кус-кус?

  • 3 049
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 724
Варя кус-куса след като истине слагам сирене и малко масло.Много го харесва Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 8 229
   Малкият  много харесва кус-кус. След като го сваря му добавям малко масло, сирене, сварено яйце (ако има в момента) и най-новият хит в храната му - малко от любимите му маслини. Всъщност ние го ядем по същия начин. Така че когато има кус-кус закусваме всички заедно. Комбинацията от кус-кус със захар и в същото време сирене ми се струва малко странна.

# 17
  • Мнения: 1 596
Здравейте Heart Eyes
Бихте ли ми казали,след това пасирате ли го?

Мерси Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Варя кус-кус-а,прецеждам и изплаквам със студена вода(да се отмие нишестето,и да не се слепва).
Добавям масло,сирене и малко захар.
Синът ми е на 11 месеца,не му го пасирам.Хапва го така с голям апетит.
По същия начин му приготвям и овесените ядки.

# 19
  • Мнения: 331
Здравейте Heart Eyes
Бихте ли ми казали,след това пасирате ли го?

Мерси Simple Smile

Аз давам от този на Плазмон - няма нужда да се пасира, защото увира много добре и детето може да го гълта, без да дъвче - и без да се дави, съответно. Иначе слагам само масло и сирене. Идеята да пробвам с плодове не ми беше хрумвала, ще пробвам   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 784
Определяш ден и час и каниш мъжа ми да ти направи кус-кус.... м-м-м-м-м... страхотен го прави, но за съжаление той му е майстора вкъщи и не мога да ти помогна с рецепта.

# 21
  • Мнения: 1 817
оооо майстор съм аз на кус-кус-а LaughingТака твърди моето злоядо момченце /баткото де WinkТой си поспива до късно, та аз имам време за майсторлък. Laughing /
Ето как. Първо да ти кажа, че е много важно какъв е кус-кусът. Аз български не взимам. Купувам си гръцки Stella-много е фин. Разликата е голяма.
 bowuu
1. Варя го в прясно мляко с по-малко вода и няколко капки зехтин. Варя го повече от указаното време на мнооого бавен огън.
2. Оставям го да си поеме млякото и зехтина /около 10-на мин./ Прецеждам го ако се налага.
3. Слагам чисто масло по пресенка /зависи колко си капнала от зехтина.
4. Слагам и натрошено обезсолено сирене иии става страхотен.Много пухкав и лек  chef
Класически, но много вкусен. Синът ми на друго място не яде кус-кус. Трябва да е по моята рецепта. Naughty Joy
Синът ми , пък и аз със сладко не го обичаме. Мъжът ми си слага и захар -та става солено и сладко #Crazy Вкусове разни. Уфф пак много се обеснявам. Дано съм полезна ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря момичета Hug
Аз днес купих на Плазмон и още утре сутринта,ще ми направя на моя калпазан Heart Eyes Simple Smile Hug
Лек и хубав ден от мен!!!!

# 23
  • Мнения: 1 596
А може ли тези които дават на Плазмон,да ми кажат как точно го правят?
Имам предвид колко лъжици и колко вода?
Аз знам,че на кутията пише Winkно ако го правите по различен начин да споделите с мен.

Мерси Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 178
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile
На 1г 4м МЕД НЕ!!!

А иначе моя звяр го обича със сиренце и масалце Simple Smile
Днес го дадох за обяд, че закуската беше АМ

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 19:49 от KOTE

# 25
  • Мнения: 27 524
След годинка може да се дава мед, писали сме и доказвали със статии вече това  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 574
А може ли тези които дават на Плазмон,да ми кажат как точно го правят?
Имам предвид колко лъжици и колко вода?
Аз знам,че на кутията пише Winkно ако го правите по различен начин да споделите с мен.

Мерси Simple Smile


Аз слагам 2 л-ци кус-кус в 200 г.вода и 1/2 авокадо,сварявам ги за 3-4 мин.Накрая слагам и малко сирене,но без масло,защото авокадото е мазно.

# 27
  • Мнения: 1 596
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Мерси Hug

# 28
  • Мнения: 27 524
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Всяко макаронено изделие се разварява различно. Точни пропроции няма. Хубавото е, че колкото й вода да остане, просто се изцежда излишното и готово. Така че не е нужно да се трепери над точните милилитри вода  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 574
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Мерси Hug

ееее Naughty нали ти написах преди малко за кус-куса на плазмон.Слагам 2 суп.л-ци кус-кус и 200 мл.вода ,сварявам го за 3 мин. Hug

Общи условия

Активация на акаунт