Относно вечерно хранене с твърда храна

  • 1 372
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 596
тъй като бебето ми май отказва постепенно млякото, искам съвет относно вечерно хранене с твърда храна.
Последното му мляко (него го пие) е в 23.00ч,а предпоследното за което става дума е в 19.30.
В 16.00 яде каша или грис.
Та какво бих могла да му давам в 19.30 ако съвсем спре да пие млякото?

Май отказва или отказва? Или ти искаш да се разнообразите?  Wink Пишеш ако спре. Значи не е спрял. Тогава за какво питаш?  newsm78 
За да ти дадем адекватен съвет трябва да напишеш сега какво яде от сутринта до вечерта. И какво според теб ще откаже скоро. И кога.  Simple Smile И тогава ще опитаме да направим ново меню за
 детето ти  Hug

Не искам да разнообразявам....той достатъчно разнообразни храни яде Heart Eyes
Ами от 200 гр като изпива 20гр значи го отказва Wink
Та въпросът ми беше за хранене в 19.30ч? Какво друго мога да дам ако не си изпие млякото,а последното го пие,защото спи Mr. Green
Като каша съм дала в 16.00ч.

Блонди забравих да те попитам Grinning Ти педиатър ли си или просто имаш опит с твойто дете? Simple Smile
Аз не бих се оставила тук или по-скоро ти да правиш меню на детето ми.......защото то си има меню Wink
Просто обменяме опит......
и задавам въпрос към всички майки,а не към теб.....конкретно Simple Smile
Питам всички.....

..може би трябва да се чете по добре самият въпрос ,със който е започната темата...
Чудя се това самочувствие откъде го придоби?
ти 5 деца ли си отгледала?

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 13:00 от Vivi

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Не бъди 100%сигурна,че ще го откаже.Понякога бебетата имат периоди на тотален отказ на АМ и после започват да си го пият отново.Дай му време да реши дали го иска или не.Така или иначе млякото е основната и най-важна храна за детето до годинката.Можеш да пробваш със смяна на марката или напр. да добавиш бисквитка за да промениш малко вкуса му.
Иначе добър вариант за храненето в 19:30 са супичките или леко заленчуково пюре.
А последният ти постинг е доста озадачаващ...Тук всички имаме опит само от децата си и от информацията,за която сме се ровили,интересували и чели,а не сме педиатри.Защо тогава изобщо ни питаш за менюто на детето си(храненето в 19:30 е все пак част от менюто му,нали)?Не виждам Блонди да те напада,за да й отговаряш по такъв начин...А накъде отиде и темата,то работа в чужбина,то домати и колци... newsm78

# 17
  • Мнения: 5 940
На мен пък друго ми стана странно- как така спи и яде и защо? Човек не трябва ли да яде, когато е гладен? Може би просто много му стават храненията на детето, затова изпуска едното мляко. Двайсет и три часа ми се струва много късен час за хранене .

# 18
  • Мнения: 1 596
Останала съм с впечатлението,че тук търсим съвет-и го получаваме,но добронамерен Wink
Обмяна на опит,какво дава една майка-какво дава друга.
Аз не искам някой да прави меню на детето ми,защото то има.
Вижда се на колко месеца е,следователно яде всичко.
Тук търсим съвет от практиката,иначе има доктор Нивеа  и др.педиатри.
Дразня се от тази категоричност с която пише и отговаря Блонди.Гледа да огрее навсякъде като Майка Тереза,да ама Майка Тереза е била скромна жена.Просто ми лъха на голямо самочувствие,а тук сме се събрали скромни хора.Блонди е на всяка манджа меродия.Пише и отговаря на всеки и едва ли не я считат за всезнаеща...малко се съмнявам.АЗ разбирам да си отгледал 5 деца,да...
Плюс това щом седим на компютрите,е ясно че четем с голямо Ч.
Има Гугъл.Значи сме изчели доста.
Тонът,тонът да е малко по-смирен и всичко ще е наред,а самочувствието да го пазим за пред други хора Simple Smile
Не може ли да се отговори точно...както другите:Дай му супа,дай бисквити с мляко...
Тя едва ли не разбор иска, отчет и т.н.
Айде сега.... Wink

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 12:57 от Vivi

# 19
  • Мнения: 1 596
На мен пък друго ми стана странно- как така спи и яде и защо? Човек не трябва ли да яде, когато е гладен? Може би просто много му стават храненията на детето, затова изпуска едното мляко. Двайсет и три часа ми се струва много късен час за хранене .

Валери,
вие имате един режим,ние друг.
Твойто яде в 21,мойто в 23ч.
Въпросът ми бе друг Wink
Но хайде....

# 20
  • Мнения: 5 940
Съгласна съм, всяко дете си има различен режим. Сигурно пак не съм разбрала, реших, че му даваш млякото, докато спи и че просто му се натрупват много хранения. 
А иначе, предполагам, че Блонди "гледа да огрее" навсякъде просто, защото иска да помогне, от отзивчивост. Има хора, които са такива, колкото и непонятно да изглежда.

# 21
  • Мнения: 1 596
Добре,
по въпроса-може зеленчукова супа или.....какво друго? Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 940
Бих дала нещо лекичко - супа, зеленчуково или плодово пюре. Най-добре някаква крем супа.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря също отказа да пие млякото от шише на 9-10 месеца.Затова в 20:00/последното хранене/ и правя мляко с повече бисквити и го давам с лъжичка  Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
Добре,
по въпроса-може зеленчукова супа или.....какво друго? Simple Smile

или някаква друга супа,или някакво пюре...това което си яде детето и през другото време.

# 25
  • Мнения: 521
Здравейте момичета предварително се извинявам на авторката че се намесвам в темата но след като я има реших че няма смисъл да пускам нова тема  Hug
имаме същия проблем от около 20 дни малкия постепенно се отказа от АМ първо не искаше да пие само мляко искаше да е с бисквити или малко каша или плодово пюре или пресен плод, след което отказа да го пие и му го давахме вечер в заспало състояние но вече и така не иска да го пие и от 2 дни не иска да пие вечерното мляко и в крайна сметка си спи гладен а на сутринта също не иска мляко и започнах да му давам попара за закуска .
 Мислех че ще е временно но в крайна сметка виждам че той съвсем се отказа от АМ а е на 4 кратно хранене и като не иска мляко вечер  храненията стават 3 което е трърде малко .
Знам че е още рано но единствената възможност която виждам е да пробваме да минем на кисело мляко но незнам как става това и какво трябва да е млякото марка, масленост и т.н.
моля мамите които имат опит да споделят  Praynig
Благодаря ви предварително  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
mamma_mia, дъщеря ми докъм 11 месечна възраст вечер около 18-19 часа ядеше плодово пюре с бисквита. Бисквитата я слагах, защото пюрето беше от домашни ябълки, които си киселееха и натур не го ядеше. Ако давах по-сладък плод - круша или банан например, си беше чиста.

На около 11 месеца плодовете спряха да я засищат и продължаваше да си иска храна и се получаваше едно безкрайно хранене, за това замених храненето със супа. Правя й хранителни постни супи за вечеря, към които често си похапва допълнително сиренце или прясна салата от нашата вечеря. Вече няколко пъти улучваме вкусни домати и те (със сирене и хляб, отопен в сока) са й изцяло вечерята.

Ако е тревопасно като нас с баща й, смятам цяло лято да рупа само пресни зеленчуци за вечеря.

При нас обаче проблем са и зъбите - допреди месец нямаше нито един  и  не мога да й дам да си гризе чушка или краставица, много са й твърди и се дави.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт