Да ексфолираме тялото си за настъпващото лято!

  • 26 000
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Снощи и на лицето си опитах да разтъркам, но утайката е много твърда за нежната кожа на лицето. Трябва да е по - финно смляно кафето, а тази от нашата машина на работа е доста едро.
И аз се минавам с душ гел след това.  Peace Иначе все едно не съм се къпала.

# 76
  • гр.София
  • Мнения: 362
и аз си сложих на лицето, но неизползвах утайка от сварено кафе а директно от пакетчето - сурово, и не дращеше, може би и канелата малко допренесе за това и маслото. Дори лицето ми малко днес е по тъмно въпреки че съм го мила вече няколко пъти.

# 77
  • Мнения: 1 418
Нормално е след кафето да се ползва душ-гел.И след
това лосион за тяло.
А в някой антицелулитни кремове има и люти чушки...

# 78
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 266
И аз вчера се ексфолирах с кафе, но аз смесвам утайката с душ гел и върху мокра кожа се обтривам.

# 79
  • Мнения: 274
разбира се, че става и само с кафе, не е задължително да е утайка. имаше цяла тема във форума на Тялото преди време, но не ми се рови сега Peace

Може    също   да  отидете  в  което  и да е  заведение   и   да  помолите  да ви  гребнат  малко `отпадък` от  кафето. Без  пари. е Wink

# 80
  • Мнения: 274
Още    нещо   от  мен -  след  ексфолиране, вместо разни   антицелулитни   и  подобни    мазила, след  всевъзможни кремове, лосиони, балсами ... за   тяло,  аз  мажа с  бебешко   олио. Нищо  не ми  действа  по-добре   от   него. В случая  съм   с  Еvent.

# 81
  • Мнения: 2 631
забравих да спомена нещо - във всеки дом се намира по една стара хавлийка, нали?


Като бях малка баба ми ме караше да ползвам такова нещо.  Heart Eyes вика му се 'спарж'.  Rolling Eyes
Не знам дали се продават в оригиналния си вид!

# 82
  • Мнения: 2 631
И аз доскоро използвах утайка от кафе, но сега си взех серията на Вандини - ексфолиант, душ гел и лосион за тяло.Имат страхотен аромат чак не си усещам парфюма.А кожата става страхооотна   smile3521

iiv,
аз много харесвам душ геловете на Вандини и лятото залагам на тях. Скоро пак ми предстои да си купя, но не съм виждала ексфолиант техен.  Thinking Всичките им серии ли го имат, или е само един??  newsm78

# 83
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 266
И аз доскоро използвах утайка от кафе, но сега си взех серията на Вандини - ексфолиант, душ гел и лосион за тяло.Имат страхотен аромат чак не си усещам парфюма.А кожата става страхооотна   smile3521

iiv,
аз много харесвам душ геловете на Вандини и лятото залагам на тях. Скоро пак ми предстои да си купя, но не съм виждала ексфолиант техен.  Thinking Всичките им серии ли го имат, или е само един??  newsm78
Имат ексфолианти, аз сега ползвам техен, много нежно ухае. А боли лосионите хубави ли са?

# 84
  • Мнения: 649
Пробвала съм с кафе, морска сол и накрая реших да се доверя на козметик!!! Все пак в къщи си имам козметичка грехота е сама да се мъча!

# 85
  • Мнения: 2 386
Никой вкъщи не пие кафе, тъй че смесвам душ-гел с малко сода.. Laughing
Прекрасно усещане и много здрава кожа е резултата, но умишлено пропускам нежните части на тялото. От баба ми знам за този метод, а тя има най-хубавата кожа, която някога съм виждала, като порцелан е. Имах склонност към образуване на черни точици и пъпчици, на които нито една процедура в салон не подейства.. Но домашното ми ексфолиране успя. Wink

# 86
  • Мнения: 916
Еванесънт , я кажи содата става ли и за лице? Ако да, как по-точно го правиш? Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 10 858
Кафето наистина ексфолира страхотно  Peace

Аз имам въпросната копринена ръкавичка, но много ми е трудно да се търкам с нея, защото не трябва да се употребява с душ гел, а на мокра кожа и няма плъзгане.

Еванесънт, кажи повече за содата Flutter

# 88
  • Мнения: 9 147
Имах склонност към образуване на черни точици и пъпчици, на които нито една процедура в салон не подейства.. Но домашното ми ексфолиране успя. Wink
Ей това ме заинтригува.
Моля те, сподели подробности, конкретно за лицето ме интересува, тъй като никой пилинг или въобще продукт за почистване на лице не ми е помогнал да си усещам кожата чистя и свежа...дори да е, то е за десетина минутки...искам онова усещане, което се получава след парна баня с лайка Blush

# 89
  • Мнения: 2 386
Ами няма нищо особено, просто смесвам малко количество сода с душ-гел или с гел за измиване на лицето, в съотношение..4 към 1, да кажем ( 1 е содата  Laughing). После втривам с пръсти внимателно - не търкам с все сила, а си масажирам и изплаквам обилно. Нищо особено, дори съм чувала, че избелва зъбки, но емайлът ми е фин и не бих пробвала. Мисля, че действа съживяващо и омекотяващо на кожата, стига да не е свръхсуха или много чувствителна ( но те пък тези не образуват пъпчици по принцип). Grinning

П.П. И не е нужно всеки ден. Аз лично като се сетя.. 1-2 седмично.

Общи условия

Активация на акаунт