ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 754
  • 201
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм ЗА пробиването на уши.На дъщеря ми и ги пробих на 11мес(проплака за 2мин.и това беше)-колкото по-рано,толкова е по-малко болезнено.

# 46
  • Мнения: 2 361
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.

# 47
  • Мнения: 474
Аз пък съм ЗА - защо пък не....ние пробихме ушетата на 8 месеца - нямахме проблеми....
Когато аз бях малка, родителите ми постъпиха както повечето майки тук - оставиха ме аз да реша........ докато осъзная, че аз трябва да си го поискам ми беше мъчно, че нямам обеци.... Носих няколко години златни халки - мина ми мерака и ги свалих.....чак преди година си сложих отново сребърни халкички - не смятам, че уши с дупки /без обеци/ са обезобразени...Въпрос на лична преценка, ако Алекс не се харесва с тях просто ще ги махнем и толкова......

# 48
  • София
  • Мнения: 399
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.
Shocked За разлика от токчетата, обиците не са само за големите. Значи никога да не позволя на момиченцето си да се почувства такова и да се зарадва на обички, гривничка и тн, защото според някои е смешно? newsm78  Та освен всички останали забрани до 18г., да включа и тази за обиците- на мен пък това ми е смешно и старомодно.  Crazy

# 49
  • Мнения: 474
  Против съм, все едно малко момиченце да ходи с токчета.
Хапка това е съвсем различно....

# 50
  • Мнения: 4 465
Браво, Хриса, най-накрая откри правилната тема. Laughing
Ми да. Нещо против.

Малки бебета с обици и на мен ми изглеждат доста смешни.
Хайде малко по-спокойно с квалификациите кои бебета са смешно и кои не!!!!
Моята дъщеря е с обеци и изобщо не я намирам за смешна или нелепа! Дали, ако ме срещнеш на улицата и видиш дъщеря ми с обеци ще ми кажеш, че е смешна, а?!  Close

По темата, аз сложих на дъщеря си обеци, защото ми харесва, и защото така съм преценила. Ако тя след време не желае да носи, лесно ще ги махне. Уважавам и противиположното мнение, но никога не бих си позволиза да обиждам нечие дете по този грозен начин!!!!

Извинявай. Не исках да обидя ничие дете. Просто думите "старомодно", "нелепо", "смешно" и др. вече бяха употребени в предходни мнения и не мисля че някой ги е употребил с цел да обиди някого. Между другото и моята дъщеря е смешна, когато носи мои дрехи или се опитва да ходи с обувките ми например и ако някой ми го каже не бих го окачествила като обида. А пък другата ми дъщеря е особено смешна когато се "гримира". Не влагам лош смисъл конкретно в тази дума.
А обеците на някои деца им отиват, но на някои не. Няма да забравя едни познати, които бяха сложили обеци на малкото си сладко бебе. Въобще не му отиваха, но от околните се очакваше да бъдат възхитени. Какво се очакваше да им кажем?
Между другото дупките в ушите остават (при майка ми е така) и жената поддържа сравнително дълга коса защото ефекта е доста неестетичен когато не се носят обеци и дупките се виждат. Поне тя се притеснява.

# 51
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На мен бебе с обици не ми харесва.Смятам, че пробиването на уши трябва да стане, когато самото детет осъзнае какво се прави с него.Да разбира, че раната не трябва да се пиупа, а обецата да не се дърпа.Иначе смятам, че е опасно.
Това което мен ме приетснява е понякога жестоката игра в детските градини.Мисля чак за първият учебен ден да пробия ушичките на дъщеря ми.

# 52
  • Мнения: 3 611
Сложи една анкета.

Аz сьм против. Като порасне, сама Ще реШи иска ли или не иска обици.
Аz например имам 9  Flutter
И смятам оЩе да си пробия  Crazy

# 53
  • Мнения: 22
Мисля, че детето само трябва да реши(момче или момиче)няма значение. Не трябва родителя да се налага.Едно време, преди 30г. майка ми упорито отказваше да ми пробият ушите. Било циганско не било хубаво и т. н. Sad Много бях сърдита, затова един ден докато бяхме на вилата с нашите и баба ми, по време на следобния сън на нашите, помолих баба ми да свърши тая работа.Тя взе малко коприва, натри ми ушите и с почистена със спирт игла ми проби ушите. Вързахме по един конец вместо обеци и така приключи цялата работа. Така, че който иска нещо ще го постигне веднага щом това зависи от него.

# 54
  • Мнения: 4 465
Аз съм за анкетата.

Niksys - баба ти доста смелост е проявила. Вашите не реагираха ли остро. Аз нашите баби сигурно ще ги вдигна във въздуха ако проявят такава самоинициатива. А на моите деца мисля че още им е рано сами да решават.

# 55
  • Мнения: 4 451
За! Все ми е едно кой какво мисли. Ушите на Мария пробихме на 10м., днес тя е на почти 6г. и много се радва че си има обеци. Василена беше на 7м., когато пробихме ушичките.

# 56
  • Мнения: 46 587
Копирам си мението от една друга тема:

... Пиърсинг, татуировки и други екстри, това си е нейно решение - когато и ако тя реши  Peace

# 57
  • Мнения: 568
против до пълнолетие, когато сами могат да решават какво да правят с тялото си.
Аз си ги пробих на 20, не е нищо особено.

# 58
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Пробихме ушите на дъщеря ни на 1г и на мене много ми харесва.Когато порасне ако иска да не носи обици нейна си работа!

# 59
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Ще я оставя тя да си решава като порасне. Аз си пробих ушите в осми клас.

Общи условия

Активация на акаунт