ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 777
  • 201
  •   2
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 180
О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty

# 31
  • Мнения: 173
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!
напълно съм съгласна с a.velcheva

# 32
  • Мнения: 1 715
Когато и ги пробих нямаше три месеца.А оплюйте ме сега.

# 33
  • Мнения: 3 094
О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty

Треперушки Laughing - върха на стайлинга Joy

# 34
  • Мнения: 9 990
Уау, ма аз треперушки не съм виждала вЕрно от 4 клас, къде се продават, да тичам да взема? Laughing

# 35
  • Мнения: 1 172
Нямам момиченце. Но и да имах, не бих му пробила ушите рано. Моите са пробити много късно, когато бях сигурна, че го искам - около 13 годишна бях. Знаех и как да ги пазя от възпаление. Едва ли пясъчника е най-добрата среда за това. Не мисля, че съм пропуснала много като не са ми сложили обеци на 1-2 или 5 години.

# 36
  • София
  • Мнения: 593
Нито за нито против предпочитам сама да избере.

# 37
  • София
  • Мнения: 399
 Аз пък не съм срещала момиче, което да не иска обици. На мен ми ги пробиваха в 1-2 клас, защото давах зор. И хем завиждах от доста време на тези, които имат, хем много ме беше страх и все отлагах. Отгоре на всичкото ми се възпалиха и много ме боляха. Докато на голямата дъщеря й пробивахме ушите на 8 мес., ревна за момента и после я заплеснахме с нещо друго , никакъв проблем оттогава.
 

# 38
По народен обичай ушичките на момиченцата се пробиват на Благовец-25март.Денят е подходящ за всякакви оперативни манипулации...раните тогава заздравяват много бързо...
На голямата дъщеря  ги пробих на 1г.и 3м.-беше изненада за таткото,а малката е на 10м. и се чудя дали сега да не отидем.                          И аз не съм срещала момиче, което да не иска обици.

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
много ми е интересно, как едно дете на 5, 8 или 13 години може да бъде сигурно в това дали 6те иска да носи обеци, когато стане на 20....., 30 или 40...

Едва ли пясъчника е най-добрата среда за това. 
досега не съм виждала беб4ета  на месеци  да се ровят в пясъ4ник......


О, това е толкова нелепо и  старомодно  Sick Става ми смешно като видя бебе с 2 златни обички. Не разбирам родителите, които бърэат с това  Naughty
зависи  къде живее6..... има места по света, където  забавянето се смята за нелепо. и странно ...
6арен свят... хора разни....Вси4ко е въпрос на гледна то4ка




# 40
  • Мнения: 386
аз съм от тези, които не са искали да имат обеци. бях на 6 и малко, когато под натиска на баба ми, майка ми ме заведе да ми пробият ушите с пистолет. чувствах се като мишена на стрелбище. всичко това по повод първия учебен ден. единствените ми снимки обеци са от тогава. ден-два по-късно се разревах колко ми убиват, свалиха ги, за да ги скъсят (бяха тип топченца) и буквално ден по-късно бяха зарастнали. добре че нашите се усетиха и повече не ме мъчиха. никога след това не ми е минавало през ума да си слагам обеци на ушите. но имам на пъпа. и от години се чудя за веждата, ама вече почти съм се отказала.

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 860
против съм!!!

нека детето порастне и само реши иска ли или не обеци Peace

# 42
  • Мнения: 4 465
Всеки да си решава за себе си. Което според мен означава, че когато моите дъщери станат на поне 17-18 години ще имат възможности да си решават сами. Аз не смятам, че имам правото да взимам решение вместо тях, а и в интерес на истината не съм фен на дупките на ушите.
Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.

# 43
  • Мнения: 9 990
Браво, Хриса, най-накрая откри правилната тема. Laughing

# 44
  • Мнения: 1 341
Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.
Хайде малко по-спокойно с квалификациите кои бебета са смешно и кои не!!!!
Моята дъщеря е с обеци и изобщо не я намирам за смешна или нелепа! Дали, ако ме срещнеш на улицата и видиш дъщеря ми с обеци ще ми кажеш, че е смешна, а?!  Close

По темата, аз сложих на дъщеря си обеци, защото ми харесва, и защото така съм преценила. Ако тя след време не желае да носи, лесно ще ги махне. Уважавам и противиположното мнение, но никога не бих си позволиза да обиждам нечие дете по този грозен начин!!!!

Общи условия

Активация на акаунт