кисело мляко-какво?

  • 4 020
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 260
Бор чвор, хвърлих 2 вкиснали се оставени извън хладилника

# 31
  • Мнения: 3 695
Купувам БИО кисело мляко за детето от Билла. Понякога яде и от нашето - Бор Чвор обикновено. Peace

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре домашно  Peace

# 33
  • Мнения: 498
Давам Елена, или Виталакт.

Бор-Чвор не мога да намеря в магазините при нас, както и Герма...според

Пак да кажа: ползвай http://www.bnap.org/srawnitelni-testowe

# 34
  • Мнения: 1 896
кажете какво кисело мляко давате на децата си?Ние пробвахме няколко вида но се чудя на какво да се спрем ЗА СЕГА-"елена",а вие какво ще кажете? Hug

Мнението на педиатрите е, че Елена 2% е най-подходящо за деца. Елена-защото не съдържа консерванти и било най-близсо до майчиното; 2% защото не е хубаво деца да консумират високомаслени храни! Ако го няма взимам друго някакво- 2% "на баба" и др. Обичам да експериментирам и разнообразявам, вкл. взимала съм и от 0.1 %. Но! Храня 3 г. кака все пак! Hug

Наистина ли някой педиатър е казал подобно нещо? Айде да оставим настрана това, че той/тя няма как да знае в кое мляко има или няма консерванти.
Но това че децата не трябвало да консумират всокомаслени храни не ми звучи като казано от лекар. Кисело мляко с масленост 3-4% не е високомаслена храна, а и майчиното мляко е доста по-мазно от това.
Но най-скандално в случая е изказването, че било най-близо до майчиното. По какъв показател е най-близко? Подобно нещо не може да се измери. По тази причина, а също и за да не се заблуждават родителите, подобни твърдения от страна на производители, търговци и лекари попадат под забраната на Международния кодекс на СЗО, който регулира разпространението и рекламата на заместители на майчиното мляко.
Ако действително някой лекар е казал тези неща, аз бих се отнасяла занапред силно резевирано към всичко, което ми казва, сори.

# 35
  • Мнения: 690
до 3 години децата трябва да консумират пълномаслено кисело/прясно  Peace

# 36
  • Мнения: 4 451
Аз купувам "Бабино вълшебство".

# 37
  • Мнения: 2 274
Големият ми син получи АБКМ от мляко на Данон като го отбивах на 10м възраст. Като споделих с педиатърката, тя беше готова да ме линчува, защото съм дала най-голямата химия на детето!
Вкъщи хапваме Бор Чвор, Герма и На дядо. На малкия още не съм му давала к. мляко, щото и той е с АБКМ по рождение, а и се къмим  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 2 296
На малкия още не давам КМ,но за каката купувам зелена Елена(2%)
или Верея(2.9%).Домашно също е яла,много го харесва,стига да е с гарантиран произход.

# 39
  • Мнения: 2 818
Био кисело мляко!

# 40
  • Мнения: 389
Домашно заквасено Peace. Рядко купувам кисело мляко, но в тези случаи вземам Елена!

# 41
  • Мнения: 204
За мен БИО млякото е най-добро, почти като домашно е.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 152
какво значи почти кат домашното

# 43
  • Мнения: 189
На мен ми носят близки от едно село прясно краве мляко и аз си го квася, дори и закваската ми я донесоха. Не е чак такава филисофия и не се притеснявам за качеството.

# 44
  • Мнения: 873
Лили преди месец прояде сама кисело мляко-АМ не яде.почти на 10 месеца е.тук ядем Боженци 2 %  Peace

Общи условия

Активация на акаунт