ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 755
  • 201
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 094
  Bastet,голямата ми щерка е на 6 и си има женствено излъчване и още как.
  А и е голяма кокетка-не тръгва без прическа,сама си избира дрехите и то с вкус.
  Предпочитанията са за рокли и поло,голяма драма е ако я накарам да обуе панталон /това било момчешко/.
  Обиците си ги харесва много,даже иска да и ги сменяме,че да не била все с едни и същи,скучно било така.
  От сега си го тресат женските хормони  Mr. Green.

ами това при моята дъщеря стана около 9 години - предпубертетен синдром се нарича........с тая акселерация всичко е възможно.....но сериозно, децата гледат от нас, ние сме техния модел за подражание - това се нарича импринтинг.....неосъзнати полово още, те ни копират - ние сме техния авторитет и те искат да са като нас. освен това на базата на разумното възприемане - започва от около 3 години - те се възприемат като прилежащи към определена група (тевече разбират, обяснено им е какви са и какви трябва да бъдат).....Ако децата са без косички и в еднакви дрешки, пред пубертетно няма да ги различиш - сещам се за деца по пижамки в болници, страдащи от определени болести и подлежащи на определени терапии, от които косичката може да окапе или трябва да бъде отрязана или от филмите за концлагерите (съжалявам за асоциацията, но това е най-характерното, за което се сещам)

# 106
  • София
  • Мнения: 38 900
На мойта хубавица една от главните причини да и сложим обици беше именно че много я бъркаха с момче. Защото е много дива.
Сега пак е дива, но вече прилича на мома и иска поли, рокли, бижута, лак, червило и пр.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 727
ПРОТИВ! Като порастне, ако иска и на пъпа да си слага  Wink
Аз нямам обици, така и не се престраших да си сложа, камо ли детето да подложа на това!

# 108
  • Мнения: 3 447
Абсолютно против.

# 109
  • София
  • Мнения: 38 900

А ако имаше момиче?

# 110
  • Мнения: 1 883
За.Днес ги сложихме.Много е сладка.Плака много малко и след 10 мин все едно нищо. Като се сетя при мен как беше ,  Whistlingужас.Много беше гадно.То едно време дупчеха и слагаха конци.И затова решихме  когато е по- мъничка.

# 111
  • Мнения: 274
За сега съм против.Можеби е по-добре тя да си вземе решение,когато порасне.    Grinning

# 112
  • Варна
  • Мнения: 966
И аз съм ЗА. Вчера и пробихме ушичките. На 11 мес. е. Изплака само като ги дупнаха. В момента в който докторката прибра пистолета и тя млъкна. Не са и зачервени, поне за сега нямаме проблеми. Явно не я и дразнят, защото изобщо не посяга към ушичките си. И между другото намирам я за много сладка нали си е мойто гардже

А по повод на това, че им бъркат пола. На мен лично ми се е случвало само веднъж и честно казано бях много изумена. Детето е в количка с червено, облечено е с момическо костюмче на което имаше някакви цветчета та дори и паети и баткото е с нас /имам предвид, че няма как да си помислят, че ползваме примерно нещата от по - голямото дете, защото то е момче/ и въпреки всичко това, една леля ми вика "момченце ли е?"  Shocked Иначе не са им обърквали пола, с изключение на този един единствен път.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 675
За сега съм против.Можеби е по-добре тя да си вземе решение,когато порасне.    Grinning

И аз така.

# 114
  • Мнения: 5 255
Против  Mr. Green, а относно това - "тя ще реши като порастне" - моята девойка го е решила още сега  Crazy, но........

# 115
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Против  Mr. Green, а относно това - "тя ще реши като порастне" - моята девойка го е решила още сега  Crazy, но........

  Ти си майка терористка и не щеш да послушаш детето... Mr. Green

# 116
  • Мнения: 5 255
Тихоо, да няма скоро "терористична" атака върху главата ти  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 2 614
Ами аз имам момиче и пак съм против! Уважавам детето си като човек и не искам да е роб на собствената ми суета. Това е решение, което смятам, че е редно да вземе сама, когато е в състояние да го прави!  Peace

# 118
  • Мнения: 381
малката е на 1.7г.,вчера и сложихме обици,голям рев падна,дали от болка или от това че в ателието беше детска градина с плачещи момиченца.и след няколко часа като се сетеше и ги посочва от далече и започваше пак да мрънка.и тогава за момент съжалих че толкова настоявах да ги пробием и защо я подлагам на това Banghead
но се успокои и вече само за това говори с голям кеф,гордее се че и тя е голяма и хубава като куклите си и като мама. Peace

# 119
  • Мнения: 2 587
Против!
Аз лично не обичам да нося накити,но съм принудена да нося обиците,понеже като малка са ми пробили ушите,а сега вече дупките не искат да зарастнат и ако не нося е грозно.

Общи условия

Активация на акаунт