Никога не съм предполагала

  • 2 217
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: Karen
Цитат на: annivo

Преди време се случи същото на моето дете.Синът ми беше горе долу на тази възраст и си играеше на площадката,когато изведнъж отиде и ритна едно дете(беше в такъв агресивен период и от време на време се случваха такива неща),майката на детето беше до него и за части от секундата му удари як шамар.Аз онемях,дори не ми остави никаква възможност да реагирам и да се скарам на синът си,защото и аз бях там.
Видях се в чудо ,изгубих ума и дума и едвам се въздържах да не я     шамаросам
  и добре че не го направих,че щеше да стани меле и да умра от срам.Това,което направих е,че хванах двегодишният си син и си тръгнахме на момента без да кажа и дума.И после дълго се чудих дали постъпих правилно като не защитих детето си от тази откачалка #Puppy dog

Разбирам те, но представи си обратната ситуация - твоето дете си играе кротко и изведнъж друго го удря безпричинно. Как точно ще реагираш? Няма да се ядосаш, а ще чакаш другата майка да обясни на своето, че не бива да прави така? Просто зависи от коя страна си в дадената ситуация!

Едно е агресия на дете срещу дете, а друго- на възрастен срещу дете в присъствието на родител. Ако някой удари детето ми пред мен го чака мнооого як скандал!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 955
Независимо дали дете или  възрастен посегне на детето ми, ще има последствия.
Когато сестра ми  била 2-годишна голямо момиченце (7-8) я блъснало умишлено докато тича и тя била цялата в рани, кръв и отоци, с разбита уста, колене... Майка ми видяла и набила другото дете. Когато майката дошла вкъщи да се разправят моята просто и показала сестра ми, жената останала безмълвна.

# 17
  • Мнения: 272
Цитат на: Karen
Независимо дали дете или  възрастен посегне на детето ми, ще има последствия.
Когато сестра ми  била 2-годишна голямо момиченце (7-8) я блъснало умишлено докато тича и тя била цялата в рани, кръв и отоци, с разбита уста, колене... Майка ми видяла и набила другото дете. Когато майката дошла вкъщи да се разправят моята просто и показала сестра ми, жената останала безмълвна.

Карен,не мисля, че си права.Вярно е ,че детето ми е постъпило лошо в случая и определено щях да се разправям с него,но въпросната жена не ми даде възможност,защото след като синът ми ритна нейното дете ,тя веднага за части от секундата го зашлеви по лицето и не ми даде никаква възможност аз да реагирам и да дам заслужения урок на моето.Аз седях на два метра от децата и видях какво се случи ,но тя ме изненада с реакцията си.Ако бях на нейно място никога нямаше да ударя чуждо дете ами щях да се разправям с родителите му ако не бяха взели мерки.А аз не съм от тези хора,които да седят безучастно в такива ситуации,но тя не ми даде никаква възможност за реакция.

# 18
  • Мнения: 272
Цитат на: Рая
Цитат на: Karen
Цитат на: annivo

....................

....................

Едно е агресия на дете срещу дете, а друго- на възрастен срещу дете в присъствието на родител. Ако някой удари детето ми пред мен го чака мнооого як скандал!

Карен , и друго -не веднъж се е случвало друго дете да удари синът ми ,но никога не съм посягала над него,ами чакам родителите да се заемат със случая или най-много да направя забележка ако липсват такива.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 955
Много е неприятно да ударят детето ти - по този въпрос сме на едно мнение.
Не казвам, че в случая другата майка е трябвало да "отвърне на удара", но пък това не пречи ти да "дадеш урока" на детето си, т.е. то би получило 2 урока - единият, че насилието ражда насилие и като посяга трябва да знае, че може и него да ударят, а другият какъвто ти избереш!  Grinning

Досега не съм удряла чуждо дете, все още не са удряли мое и не зная как точно ще реагирам, при хипотетичната ситуация много се гневя, на практика ще видим.

# 20
  • Мнения: 272
Цитат на: Karen


Досега не съм удряла чуждо дете, все още не са удряли мое и не зная как точно ще реагирам, при хипотетичната ситуация много се гневя, на практика ще видим.

Дано не ти се случва да ударят детето ти по този начин,както госпожата удари моето,защото едва ли след случая ще тръгнеш да се разправяш с твоето,което достатъчно е онемяло от плесницата ,а ти сигурно ще реагираш така Shocked  или така #Cussing out
 Wink

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Играейки децата често проявяват агресия едно към друго. Наблюдавала съм по площадките, детската градина, както и моите вкъщи...удрят се, скубят се, плюят се, обиждат се, взимат си играчките...това е нормално поведение на деца и не можем да ги бием, защото се държат по този начин (дори си мисля, че едно агресивно дете въобще не трябва да се удря). Но възрастен да удари чуждо дете е повече от прекалено (не е възпитателно към никое от децата- удрящото и удареното).

# 22
  • Мнения: 272
Цитат на: Рая
Играейки децата често проявяват агресия едно към друго. Наблюдавала съм по площадките, детската градина, както и моите вкъщи...удрят се, скубят се, плюят се, обиждат се, взимат си играчките...това е нормално поведение на деца и не можем да ги бием, защото се държат по този начин (дори си мисля, че едно агресивно дете въобще не трябва да се удря). Но възрастен да удари чуждо дете е повече от прекалено (не е възпитателно към никое от децата- удрящото и удареното).

Рая,напълно съм съгласна с теб.Доста деца между 1г и 3г минават през такъв агресивен период и се случва да ударят някой без причина или защото им е взел играчка например,но за постъпката отговарят само и единствено собствените им родители.
  Синът ми отдавна мина през въпросния период и сега не би наранил никой дори и да е имало причина. Wink

# 23
По въпроса за учителките в детската градина- аз НЕ ИСКАМ ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ ПО СЛУЧАЯ, защото аз съм там и аз мога да защитя детето си. Учителката не си спомням къде беше по време на случката, но веднага след като бабата се отдалечи тя се приближи до мен и започна разговор с мен с израза "малко досадна" баба. Аз вече написах жалба до Държавната агенция за закрила на детето, днес пускам жалба и до полицейското управление, с ясното съзнание, че няма да има никакви последици- не живея отскоро на този свят. Смятам обаче, че го дължа на детето си, както може би и на други деца.

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: norra
По въпроса за учителките в детската градина- аз НЕ ИСКАМ ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ ПО СЛУЧАЯ, защото аз съм там и аз мога да защитя детето си. Учителката не си спомням къде беше по време на случката, но веднага след като бабата се отдалечи тя се приближи до мен и започна разговор с мен с израза "малко досадна" баба. Аз вече написах жалба до Държавната агенция за закрила на детето, днес пускам жалба и до полицейското управление, с ясното съзнание, че няма да има никакви последици- не живея отскоро на този свят. Смятам обаче, че го дължа на детето си, както може би и на други деца.

Браво на теб. Търси си правата. Права си че, сигурно няма да има последици, но пък знаеш ли - може да те изненадат.
Поне ще уведомят въпросната баба за жалбата, та да се стресне малко, ако не друго  Imp

# 25
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се притеснявай за високопоставените родитетли- няма да са такива още дълго. Аз също не обичам саморазправите с чужди деца и просто избягвам конфликтните места. Вчера станах свидетел как на една площадка двама калпазани се скубаха и хапаха, а майките им седнали на една маса изобщо не се впечатлиха докато едно от децата не изпищя от болка от ухапанота. Пък аз си мислех, че мойто дете е лошо- такова нещо никога не е правил. Като по- малък събъри едно дете -беше нарочно, но тогава беше толкова малък, че едва ли е осъзнавал какво прави-на не повече от година и половина. Но тия бабери са ужасни- спор няма.

# 26
  • Мнения: 3 861
Тая баба, че е за размазване - ясно. Ама аз на твое място бих постъпила по-хард - жалба в районното + 20 лева на полицаите да се разходят до тях. Ще й държи влага до живот!


И аз така бих постъпила...

# 27
  • Мнения: 1 072
И аз не мога да си обясня защо е тая злоба. Но и друго ме удивява: как може да удариш някое дете ( а и не само), за да му покажеш колко е лошо да се удря! Значи, то не трябва да удря, че това е лошо, но ти като го правиш е добро. Някои хора хич не мислят...
Иначе нямам идея как бих постъпила ако някое дете удари моето. Ако обаче родител го удари ще подам жалба в полицията

# 28
  • Мнения: 6 472
Категорично не съм съгласна, че друг родител (или роднина) могат да удрят мойто дете, защото било проявило някаква форма на агресия! Честно казано и аз имах подобна случка преди около 2-3 години и беше станало голяма разправия. Дъщеря ми си играеше с други дечиза на площадката, а някакво момченце непрекъснато идваше и им взимаше играчките, буташе ги, и им сипваше пйсък в косите. Майка му седеше и гледаше тъпо. След като хвърли пясък в очите на дъщеря ми, не издържах и отидах да му направя забележка. Детенцето само ми се хилеше неразбиращо. След малко пак удари Ина, която се ядоса и го фрасна с пълната кофичка с пясък. До като стана, другата майка беше скочила и налагаше Ина по главата с чантата си #Cussing out И познайте как аз съвсем "възпитателно" баш пред децата и извъртях един шамар #Crazy Embarassed Уф не се гордея изобщо, но това беше някаква първична реакция, защото онази жена не преставаше да налага детето ми. После се почнаха едни жалби и едни веселби та не е истина - аз срещу нея, тя срещу мен и т.н. Най- интересна е развръзката накрая - аказа се че въпросната жена редовно малтретира детето си #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Не знам какви мерки предприеха срещу нея, но като знам в каква държава живеем, може и леко да и се е разминало #Cussing out

# 29
  • Мнения: 922
Много често съм се питала как бих реагирала в такава ситуация.
Ставала съм свидетел, майка да гледа как детето й блъска и хапе другите деца и тя не му прави забележка дори. Напротив доволна е колко е "оправно" детето.
Аз не допускам, някой да проявава насилие над синът ми. Често ми се е случвало да правя забележки, но шамарите не са начин за решаване на проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт