ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 756
  • 201
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 094
Моята дъщеря поиска, когато беше на 4 г. Наистина го искаше - обясних й, че ще боли, но детето не гъкна. Само по бузките й се стекоха две сълзички, но очите й светеха от щастие.
Не виждам проблем да се пробият ушичките и на малко бебе -  досега се съм чувала истинска случка за откъснати ушета или изядени обици.

искаш истинска - ето. Не се познаваме, но пък.Зълва ми си е набутала топчето (обицата й е била такава) надълбоко в носа - после как са я вадили тя не иска да си спомня. по тази причина дъщеря й няма обици и не е проявила засега интерес, пък е на 17 години. Като й се носи - слага клипсове.

# 91
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 38 900
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace

Ама госпожица на 3-4 си е госпожица и иска всичко като мама - и роклите, и обувките, и обиците, и другите бижута.

# 93
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace


Ама госпожица на 3-4 си е госпожица и иска всичко като мама - и роклите, и обувките, и обиците, и другите бижута.

Не знам, моята като беше малка Мерцедес искаше, но преценихме с баща й, че не й е толкоз жизнено необходим още  Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 38 900
Абе тя и мойта иска кон ама...

Оспамихме.

# 95
  • Мнения: 3 094
Абе тя и мойта иска кон ама...

Оспамихме.
Сори за офф-а и аз - но конят адски мирише...Това в никакъв случай! Simple Smile

# 96
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И двете ми деца имат обеци. Peace

# 97
  • Мнения: 2 231
Днес й пробихме ушенцата. Плака 1 минута, и то преди пробиването (докато лекарката мереше къде да маркира точките). После нищо не разбра. Селско или не, рано или късно две мнения винаги ще има. Но пък сега ако знаете каква ми е сладурска   love001. А майки като мен имаше поне 6-7 на опашката с техните бебки. Ако пак трябваше да решавам пак бих го направила. newsm26

# 98
  • Мнения: 2 197
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace
Не съм съгласна - бебетата в никакъв случай не са безполови! Моята дъщеря си е момиченце откакто се е родила - има си излъчване и никога не са ме питали какво ми е детето (защото не е обличана в розово). По повод обеците мисля да и пробия ушите другата година, за да разбира какво всъщност е това и да не тръгне да си ги сваля. Моите уши са пробити на годинка и никога не съм била без обеци. Мисля, че е красиво и не мисля да чакам тя да реши дали иска или не.

# 99
  • Мнения: 3 094
Твърдо против. Детето е човек и трябва да се уважава като такъв. Ако реши някой ден да си пробие ушите, носа или други части - негова воля.
И на мен са ми неприятна гледка бебета с обици, гривни и всякакви такива.

на мен също са ми неприятни такива гледки. Бебетата са си безполови създания в известна степен. Чак като проработят хормоните е красиво според мен слагането на бижута. Peace
Не съм съгласна - бебетата в никакъв случай не са безполови! Моята дъщеря си е момиченце откакто се е родила - има си излъчване и никога не са ме питали какво ми е детето (защото не е обличана в розово). По повод обеците мисля да и пробия ушите другата година, за да разбира какво всъщност е това и да не тръгне да си ги сваля. Моите уши са пробити на годинка и никога не съм била без обеци. Мисля, че е красиво и не мисля да чакам тя да реши дали иска или не.

Не знам, аз не мога да отгатна на гледане какво е бебето. Бебебто ти е адски миличко и сладко, но не мога да преценя какво е, ако не ми бе казала Peace.......Надявам се това не те обижда, за успокоение - моята дъщеря е абсолютно красива и женствена в момента (но тя си е и голяма) - но в предучилищна възраст са й викали доста пъти "ей, малкия" и "ей, момченце", въпреки че е била с дълга коса....Няма такова нещо като излъчване - всичко се базира на хормони - при старите хора е същото - едно подстригано късо лице, без женски или мъжки аксесоари трудно ще разбереш какво е, ако не и невъзможно.сори за офф-а , но братовчедка ми е ендокринолог и тия неща ми ги е обяснила още като бяхме студентки, защото я беше впечатлило, че простите й житейски наблюдения се оказали верни. Peace.......А за това за обиците - както за всяко нещо всеки да си решава сам - пиърсинг, тату, силикон и прочие.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 15:23 от Bastet

# 100
  • Мнения: 9 990
Извън темата, ма и на мен ми стана странно, как тъй безполови,момичетата ми си имат първичните и вторичните полови белези за жена. ThinkingНикой до момента не ги е объркал, въпреки, че обожавам синьото, на тях им отива и носят главно сини дрехи.Това, че някой не може да различи малко бебе какъв пол е е донякъде разбираемо, ма чак пък безполови...Щото аз пък обикновено Фащам разликата от пръв поглед и моите деца не са бъркани, та ми е странно. Peace

# 101
  • Мнения: 3 094
Извън темата, ма и на мен ми стана странно, как тъй безполови,момичетата ми си имат първичните и вторичните полови белези за жена. ThinkingНикой до момента не ги е объркал, въпреки, че обожавам синьото, на тях им отива и носят главно сини дрехи.Това, че някой не може да различи малко бебе какъв пол е е донякъде разбираемо, ма чак пък безполови...Щото аз пък обикновено Фащам разликата от пръв поглед и моите деца не са бъркани, та ми е странно. Peace

еееееее........не вади от контекста - написала съм безполови , в известна степен - т.е. не че нямат полови първични белези, а че няма характерното за пола - глас, излчване, фигура и т.н. Бебетата нямат вторични полови белези -това са гърдите, които се развиват в пубертета. Първичните са половите органи.

# 102
  • Мнения: 9 990
Бастет, бе разбрах аз, ама все пак...моите си имат абсолютно момичешка структура, с дупето му, с по-нежните ръце...имаме при нас едни близнаци-момче и момиче-от раз се вижда кое е момчето, кое момичето, въпреки че той е рус с къдрици и повечко коса, а мацката е с два косъма на главата милата, но си личи кое е момичето, кое момчето. GrinningЕгати, много сме извън темата, сори Blush

# 103
  • Мнения: 3 094
Бастет, бе разбрах аз, ама все пак...моите си имат абсолютно момичешка структура, с дупето му, с по-нежните ръце...имаме при нас едни близнаци-момче и момиче-от раз се вижда кое е момчето, кое момичето, въпреки че той е рус с къдрици и повечко коса, а мацката е с два косъма на главата милата, но си личи кое е момичето, кое момчето. GrinningЕгати, много сме извън темата, сори Blush

Браво , че ги отгатвате - аз не го умея това и все си трая докато разбера кое бебе какво е, все пак е неуважително да се изцепиш неподходящо.....Вероятно го можете, защото сте с мънички децича и ви прави впечатление и най-дребния детайл Simple Smile

# 104
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Bastet,голямата ми щерка е на 6 и си има женствено излъчване и още как.
  А и е голяма кокетка-не тръгва без прическа,сама си избира дрехите и то с вкус.
  Предпочитанията са за рокли и поли,голяма драма е ако я накарам да обуе панталон /това било момчешко/.
  Обиците си ги харесва много,даже иска да и ги сменяме,че да не била все с едни и същи,скучно било така.
  От сега си го тресат женските хормони  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт