Ако си последния човек...

  • 2 039
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
В така поставеният ти въпрос има логика.Като се замисля си права,наистина ни пука повече за хорското мнение,отколкото от образа в огледалото.Колкото и да ми е трудно да си го призная Wink

# 16
petia_bn, сещаш ли се за заглавието и автора на романа?
Мисля че съм го чел, искам да го препрочета, но не го откривам с гугълка.

Романчето се казваше "Последният човек"-една малка книжка,преди доста години съм я чела,но не помня автора.Ако я намеря у баба ми ще пиша.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 22:19 от petia_bn

# 17
  • Мнения: 335
Романчето се казваше "Последния човек"...

"Будилникът иззвъня точно в шест и половина. Не съм по-суеверен от другите, но това е добър знак, днес няма да ми се случи нищо лошо. А добро? — това все пак би било прекален оптимизъм..."

"Последният човек", Петер Богати

# 18
  • Мнения: 4 585


Благодаря.
  Тоя сценарий съм го преживявал на сън десетина пъти с малки разлики.
      За външния си вид и вида на вещите си изобщо не съм мислил.

# 19
  • Мнения: 7 723
Ако съм последния човек на земята, ще ме делят минути от момента, в който на земята няма да има никой.
Нито желание, нито време ще имам.
Е, нищо де! Wink
Няма ли да положиш грижи да си красив труп, поне? Grinning

# 20
  • Мнения: 4 585

Защо да е труп? Безкрайни ресурси ще останат на разположение ва последния човек,
въздухът и водите ще стават по-чисти, площта на горите ще започне да се увеличава.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
И за какво са му тези ресурси? Нито може да се размножи (освен, ако някъде не се е скрила някоя Ева или Адам), нито има от кого да ги защитава, нито да ги завещава, нито някой да го похвали или да му завиди... Скукаааааа.....

# 22
  • Мнения: 2 386
Книгата ме заинтригува, не знам за другото..

# 23
  • Мнения: 7 723
И за какво са му тези ресурси? Нито може да се размножи (освен, ако някъде не се е скрила някоя Ева или Адам), нито има от кого да ги защитава, нито да ги завещава, нито някой да го похвали или да му завиди... Скукаааааа.....
Не си права.
Туку виж верно Господ те е забравил и вземат верно
да се появат новите първи- Адам и Ева...тогава?
Нали трябва да си красива, че Адам вместо на Ева,
да ти обърне на тебе внимание? Е?
Тогава няма скука- вече има интрига Whistling

# 24
  • Мнения: 335
Книгата ме заинтригува, не знам за другото..

Пак там:

"При завръщането си космонавтите донесоха снимки от света, заобикалящ нашата планета. Погледнато отгоре, от човека няма и следа. Така че спокойно можем да се самоунищожим - ще бъде все едно. Без нас може би планетата ще бъде още по-хубава, още по-зелена и никой не ще пророни сълза подире ни".

Алберт Сент-Дьорди


ПП  Аз, естествено, предпочитам друг негов цитат: „От времето на Юлий Цезар до наши дни светът се е управлявал от кретени“. Но няма много връзка с темата.

# 25
  • Мнения: 4 585

Книгата е малко елементарна, но е все пак фантастика. Много голям процент от ценностите ни
изведнъж стават със стойност нула.
И за какво са му тези ресурси? Нито може да се размножи (освен, ако някъде не се е скрила някоя Ева или Адам), нито има от кого да ги защитава, нито да ги завещава, нито някой да го похвали или да му завиди... Скукаааааа.....

Ти затова ли живееш - да се размножиш, да трупаш ресурси, да се фукаш к тях, за да ти завиждат, а преди да умреш да ги завещаеш.

# 26
  • Мнения: 2 386

Книгата е малко елементарна..

Уф, всеки ентусиазъм трае 3 минути!  Laughing

Ще хвърля едно око. И без това съм във форумска абстиненция..

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Вълкът,

Е, ти за какво живееш? Да се преродиш в буболечка или да достигнеш Нирвана?
Естествено, че живея за да се размножа. Да не би да съм извънземно? От какво се състои човешкият живот?

# 28
  • Мнения: 2 897

Представете си обаче,както в един фантастичен роман,че поради някаква причина си останал последния жив човек на планетата(да кажем за известно време).


Нищо няма да правя,ще си запаля пура Sunglasses

# 29
  • Мнения: 824
Май нещо съм сбъркана!?Всичко,което правя, го правя преди всичко за себе си,а след това за другите.Визирам само външния вид.

Общи условия

Активация на акаунт