавам детето си като човек и не искам да е роб на собствената ми суета. Това е решение, което смятам, че е редно да вземе сама, когато е в състояние да го прави!  Peace

# 118
  • Мнения: 380
малката е на 1.7г.,вчера и сложихме обици,голям рев падна,дали от болка или от това че в ателието беше детска градина с плачещи момиченца.и след няколко часа като се сетеше и ги посочва от далече и започваше пак да мрънка.и тогава за момент съжалих че толкова настоявах да ги пробием и защо я подлагам на това Banghead
но се успокои и вече само за това говори с голям кеф,гордее се че и тя е голяма и хубава като куклите си и като мама. Peace

# 119
  • Мнения: 2 587
Против!
Аз лично не обичам да нося накити,но съм принудена да нося обиците,понеже като малка са ми пробили ушите,а сега вече дупките не искат да зарастнат и ако не нося е грозно.

# 120
  • Мнения: 463
Реших да се допитам до вас защото аз още се чудя дали да заведа дъщеря ми която е на 2 години или да я оставя като порасне сама да реши-иска ли да носи обици?Вие на какво мнение сте?

Моето лично мнение е, че трябва да уважим правото на личен избор на детето. Вярно е, че съм мъжка майка и пред мен поне засега този въпрос не е на дневен ред, но смятам че детето само трябва да реши дали иска да пробие ушите си или не. Моите уши са пробити на 3-годишна възраст като може би повече от 20 години не съм слагала обеци. Просто не съм голям фен на този вид бижута.

# 121
  • Монтана
  • Мнения: 220
Аз съм против.Като стане достатъчно голяма да разбира за какво става въпрос и да поиска сама-тогава.Не виждам зор да го правя сега.  Peace

# 122
  • Мнения: 5 391
Бих пробила, но след време, когато попорастне.

# 123
  • Мнения: 1 520
Против съм да се пробиват ушите в ранна възраст. След 6-7 години е най-добре, разбира се, само ако то го иска. И честно казано, малко се възмущавам на майките които пробиват ушите на детето си във възможно най-ранната възраст, без да го питат иска или не и без да им пука, че манипулацията все пак си е травмираща.

# 124
  • Мнения: 9 990
Кат ги гледам моите колко са травмирани значиии, на всеки такива  да са им травмите  пожелавам-ухилени до уши hahaha

# 125
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз лично съм оставила избора на нея,като порасне да реши.

# 126
  • Мнения: 74
на каката и пробих ушите когато беше на 2гл

# 127
  • София
  • Мнения: 167
против съм...

# 128
  • Мнения: 9 814
Нека порасне достатъчно, за да реши сама. Моите уши са пробити, когато съм била на 3 г. на 9 сама си махнах обеците и до сега не съм слагала.

# 129
  • Мнения: 994
Ушите й са си нейни и тя трябва да реши. Засега не е поискала.

# 130
  • Мнения: 523
Аз лично съм оставила избора на нея,като порасне да реши.
Засега така съм оставила нещата , макар че тя вижда от другите момиченца и иска .

# 131
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Против.

# 132
  • Мнения: 71
аз съм за. не виждам нищо лошо в това. на дъщеря ми  пробихме ушите когато беше на 1 г. и3-4 месеца. нямаше никакъв проблем/да чукна на дърво/

# 133
  • Мнения: 1 440
И на двете ми дъщери пробих ушите на 7 месечна възраст.Аз съм за!

# 134
  • Мнения: 14 654
Против ако става дума за мое родно дете, за другите ми е все едно, но да не се сърдите като някое другарче дръпне обичката и разкъса ухото на детето ви  Simple Smile

# 135
Против Naughty, защото си патихме.
Едва не й  скъсаха ухото в яслата, като са я преобличали и оттогава ги махнах,.Дупките даже май вече са зарастнали.

# 136
  • Мнения: 1 512
И в други теми съм писала - абсолютно против. Ако дъщеря ми толкова силно пожелае да носи обици, ще я заведа да й пробият ушите. Споменавала е от време на време и ми е разказвала за момиченцата в нейната група, които имат обици, но е било от ден до пладне.

# 137
  • София
  • Мнения: 62 595
Клум,

Моля те, смени шрифта на заглавието, че тези големи букви оставят впечатлението, че кой знае какво се е случило.

# 138
  • Мнения: 1 520
Кат ги гледам моите колко са травмирани значиии, на всеки такива  да са им травмите  пожелавам-ухилени до уши hahaha
При всеки е различно, разбира се. И все пак смятам, че не бива да се избързва.

# 139
  • Мнения: X
Твърдо съм против.
Каката още няма, ако много настоява ще и сложа, но съм обяснила, че трябва да и се пробие ухото, за да знае, а не да се чуди какво става, като я заведа. За сега не иска. С малката ще процедирам по същия начин.

# 140
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Против съм. Когато преценят и 7 обеци да си сложат.

# 141
  • Мнения: 5 228
Против. Сама ще реши дали иска, когато порасне.

# 142
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Категорично съм против. В съзнателна възраст ако реши, може да си сложи и обеца на пъпа. Сега - не!  Naughty Откъде да знам, че като порасне ще харесва обеци. И да се чуди после как да прикрива пробитите си уши цял живот.  Crossing Arms А пък уши никога не е късно да се пробият. Моите си ги пробих сама - в козметичен център, като бях в девети клас. Изобщо не болеше. Така че оправданието, че в невръстна възраст боляло по-малко е абсолютна измишльотина. Да не говорим, че изобщо, ама изобщо не ми харесват бебетата с обеци. Последното е лично мнение.

# 143
  • Мнения: 1 820
и на мен не ми харесват бебета с обеци и синджирчета накичени като циганска сергийка,но дълбоко се съмнявам да има момиченце което не харесва обеци,токчета,рокли и червилата на мама. Naughty!Чак толкова крайна да я чакам да си ги пробие сама няма да бъда! Grinning а и все си мисля че някой ден ще има неща много,много по сериозни за който да ми се "сърди"и "съди"отколкото за едни обеци!

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 23:38 от paneva

# 144
  • Мнения: 1 364
Аз съм ЗА! Пробихме на малката ушите като беше на 1 год. и 2 месеца.
Проблеми сме нямали и не съжалявам.

# 145
  • Мнения: 90
Ами пробих ги сега на Благовец. Нагодинка сми. Колебаех се доста ама пробихма ги на.

# 146
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами пробих ги сега на Благовец. Нагодинка сми. Колебаех се доста ама пробихма ги на.
Ти на колко години си?

# 147
  • Мнения: 5 362
На 9 мес. заведох Калина да й продупчат ушите.
Нямам нищо против ранното пробиване.Ако след време не иска да носи каквито и да е обеци-нека го направи.

# 148
  • Мнения: 4 406
засега вместо децата си решавам аз, така, че дъщеря ми ще има обеци на ушите след няколко месеца. като порастне, ако реши да не носи бижута, ще уважа желанието й

# 149
  • Мнения: 774
На дъщеря ми и пробих ушите на 1.8м.До тази възраст тя си играеше с ушите и ги дереше,затова не посмях по рано.

# 150
  • Мнения: 213
Аз съм против. Не харесвам дечица с обеци. Дъщеря ми може да си ги пробие, когато порасне, ако реши. Самата аз си пробих ушите няколко месеца преди абитуриентския си бал  newsm03

# 151
  • Мнения: 606
  Е то - детето, да не ти е собственост? Ще се дупчи и татуира като реши.  Едно е да го облечеш по твой вкус, друго е да го дупчиш.

# 152
  • Мнения: 17 546
Единия от синовете ми в петък си продупчи едното ухо и сложи малка обица с камъче. Против съм, не ми харесват мъже с обици, дори и една, но смятам, че е достатъчно голям - на 15 - за да има избор и да си прецени сам. На времето, когато бяха малки, съм виждала момченца на по една годинка с обица на ухото. За мен е идиотско! Confused

# 153
  • Мнения: 1 898
Майка съм на момче. В никакъв случай не бих му пробила ухото на своя глава, още повече в несъзнателна за него възраст.
Принципно не одобрявам мъжете с обици и дори сам да пожелае един ден да сложи, бих се опитала да го разубедя. Ако не успея-здраве да е.

# 154
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

# 155
  • Мнения: 1 820
 Whistling Просто ми се повдигна

# 156
  • Плевен
  • Мнения: 973
Против, когато пожелае сама , тогава.

# 157
# 158
  • Мнения: 5 877
Против, честно казано - голям кич ми се вижда.

# 159
  • Мнения: 451
Относно моето дете съм против. Ще изчакам поне до 3-4 годинки.Някак не ми е естетично.

# 160
  • Мнения: 1 531
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace

# 161
  • Мнения: 1 174
Ще се въздържа от пробиването на ушичките, поне докато не стане време за училище.Още е малка.Simple Smile

# 162
  • Мнения: 6 039
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace

искаш да кажеш, че огромните ми уши са били такива, когато съм била на 3г.? - друг път!

# 163
  • Мнения: 1 174
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace

искаш да кажеш, че огромните ми уши са били такива, когато съм била на 3г.? - друг път!

Simple Smile Има се предвид растеж, като развитие на ушната мида, не точно големината. Wink Действително това учихме!Спомни си с какво ушенце се ражда бебето и как само за половин година придобива нормалната форма и облик на ухо на възрастен! Simple Smile Именно това развитие, но вече в много по-бавни темпове продължава до третата годинка на детето.

# 164
  • Мнения: 281
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace
бебетата се раждат с оформена ушна мида и тя расте докато расте и главичката т.е.до 21 год.Веднъж направена дупчицата, тя се оформя като големина колкото и позволява обичката.Ако се махне обичката тъканта регенерира и дупчицата се заличава.
По-безболезнено и безпроблемно минава,докато са неосъзнати и не разбират.След това идва един доста дълъг период в,който ще им се иска да имат обички,но ще ги е страх от болката.
Не вярвам,че някое момиченце ще се разсъди,че има обички на ушенцата си и няма спомен за болка.

# 165
  • Мнения: 8 917
Бих я завела тогава, когато сама поиска и осъзнава, че ще изпита лека болка.

# 166
  • Мнения: 3 886
ЗА  моето дете зъм за .Сложила съм и HugНе  ме интересува кой какво мисли кич ли е или че не и е хубаво .Аз си я харесвам и това има значение
За другите не отговарям.Всеки сам си знаеи си решава

# 167
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace

Ушите и носът са единствените части от човешкото тяло които растат до края на живота...Не ви ли прави впечатление, че повечето възрастни хора...над 60г имат силно уголемени уши и носове в сравнение с младостта си.

# 168
  • Мнения: 27 524
Твърдо и категорично против  Naughty

# 169
  • Мнения: 2 356
  Не мога да разбера за каква болка говорите, щракват с пистолета за секунди.

# 170
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Против съм, до момента в който детето не го поиска само. Тоест, против Simple Smile

# 171
  • Мнения: 1 312
На няколко месеца дете с пробити уши ми се вижда неприемливо.
Да не говорим,че в един детски кът видях майка с момченце,което не беше проходило още добре,т.е под година,с пробити уши и халки. Shocked

# 172
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
  Не мога да разбера за каква болка говорите, щракват с пистолета за секунди.
И аз това се чудя  newsm78 Може би това са хора, на които са пробивали ушите като малки и нямат спомени Thinking Аз бях на 14, когато си направих първите 2 дупки. После ходих пак, след като родих сина  Crazy Нямам лоши спомени въобще!
За сега не съм пробила ушите на щерката, нито имам планове в скоро време да го правя.

# 173
  • Мнения: 6 039
до 3-годишна възраст расте ушната мида  Peace

Ушите и носът са единствените части от човешкото тяло които растат до края на живота...Не ви ли прави впечатление, че повечето възрастни хора...над 60г имат силно уголемени уши и носове в сравнение с младостта си.

и аз така мисля.
Много ми е смешно колко хора са против и се изказват категорично. Чудя се кой в кой век живеят и най - смешното е, че такива хора се мислят за много широко скроени.
Пък майките на момчета изобщо да не се обаждат. Те не знаят колко е важно за едно малко момиче да прилича на мама Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 174
  • Мнения: 5 877
Е, все и други майки сме били малки момичета  Laughing
За мен гримът, обеците и токчетата в ранна детска възраст са лош вкус. Живея в деветнайсети век, много ми е приятно.

# 175
  • Мнения: 8 917
  Не мога да разбера за каква болка говорите, щракват с пистолета за секунди.
И аз това се чудя  newsm78 Може би това са хора, на които са пробивали ушите като малки и нямат спомени Thinking Аз бях на 14, когато си направих първите 2 дупки. После ходих пак, след като родих сина  Crazy Нямам лоши спомени въобще!
За сега не съм пробила ушите на щерката, нито имам планове в скоро време да го правя.
Аз също сама си ги пробих на 14-15 годишна възраст. След това още веднъж в университета докато чаках резултатите от един изпит и се чудех с какво да запълня времето си - за татуировка нямаше време и така - с по още една обеца. И все пак болка има - за секунди е, минимална е, ако щете го наречете неприятно времемно изживяване /защото със сигурност не е като да дадеш на детенцето си играчка и то да се забавлява/, но си има. Ето това не бих причинила на дъщеря си, без нейното съгласие. Така както са ми дали на мен избор дали и кога да си направя нещо с моето си тяло, така и аз не бих натрапила на дъщеря ми моя вкус. И не, ни най-малко не се старая с нея да сме копие една на друга- тя е дете, аз - жена.

# 176
  • Мнения: 6 039
Е, все и други майки сме били малки момичета  Laughing
За мен гримът, обеците и токчетата в ранна детска възраст са лош вкус. Живея в деветнайсети век, много ми е приятно.


че това са характери белези точно за този век, защо ги отричаш?
http://en.wikipedia.org/wiki/1890s_in_fashion
http://www.costumegallery.com/children.htm

# 177
  • Мнения: 5 877
Защото ми е приятно да не съм в тон с епохата си.
Намирам за красиви децата, които приличат на деца.

# 178
  • Мнения: 6 039
аз също, но в 19 век децата приличат страшно много на госпожици или още по-точно на майките си в умален вид

# 179
  • Мнения: 5 877
Грим и пиърсинг не видях Simple Smile
Както и да е. Някои неща са ми еднозначно свързани с половото съзряване, не ги асоциирам с деца.
Пипи Дългото чорапче с обеци.  newsm78 Малечка-Палечка с обеци. Точица от "Антон и Точица" с обеци. Или с грим, или с лакирани нокти.

# 180
  • Мнения: 3 094
Грим и пиърсинг не видях Simple Smile
Както и да е. Някои неща са ми еднозначно свързани с половото съзряване, не ги асоциирам с деца.
Пипи Дългото чорапче с обеци.  newsm78 Малечка-Палечка с обеци. Точица от "Антон и Точица" с обеци. Или с грим, или с лакирани нокти.
  202uu

# 181
  • Мнения: 4 621
Против съм, до момента в който детето не го поиска само. Тоест, против Simple Smile
И аз  Peace

# 182
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На дъщеря ми ги пробих когато навърши 3 месеца  Peace

# 183
  • Мнения: 1 710
Интересното е, че и аз имам резерви към пробиването на ушите, при положение, че аз имам някалко дупки. Ако и когато реши, да си ги пробива.

# 184
  • Мнения: 93
аз съм за на моето момиченце ги пробихме преди 2 месеца. Трябваше да го направим по рано сега много я боля и беше голяма борба за втората дупка.

# 185
  • Мнения: 343
Против. Ще изчакам сама да поиска. Аз обожавам бижутата и без обици не излизам от къщи, но според мен малките момиченца са по-чаровни именно без обици.

# 186
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако имам момиче, ще й сложа.
Не съм против.

# 187
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
аз съм за на моето момиченце ги пробихме преди 2 месеца. Трябваше да го направим по рано сега много я боля и беше голяма борба за втората дупка.
Фантазията ми се развихри ...  Rolling Eyes Не бих подложила детето си на това  Crossing Arms

# 188
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моята дъщеря не е с пробити уши, защото когато беше малка и исках да го направя една позната ми разказа история, в която детето глътнало обецата и аз се отказах. Сега Дария не иска да носи обеци и ще изчакам да пожелае сама.

# 189
  • Мнения: 3 089
първо бях безразлична по темата. но пробихме петранчините уши по настояване на бабата. въпросните първи обеци на гучи се загубиха още първия месец и аз така и не сложих други. след 1-2 месеца дупките по ушенцата на петра зараснаха и сега хич и не планирам да ги подновя. когато иска - да се оправя сама или поне да заяви твърдо желание.

т.е. сега пак съм  безразлична по тамата, но с лек уклон към против  Mr. Green

а че не го болеше детето - не го болеше - вярно е това!

# 190
  • Мнения: 4 362
За пробиването на учишките след 1-вата година,но против пробиването преди тази възраст!

# 191
  • София
  • Мнения: 17 592
Категорично против!

Има право сама да реши дали иска да има дупки по тялото си...

# 192
  • Мнения: 56
Против!   Като пораснат сами да решават къде и колко дупки ще си правят.                                                                                                     

# 193
  • Мнения: 1 947
   Не знам дали някой е писал от гледна точка на здравето на детето, но -
пробиването на уши може да докара сериозни проблеми с ушенцата. Аз и
сестра ми бяхме големи, може би около 10 годишни, когато ни ги пробиха,
отидохме с желание, а на другия ден беше ад. При мен отмина по-леко и
бързо, но дупките на сестра ми се възпалиха, буквално се разпадаше
мекото на ухото и доста време мина, докато се оправи. Минали са, може би,
повече от 15 години и тя сега отново носи обеци без проблеми, но пък аз не
мога да сложа нищо, освен злато и то халки - иначе отново забира и боли,
миг след слагането на обеците. А дупките без обеци изглеждат грозно и не
могат да се заличат. Тъй че, помислете си преди това...

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ушите на  дъщеря ми са пробити  преди годинката.Пръсках 3 дни с АБ спрей и нямаше никакъв проблем.

# 195
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Антибиотикът при някои инфекции не помага изобщо.
А какво ще отговорите един ден на дъщеря ви, ако ви попита: "Мамо, защо си ми пробила ушите, аз не се харесвам с дупки, но не мога да ги махна, защото вече са пробити, без да си ме питала искам ли?"

# 196
  • Мнения: 11 607
Против....

# 197
  • Мнения: X
Категорично съм против-никой не ни е дал пълномощно да взимаме решения вместо децата си! Те си носят глави на раменете и сами трябва да решат кога да си пробият ушите например. Дъщеря ми е вече на 5 и иска да й сложим обеци, но все още мъжът ми не позволява. Дори се дразня, като видя пробити уши на невръстни бебета - как може родителите да си навличаме подобни правомощия не зная просто!

# 198
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Твърдо ПРОТИВ.

Право на личен избор е дали ще правиш или не дупки по тялото си.

# 199
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!
това е и моето мнение Peace

# 200
  • Мнения: 106
Няколко дни след 1ия й рожден ден й пробихме ушенцата. Нямахме проблеми.

# 201
  • Мнения: X
Няколко дни след 1ия й рожден ден й пробихме ушенцата. Нямахме проблеми.

Нямахте проблеми в смисъл, че не е имало здравословни усложнения, но все пак не смяташ ли, че е редно да оставиш детето ти само да реши кога иска и изобщо дали иска  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт