Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Честито на евето! Да е жив и здрав малкият Георги.

И на Али кожата на краченцата се бели, и на китките също малко, и аз знам че е нормално.

Течение и аз имам още, като цикъл е и скоро май няма изгледи да спре.

Милата ми цял ден се мъчи от колики, направих сега чай от копър и дадох Еспумизан, дано помогне.
Момичета капките за колики на всяко ядене ли ги давате? На листовката пише по 25 капки в млякото, но не знам дали при всяко ядене newsm78

# 16
  • Мнения: 69
хайде да се наредим всички мами на Али-та Joy

мен много ме е шубе от къпането, пъпчето й падна на третия ден, още в болницата, но я къпех на мивката, днес мисля да опитаме с ваничката #Crazy

кожата ни е сухичка на крачетата и ръчичките, сестра ми ми предписа някакво мазило на Eucerin и много бързо стана мекичка и почти не се бели.

аз не съм в депресия, обаче съм много объркана, двама педиатри бяха тук, в болницата неонатолозите ... колко хора ни видяха и ни приказваха ... толкова различни мнения, направо ще се побъркам Sad

и не на последно място ... ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА НОВИТЕ НИ МАМИ, ДА СА ЖИВИ ЗДРАВИ И МНОГО УСМИХНАТИ  bouquet

# 17
  • Мнения: 33
Здравейте и от нас,

днес бях на преглед и се отчетоха първите контракций newsm44. Така се зарадвах, че си дойдох пеша от болницата (около 3 км ). Сега започвам с ананаса - има два компота в къщи Laughing
Честито на новите Мами - да сте живи и здрави и много щастливи.

# 18
  • Мнения: 82
   Диана,как морите гъбичките?Ние пак с антибиотик,но на кремче.
   Ники,на мен така ми спряха лохиите и кървенето и след няколко дни като текна изведнъж,като река.Обадих се на доктора и той ми се скара,нали ме бил предупредил,че трябва 20 дни да кървя.Изписа ми метергин,калциум С и витамини.А лохии още изтичат от време на време.
   И на нас ни се белеше кожата,но откакто почнах да мажа с хидратиращ лосион вместо с олио нещата се оправиха.

   Ането,капките 4 пъти на денонощие по 15 капки,аз давам Саб Симплекс.

# 19
  • София
  • Мнения: 211
Запис и от нас!
На Инфакола пише да се дава преди всяко хранене- явно е различно при различните марки.
Анина, и мойта буба много хълца...тя и в корема ми много хълцаше. Педи казва, че е нормално. А с уригването и ние доста рядко го правим- държа я сума ти време на ръце почти изправена, но ефект никакъв. Пръцкането при нас винаги е съпроводено с материал  Laughing
И на Еми й се бели кожичката по крачетата и ръчичките- мажа я с олиото.
Лохиите при мен доста намаляха, ама за секс не си мисля още...придърпва си ми отдолу чат-пат  Confused

# 20
  • Мнения: 318
ЧЕСТИТ СИН ГЕОРГИ НА ЕВЕТО!! ДА РАСТЕ МНОГО ЗДРАВ, ЩАСТЛИВ И ВЕСЕЛ ЧОВЕК, УСМИВКАТА ДА НЕ СЛИЗА ОТ ЛИЦЕТО МУ, ДА РАДВА НЕУМОРНО МАМА, ТАТИ И СВЕТА    bouquet

Ангелче, и при нас жълтеницата още е доста изразена, затова се примирих и купихме глюкоза от 5 % днес. Имаме още 2 седмици до навършването на месец - ще му давам, какво да правя....щом няма друг начин.
А за спането по корем след секцио, няма ли риск от сраствания? За след нормално раждане - знам, че го препоръчват, но след операция  newsm78
Лохиите при мен ги има само сутрин - и то оскъдно, но на мен и цикъла ми никога не е бил обилен, нито дълъг - по 3-4 дни, та се надявам по-малкото количество лохии да си е в реда на нещата  Peace

Малкия човек плаче, та се къса в момента.....добре си похапна, тъкмо се зарадвах - ама сега явно го тормози коремчето. Мерих го преди и след кърмене - за 20 минути сукане - 20 грама отгоре? Това малко ли е, нормално ли е... Rolling Eyes Гърдата ми се изпразни цялата, но пък после си изпи още 60 гр химия като пич...И накрая десертира и с глюкоза. След цял ден почти гладна стачка - доволна съм Simple Smile

И аз призовавам Марги и Дея Simple Smile Simple Smile за пореден път . Липсата е осезателна!

# 21
pepe_80,Били......здраво стискате Wink

# 22
  • Мнения: 63
Запис и от нас!
Много ни е хубава темичката, браво!
Рали, стискаме си ние - това пълнолуние явно е фалшиво.
Жанет, аз си мисля да раждам във ВМИ. Ама нали уж не било хубаво да ти предизвикват раждането newsm78Ще видим в понеделник как ще се развият нещата. А дотогава ще дразним Славундерчето с активно присъствие и мноооооооооого, много свободно време за разходки и почивка smile3533

Много сте ми сладки всички с тези притеснения за храненето, акането, спането и т.н. HugИскам и аз.....

Ама Марги наистина се покри някъде. Айде да качва и тя снимки вече

# 23
Айде,че първо вие сте наред....а после аз....да не стана априлка от чакане Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 595
Ането, капките се дават на ВСЯКО хранене или поне във времето, когато знаеш, че беба има колики (предимно следобяд и вечер). Дозировката е различна на различните видове - пише си по колко капки в упътването. По принцип ефектът на капките се отнася към храненето, с което се дават. Всъщност коликите се получават, защото млякото попада в стомахчето на бебето под формата на мехурчеста пяна и въздухът от тези мехурчета предизвиква колики. Ефектът на капките е, че разграждат тази пяна.

# 25
  • Мнения: 953
Лохии си имам и аз,но толкова са оскъдни вече.Но на моменти се позасилва,на моменти почти спира.С големия на 20тия ден ми спря,а сега си тече още,но има още 4дни до тогава.
С физиологичния разтвор имаше ефект,сега нослето му е чисто.
Темичката е страхотна.Много ме зареди с весело настроение.
А пък за това какво не бива да се яде - ами всичко което аз обичам.
Зеле под никаква форма,бобови,шоколадови,домати и т.н. все неща които ми се ядат.
Не е честно,а такъв глад ме е налегнал......само вървя и ям.
Кога ще си влизам в дрехите незнам.

# 26
  • Мнения: 308
   Искам да похваля темичката.     bouquet

   Момичета, от храната аз се ограничих от зелето и бобовите. Всичко останало си го ям, особено шоколада. Ям го в промишлени количества и си ми личи.    Mr. Green   Ама то корем, ама то бедра, ама и задник - абе всичко си имам и мъжо не може да се оплаче. Има какво да хване и то в изобилие. Чакам с нетърпение клинчето за стягане и дано да има ефект. Притеснявам се, че ще го сложа два месеца по-късно и нищо няма да стане. Скоро ще почна и с колелото, ако малката няма нещо против.

   Айде лека и безпроблемна.

   П.П. Диана, ние отдавна сме си хвърлили око на Виктор, ама като не си го заплюхме официално и ни го откраднаха под носа.    Laughing

# 27
  • Мнения: 107
запис и от нас....
честито на новите майки...-да сте здрави и щастливи.....

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
благодаря за хубавата темичка!
Ники,нашето коте го беше страх от бебето и се криеше първите дни.Сега по се престрашава.
На мен лохиите вече почти спират,но те не бяха и много.
Кърмачките не трябва да ядът и фастъци,а също и цитруси.
 АНИНА,термометърът не е много добър метод,защото може да свикне само така.
За капките за колики - зависи от капките-аз давам 3 пъти на ден и сме с Бейбифен.
КЪДРИЧКА,не се притеснявай за пъпчето-нашето бебе го къпеха в болницата още от първият ден във ваничка и му мокреха пъпа,а после нищо не му слагаха.На вторият ден ми показаха как се къпе и ми го връчиха от там насетне аз да я правя тази дейност.Даже като беше в кувьоз ме викаха там да го къпя и храня.
РОНИ,аз 15 кг. оставих още в болницата,но това е защото бях задържала много вода-отоците ми бяха зверски.Сега обаче ми се струва,че не свалям.Най-гадното нещо са ми стриите -мноооого са и са лилави и са по целите ми бедра. Close

# 29
  • Мнения: 48
Страхотна темичка, браво   bouquet

Аз днес имах малко болки и така се надявах, че тази нощ ще спим в болницата, но пак съм си тук...

Утре сутринта мойто мъжле заминава на тим билдинг и ще се върне чак в неделя по обяд  Rolling Eyes А аз оставам сама със свекито. Най - лошото е, че майка ми работи в същата фирма и тя заминава също. Е, те са на 20 минути от града и може да се реагира ако бебка тръгне,н о някакси не ми се стои сама със свеки. Днес или аз съм по - спокойна, или тя започва да се усеща и не е толкова досадна, дано нещата продължават да успокояват  Praynig

Преди малко прегледах снимките на бебоците - страхотни сладури и сладурки са всички, да са ви живи и здрави.

Дано пълнолунието все пак подейства и нашия тати да не стигне до тим билдинга. Не че не искам да отиде, просто си искам бебенцетоооооооооооооо

Хайде лека нощ на всички мами, бебоци в и извън коремчетата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт