ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 775
  • 201
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 463
Реших да се допитам до вас защото аз още се чудя дали да заведа дъщеря ми която е на 2 години или да я оставя като порасне сама да реши-иска ли да носи обици?Вие на какво мнение сте?

Моето лично мнение е, че трябва да уважим правото на личен избор на детето. Вярно е, че съм мъжка майка и пред мен поне засега този въпрос не е на дневен ред, но смятам че детето само трябва да реши дали иска да пробие ушите си или не. Моите уши са пробити на 3-годишна възраст като може би повече от 20 години не съм слагала обеци. Просто не съм голям фен на този вид бижута.

# 121
  • Монтана
  • Мнения: 220
Аз съм против.Като стане достатъчно голяма да разбира за какво става въпрос и да поиска сама-тогава.Не виждам зор да го правя сега.  Peace

# 122
  • Мнения: 5 391
Бих пробила, но след време, когато попорастне.

# 123
  • Мнения: 1 518
Против съм да се пробиват ушите в ранна възраст. След 6-7 години е най-добре, разбира се, само ако то го иска. И честно казано, малко се възмущавам на майките които пробиват ушите на детето си във възможно най-ранната възраст, без да го питат иска или не и без да им пука, че манипулацията все пак си е травмираща.

# 124
  • Мнения: 9 990
Кат ги гледам моите колко са травмирани значиии, на всеки такива  да са им травмите  пожелавам-ухилени до уши hahaha

# 125
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз лично съм оставила избора на нея,като порасне да реши.

# 126
  • Мнения: 74
на каката и пробих ушите когато беше на 2гл

# 127
  • София
  • Мнения: 167
против съм...

# 128
  • Мнения: 9 814
Нека порасне достатъчно, за да реши сама. Моите уши са пробити, когато съм била на 3 г. на 9 сама си махнах обеците и до сега не съм слагала.

# 129
  • Мнения: 994
Ушите й са си нейни и тя трябва да реши. Засега не е поискала.

# 130
  • Мнения: 523
Аз лично съм оставила избора на нея,като порасне да реши.
Засега така съм оставила нещата , макар че тя вижда от другите момиченца и иска .

# 131
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Против.

# 132
  • Мнения: 71
аз съм за. не виждам нищо лошо в това. на дъщеря ми  пробихме ушите когато беше на 1 г. и3-4 месеца. нямаше никакъв проблем/да чукна на дърво/

# 133
  • Мнения: 1 440
И на двете ми дъщери пробих ушите на 7 месечна възраст.Аз съм за!

# 134
  • Мнения: 14 654
Против ако става дума за мое родно дете, за другите ми е все едно, но да не се сърдите като някое другарче дръпне обичката и разкъса ухото на детето ви  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт