бебетата на Фризопеп-от кой месец месо и жълтък?

  • 1 708
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
Месо от 9-тия и то пуешко, а по-късно и заешко. Пилешкото е алерген и ще го отложа за неопределено време. Най-вероятно третото месо ще бъде свинско. Преди Фризопеп-а пи Прегомин, а той е на базата на свински колаген, та смятам, че няма да има проблеми.
Жълтък още не съм давала и не мисля скоро да давам. Не го смятам за незаменим.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
В страната където живея захранването е по друг начин,не като в Бг.
Детето ми си е живо и здраво и яде пилешко от 4 месечна възраст

въпреки, че ми изтриха постинга, ще го кажа пак. независимо в коя страна си, педиатрията като наука общо-взето се развива еднакво навсякъде. няма страна, където педиатър да препоръча захранване с месо от 4-тия месец, още повече пък на дете с АБКМ.

такава постъпка крие много опасности за детето и е в разрез с медицинската практика и със здравия разум.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Голямата ми дъщеря беше с алергия, но тогава нет нямаше и я захранвах по старите схеми. Сега съм си взела поука и захранвам малко по-бавно и внимателно. До момента от месата Емма е яла пиле, пуйка и заек. Миналата седмица питах педиатърката ни дали може телешко и тя се намуси. От моята партия е тя-гледа да не бързаме. Та, жълтък ще дам след седмица-две, въпреки че до момента Емма не ми е дала повод за притеснения. А при доказана алергия мисля, че е редно след 1г да се даде. Силен алерген са яйцата.

# 18
  • Мнения: 19 302
Ние сме с АД без АБКМ и ми казаха да дам жълтък като навърши 1 годинка. Днес дадох за първи път всъщност. Не разбирам за къде бързате с тия яйца и попари.
Месо дадох края на 7 месец.

# 19
  • Мнения: 27 524
[въпреки, че ми изтриха постинга, ще го кажа пак. независимо в коя страна си, педиатрията като наука общо-взето се развива еднакво навсякъде. няма страна, където педиатър да препоръча захранване с месо от 4-тия месец, още повече пък на дете с АБКМ.
такава постъпка крие много опасности за детето и е в разрез с медицинската практика и със здравия разум.

Трие се избирателно, това е факт почти изцяло, не съвсем, но почти; забелязали сме го  Crazy

Разбира се, че няма такъв филм като захранване на здраво бебе на 4 месеца с месо, а за с АБКМ е просто "комедия"  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
Блонди, ако имаш възражения към начина, по който модерирам форума, знаеш към кого да се обърнеш.
При положение, че се наемаш да коментираш това, че съм изтрила нещо, наясно ли си какво е било съдържанието на изтритите постове?



# 21
  • Мнения: 756
[въпреки, че ми изтриха постинга, ще го кажа пак. независимо в коя страна си, педиатрията като наука общо-взето се развива еднакво навсякъде. няма страна, където педиатър да препоръча захранване с месо от 4-тия месец, още повече пък на дете с АБКМ.
такава постъпка крие много опасности за детето и е в разрез с медицинската практика и със здравия разум.

Трие се избирателно, това е факт почти изцяло, не съвсем, но почти; забелязали сме го  Crazy

Разбира се, че няма такъв филм като захранване на здраво бебе на 4 месеца с месо, а за с АБКМ е просто "комедия"  Confused


е добре де значи в Англия лекарите се опитват да увреждат децата явно - захраних в средата на 5-ти месец дете с алергия и рефлукс със зеленчукови и месни пюрета , жълтък ми беше предписано да дам на 6 месеца , не съм дала още -какви са тези ваши източници и информации , какви са постоянно тези назидателни постове -уважавайте мнението и на останалите.Майката ще си прецени кой пост да вземе под внимание .Налице е всякаква липса на толерантност по отношение на различните възгледи. Блонди явно има и такъв филм и такава комедия - аз и нашето дете участва в тях , а и още един куп бебета в Англия.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
axel_chiara, ето част от моите източници - д-р Мустаков, детски алерголог, доц. Маринова, детски гастро-ентеролог, д-р Масларски, педиатър.

също така - многобройни източници от Интернет, просто потърси. ето някои:

http://www.drgreene.org/body.cfm?id=21&ref=1269&action=detail
"By delaying the introduction of solid foods until 6 months, and of certain foods much longer, it is possible to delay or prevent food allergies."

http://www.childrenshospital.org/az/Site924/mainpageS924P0.html
"The development of food allergies cannot be prevented, but can often be delayed in infants by following these recommendations:    
- If possible, breastfeed your infant for the first 6 months.
- Do not give solid foods until your child is 6 months of age or older.
- Avoid cow's milk, wheat, eggs, peanuts, and fish during your child's first year of life."

http://www.medscape.com/viewarticle/541952
"The consensus statement recommends that pediatricians and allergists should cautiously individualize the introduction of solids into the infants' diet. For infants at high risk for allergy, the optimal age for the introduction of selected supplemental foods should be 6 months; 12 months for dairy products; 24 months for hen's egg, and at least 36 months for peanut, tree nuts, fish, and seafood."

нека не забравяме и препоръката на Световната здравна организация за изключително кърмене до 6 пълни месеца на бебето. от много майки, които пишат тук и живеят в Англия знам, че там също препоръчват изключително кърмене/АМ до 6 пълни месеца.

изобщо, аз бих ви попитала откъде ги вадите тия източници, които съветват да захранвате с месо алергични бебета на 4 месеца, защото обратното е здравият смисъл и общоприетото схващане. не мога да приема, че можем да говорим за толерантност към различни възгледи, изказани от неспециалисти, когато става дума за медицина. не обсъждаме кой каква кола кара или коя марка спагети харесва, че да сме толерантни към чуждите вкусове и разбирания. за медицински въпроси е добре да се слушат лекарите.

# 23
  • Мнения: 19 302
Аксел, аз захранвах по схемата на немския ни алерголог. Има много инфо за храните алергени. Досега не съм срещала някой лекар тук, дори обикновен педиатър,който да препоръчва захранване с жълтък в 6 месец, особено пък при дете с алергии. Важното е в крайна сметка, че на твоето дете нищо му няма. Все пак това, което твърдиш, би объркало авторката на темата.

# 24
  • Мнения: 756
jam  и ВиВи  тези източници съм ги чела , знам какво имате предвид и аз го споделям това напълно -пределно ми е ясно че полза от ранно захранване няма , при нас се налага заради рефлукса , но тук храните се въвеждат доста по- бързо отколкото в България , доколкото чета . Аз самата се бях притеснила за това че въвеждам бързо .
Поста ми е насочен по- скоро към толериране мнението и на останалите -то направо се линчува , ако някой сподели нещо което е различно от масата .Нека има и други гледни точки и тези майки не са малоумни , за да не проверят още един път нещата и вземат сами решението си.

Общи условия

Активация на акаунт