Тампони след раждането

  • 2 189
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
Аз ползвах на първия си мензис след лохии . Нямах проблеми !

# 16
  • Мнения: 2 622
ползвах тампони още на първия цикъл след раждането

# 17
  • Мнения: 132
И аз досега не смеех,но смятам следващия път вече да използвам- ще станат 5 месеца откакто съм родила

# 18
  • Мнения: 679
На мен в близката аптека ми казаха поне 5-6 месеца след раждането, ако има нещо за доизчистване ... и да не стане евентуално проблем. Но не издръжах толкова, понеже ми дойде още на 40-ти ден и беше мнооого обилен цикъла  Sick Така започнах някъде на 4-тия месец, само трябва по-честичко да се подменя тампона и няма да имаш проблеми  Peace

# 19
  • Мнения: 1 372
Благодаря ви за отговорите! Определено за лохиите не ги ползвам, имам и някой шев така че смятам да поизчакам и няма да прибягна до тях на първи цикъл, но като цяло превръзките са ми доста неудобни и се чудех какъв е все пак гратисния период!

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами то има варианта и скоро изобщо и да не ти дойде и да не ти се и налага да се чудиш кое...но по време на лохиите си е абсолютно забранено направо....

# 21
  • Мнения: 9 814
Пробвах около година по-късно, защото тогава ви дойде за първи път след раждането. Но за разлика от преди ми беше много некомфортно и ме болеше. За съжаление и до сега ползвам превръзки.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Чувала съм че 1 година не трябва да се използват и ми е интересно дали е вярно и какъв точно е срока?

И аз това за пръв път го чувам  Thinking
Ти сама ще усетиш кога ще е подходящо да се върнеш към тампоните.
Аз например получих контактен дерматит след раждането и не можех /а и все още не мога/ да понасям превръзки. Ужасно ме дразнят и получавам сърбежи и дискомфорт от тях, без значение каква марка са.
Но пък и цикълът ми след раждането дойде на 6 месец и беше минало достатъчно време от раждането за ползване на тампони.

Общи условия

Активация на акаунт