С малко дете на дълъг път със самолет

  • 2 794
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
По принцип няма отделно място. При нас обаче всичките пъти ни слагаха или да седнем на място, където съседната седалка е свободна или още при самото чекиране ни даваха такива места. Сега последния път, преди една седмица летяхме, даже ни сложиха на свободна тройна седалка. Иначе дават бейби колан, който се захваща за майчиния и детето е в скута седнало при излитането и кацането. Обикновено като няма турболенция и се махат коланите и може даже да си щъка детето ако иска, макар, че не препоръчвам да го пускаш извън седалките. Ще пречи на стюардесите, които минават с количките с напитки и храна.

Иначе си спомням първия път, когато трябваше да летя с детето ного бях притеснена, защото бяхме само двете. Сега вече знам, че няма проблем, всички са много отзивчиви и мили.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
При един подобен късен полет имахме проблеми с детето. Беше на 2,5 години.
То се стресна нещо и като почна да пищи, да се мята...
Беше на собствена седалка, не искаше да стои там, взех го в себе си, едва сме го вързали (с помощта на стюардесите) с бейби-коланите за моя колан. Но и това не му се хареса.
И пак, мятане, пищене, рев...
Обстановката беше меко казано изнервена.

Та, моят съвет е ти да си спокойна, за да може и детето да е спокойно.

# 17
  • Мнения: 4 784
Щом сте платили само 30 евро, значи детето ще е в теб, с допълнителни колани. Лично на мен не ми изглеждаха никак сигурни, но щом хората са го решили, значи е така. Вземи си вода и храна за детето, да ти е спокойно на сърцето, да няма изненади.

# 18
  • Мнения: 121
Здравейте!
Смятаме юни месец да летим за о. Родос при свекърите на гости заедно с малчо. Билетите ги е купила вчера свекървата, даже не знам още на коя компания са - знам само, че има  прикачване на Атина. И на мен, и на съпругът ми ще ни е за пръв път да пътуваме със самолет. Можете да си представите колко ще съм шашната заради това прикачване.
Та молбата ми е - дайте практични съвети за това какво да съдържа ръчния багаж... пътуването ще е между 19ч - 23 ч...., т.е. малчо ще трябва да яде... Какво е позволено и колко?
И изобщо - всичко, което се сетите за пътуване в самолет и малко дете. Ще съм ви много благодарна!

За документите разбрах, че ще е нужен паспорт за детето и здравна застраховка или от новите здравни книжки, нали?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 131
В ръчния багаж вече задължително нося дрехи за преобличане, защото на един от полетите моята девойка повръща много.
Шише с вода за нея. Памперси, кърпички и играчки, вече и книжки а четене.
За ядене някой сандвич, но като сервират храната в самолета и дават и на нея и тя яде от тяхната.
Паспорт и нося , здравна книжка никога не съм носила newsm78
Само бебешка храна е разрешена в ръчния багаж друга храна и напитки не позволяват. През декември пътувахме със съпруга ми и понеже се наложи да ни сменят самолета в последния момент , а бяхме вече в транзитна зала / а там нямаше нищо за пиене/ той излезе да купи вода. Накараха го да я излее, не го пуснаха да влезе в транзитната зала с нея.
Това беше на летището в Париж. Може пък на другите да не е така newsm78.

# 20
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Да внеса малко яснота - летим с авиокомпания Олимпик. Заминаването ни е в 18,15 за Атина, в 19.30ч сме там,  престой 2ч и в 21,45 полет пак на Олимпик за Роддос, пристигане 22,45ч..Някакви отзиви за авиокомпанията?

Анет, аз от това се притеснявам, че няма да дадат нищо за хранене в ръчния багаж,а все пак си е доста време за малко дете и при това съвпада с часа на хранене.  newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Можеш да купиш нещо за ядене от летището в Атина - все ще намерите нещо което да яде малкия. А пък ако все още пие адаптирано мляко - нямаш проблеми да го вземеш, вода ще ти дадат в самолета. Или купи каша в кутия. Такива бебешки храни дават. Изобщо не се притеснявай - миналата година пътувахме с двамата - макия на 10м, големия на 6 г. и аз така много се бях ошашкала, а ма всичко беше наред. Мъжът ми пътува с тази авиокомпания през февруари с прикачване от Атина. Каза, че е довален от обслужването.

# 22
  • Мнения: 4 784
Аз като пътувах преди година с малкия, летяхме с БГ Еър и нямаше проблем да си нося вода за млякото. А и то от летищните власти зависи, а не от Авио компанията.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз като пътувах преди година с малкия, летяхме с БГ Еър и нямаше проблем да си нося вода за млякото. А и то от летищните власти зависи, а не от Авио компанията.
Няма проблеми за вода за децата, но нейното е голямо и може да се възползва от топла от самолета. Аз по принцип избягвам да се товаря с излишен багаж. Naughty

# 24
  • Мнения: 569
 Олимпик е много добра авиолиния, ползвали сме я доста пъти.
 За храната не би трябвало да имаш проблем- мисля , че повечето авиолинии позволяват детска храна, но гледай да е купешка- бурканче , пакетче , а не нещо домашно приготвено :Lil:
  Няма да имате отделно место за детенцето , но най-сигурно е да е в теб , до 2 годишна възраст- сам не би могъл да се предпази на голямата седалка при евентуално раздрусване , турболенция и т.н.- не ти го казвам да те плаша- обяснявам само логиката на правилата( стюардеса съм Peace) А когато е в теб бебо и то с отделен колан , няма опасност да се пристегне общия колан върху коремчето му , а ти го предпазваш с тялото си...
  За прекачването- големите хубави летища , каквото е това в Атина имат абсолютно всички удобства, дори може да си поискате количка за бебо- от малките, а вашата да я чекират директно за последната дестинация, това е ваше право , но може да си поискате и вашата да се донесе при кацане в Атина ...директно до  вратата на самолета, а не на колана с багажа...
  Ако се сещаш още нещо -питай! Hug

Общи условия

Активация на акаунт