Пиле каша

  • 36 140
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Ще се справиш каквото и да избереш.Не е трудно ще видиш...  bouquet   bouquet   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 388
Ще се справиш каквото и да избереш.Не е трудно ще видиш...  bouquet   bouquet   bouquet
Сигурно не е трудно, ама мързела в кухнята се предава в нашето семейство по наследство. Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 142
Хайде да дам и моите няколко рецпти, които не се различава много от другите, но аз ги правя в зависимост от продуктите с които разполагам.

Слагам на котлона една тенджера с вода в нея пускам половин чушка, един морков, парче целина, парче пъщърнак, една глава лук, там пускам и пилето да се свари (добавям зеленчукова подправка или обикновена сол по желание) След като пилето се свари го изваждам и като се поохлади го разфасовам, а бульона пасирам . Ако е цяло пиле месото от бутчетата го оставям за супата, а бялото го накъсвам на големи парчета, за да стане на конци в кашата.
Разбивам едно яйце и една чаша кисело мляко. Слагам в един тиган бучка масло (по-голяма от кибритена кутийка). След като се разтопи добре и започне да мирише хубаво (т.е леко започва да се запържва, добавям няколко (3-4с.л) олио, след като се загрее достатъчно, добавям 4с.л с връх брашно и бъркам. Добавям разбитото мляко и яйцето и продължявам да бъркам, за да не стане на бучки, добавям по един черпак от пасирания бульон, докато не ми стане с гъстотата на боза. (ако случайно са ми останали бучици, го пасирам за да е гладко) Добавям пилето, малко чубрица (може и без нея)и 2-3 скилидки чесън, само обелен, без да го режа. Разбърквам добре и оставям да покъкри още десетина минути. Преди да го дръпна от котлона добавям една шепа ситно накълцан магданоз.

По желание при сервиране може да запържиш бучка(кибритена кутийка) масло, да замирише хубаво, добавяш палко червен пипер, като внимаваш да не загори, че ще горчи. С лъжичка изсипваш върху всяка порция на тънка струйка все едно рисуваш с конец, става много красиво и вкусно и за да завършиш красотата и за по-живописно можеш да поръсиш с щипка ситно накълцан магданоз или зелената част от пресен лук.

Добър апетит!   chef


Мога, ако искаш да напиша и как довършвам супата. Вкъщи всички си облизват пръстите  Mr. Green


# 18
  • Мнения: 2 388
Michel рецептата, както си я написала звучи прекрасно, но ми звучи изпълнима, колкото да стана космонавт. Предполагам, че си заета, иначе бих ти предложила брак.  bouquet И ще си хапвам вкусно до края на живота. Simple Smile
Но все пак си запазвам всичко, което сте ми написали. За да мога да се уча от вас. Днес не се получи особено добре, въпреки, че го направих по лесния начин, станаха топчета. Sad

Кажи как завършваш вечерята, дано да е с едно малко, че като гледам кухнята ..... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 001
Разбий соса както е със топчетата с тел(дето се разбиват яйца) ще стане гладко....

# 20
  • Мнения: 2 142
Това, което съм ти написала не е никак сложно. Написах ти го стъпка по стъпка, затова изглежда дълго. всъщност става много бързо и лесно.

А аз просто обичам да готвя. Идва ми отвътре, а и така се разтоварвам от напрегнатия ден и си почивам.

# 21
  • Мнения: 5 001
А аз просто обичам да готвя. Идва ми отвътре, а и така се разтоварвам от напрегнатия ден и си почивам.
Кат'мене и аз съм същата ....  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 388
Разбий соса както е със топчетата с тел(дето се разбиват яйца) ще стане гладко....
Справих се горе-долу с една дървена лъжица. Тел разбира се нямам. Embarassed
Ще видим довечера каква ще е присъдата. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 001
Разбий соса както е със топчетата с тел(дето се разбиват яйца) ще стане гладко....
Справих се горе-долу с една дървена лъжица. Тел разбира се нямам. Embarassed
Ще видим довечера каква ще е присъдата. Simple Smile
Хвани в една ръка две вилици и пак разбъркай.Пак ще стане...  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 388
Това, което съм ти написала не е никак сложно. Написах ти го стъпка по стъпка, затова изглежда дълго. всъщност става много бързо и лесно.

А аз просто обичам да готвя. Идва ми отвътре, а и така се разтоварвам от напрегнатия ден и си почивам.
Следващият път ще се опитам да го направя точно стъпка по стъпка, както си го описала.
Само, че няма да пасирам, защото нямам пасатор.

Лекичко ти завиждам, даже не много леко, че обичаш да готвиш. Simple Smile Аз не обичам, правя го няколко пъти месечно по задължение и приготвям съвсем обикновенни неща, не като тези, за които вие пишете по форума.

Благодаря на всички още веднъж за помощта. Пожелавам Ви приятна и вкусна вечер.  bouquet

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ето една автентична стара рецепта от Видинския край:
След като се свари пилето, за кашата се ползва само бялото месо, но се нарязва на много ситно. Отделно в хаванче (от големите) се счукват няколко скилидки чесън, като се добавя и сол, за да стане чесъна на кашичка. След това започва да се добавя при чесъна по малко от марязаното на ситно сварено бяло месо и продължаваме да счукваме и смесваме с чесъна и така, докато добавим всичкото месо при чесъна - става хомогенна месно-чеснова смес (така процедираше баба ми, а при съвременни условия свареното месо и чесъна се смилат в робот).
Запържват се в олио толкова пълни супени лъжици брашно, колкото порции искаме да стане кашата. Като порозовее брашното, започваме да сипваме на много тънка струйка от горещия бульон от свареното пиле, като бъркаме непрекъснато, за да не стане на бучки. Като стане горе-долу с гъстотата на кексово тесто или мааааалко по-рядко, спираме да сипваме бульон и добавяме месото и чесъна. Продължаваме да бъркаме непрекъснато кашата, докато започне да се отлепва от дъното на тенджерата (или тигана) (отнема доста време) - и тогава вече е готова.

# 26
  • Мнения: 3 314
много лесно ми звучи  Peace  6те пробвам и аз кашичката  Whistling 

# 27
  • Мнения: 2 388
много лесно ми звучи  Peace  6те пробвам и аз кашичката  Whistling 
Не е трудно и е много вкусно, дори и аз ядох снощи от кашичката. Simple Smile
Но другият път съм решила да направя другия вид, който Michel и другите момичета ми обясниха. И ако се справя мисля да се похваля тук. Simple Smile
На теб - добър апетит.  chef

# 28
  • София
  • Мнения: 1 341
Ето една автентична стара рецепта от Видинския край:
След като се свари пилето, за кашата се ползва само бялото месо, но се нарязва на много ситно. Отделно в хаванче (от големите) се счукват няколко скилидки чесън, като се добавя и сол, за да стане чесъна на кашичка. След това започва да се добавя при чесъна по малко от марязаното на ситно сварено бяло месо и продължаваме да счукваме и смесваме с чесъна и така, докато добавим всичкото месо при чесъна - става хомогенна месно-чеснова смес (така процедираше баба ми, а при съвременни условия свареното месо и чесъна се смилат в робот).
Запържват се в олио толкова пълни супени лъжици брашно, колкото порции искаме да стане кашата. Като порозовее брашното, започваме да сипваме на много тънка струйка от горещия бульон от свареното пиле, като бъркаме непрекъснато, за да не стане на бучки. Като стане горе-долу с гъстотата на кексово тесто или мааааалко по-рядко, спираме да сипваме бульон и добавяме месото и чесъна. Продължаваме да бъркаме непрекъснато кашата, докато започне да се отлепва от дъното на тенджерата (или тигана) (отнема доста време) - и тогава вече е готова.
Аз също правя така кашата,само  че я оставям на много слаб огън дълго време без да я бъркам.По този начин става много хрупкава коричка от долу - всеки гледа от нея да си хапне!

# 29
  • Мнения: 590
Много обичам пилешка каша  Crazy .
И моята баба я прави по рецептата на Валя .
Моят начин е подобен , но не съвсем .
Сварявам едно едро пиле от което за кашата ползвам само бялото месо .Нарязва се на ситно , подсолявам го,  и подправям с щипка черен пипер .В тиган  запържвам масло с 3-4 с.л. брашно докато стане леко кафяво /златисто .Към брашното прибавям малко от пилешкия бульон и разбърквам постоянно .Почти веднага прибавям пилешкото месо и една кофичка кисело мляко .Преценявам , ако е гъсто добавям още от бульона . Малко преди да го сваля от огъня добавям 2-3 скилидки счукан чесън .Готова е когато се отлепя от стените на тигана .

Мишел +  , ще пробвам и твоята рецепта звучи вкусно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт