Фотография - 23

  • 23 251
  • 462
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 109
теди, страшно ми харесва ветлината на първата. много е мека и романтична, отива й много на тази девойка. липсват ми още малко къдрици отгоре, много приятно се е мазнал фона.
на втората... не ми харесва пряката светлина, дала е кофти сенки, ообено върху очите, много тъмни идват.
последната също е хубава, но бих оставила още малко въздух зад гърба.

елимели, има ли възможност да кропнеш от ляво и да оставиш повече въздух от дясно? да има повече място до ръката? така хем няма и да е толка центрирана? с китовия обектив ли снимаше?

# 391
  • Мнения: 4 116
Кали, права си за втората, ама девойката не я бях снимала от есента, а бяхме на слънце да им е топло на децата  Grinning После ги примъкнах на сянка.
На третата и аз искам повече въздух отзад, ама нема. Една кола съм хванала  и стои много грозно като фон, затова гледах да я орежа. Не се научиха тез шофьори да не си паркират колите в мойто полезрение.

# 392
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Малко фото-истории с неочакван край, или разказите на кашалота...
Събрани от фото-форума, за да не се загубят:
http://kashalot.dir.bg/_wm/library/?df=8

# 393
  • Мнения: 1 117
ааааааааааааааа, firebird, супер си направо! сега ще ги сейвна и след вечеря ще си ги чета! coolcool

ТедКет, това детенце русичко прилича на Ренесансово ангелче. Първата е хубава, само  личицето да беше повече обърнато към камерата.

Елимели, тази е чудесна! Много хубава емоция си хванала, и даже кадрирането не ми пречи на мен. Гледай все пак и двете ръчички да са в кадъра! Wink

Вечернице, верно ти мърда фокуса. На втората сякаш не го откривам. На първата може би трябва принципно с по-дълбок ДОФ да стане. И ми прави впечатление, че твърде близо влизаш, дълъг ли ти идва 85мм или нарочно така кадрираш?
А за размера на файловете - моите jpg-та са около 4-5МБ, а RAW - около 12-16, дето уж матричката ми е най-малка, ти как ги постигна тези RAW в 3мб? newsm78

Слави, ти сега няма ли да издадеш технологията на светлинния лъч? или ще има викторина с награди за позналия? Joy Локвата да си кажа честно, не ме кефи много. Мръсна е водата, а и явно е било тъмно, защото отражението не е достатъчно огледално. Сянката е от чадър, вероятно? Вижда се повече дъното на локвата. Wink

Фрида, Сарита става момиченце вече! Първата най-най-ми харесва, много хубаво изражение -  почти усмивчица, хубав поглед.

Джемс, ти няма ли да се поспреш малко бе жена, ще счупиш световния фотофорумски рекорд по закупуване на техника, ех как ще ти се радват във ФФ! Що не пуснеш една тема - Хора, така и така, имам това и това, искам още ей-това и ей-това, как мислите, стига ли или още да искам? newsm53

# 394
  • Мнения: 7 914
maimunche
 добре дошла в моя отбор Crazy

аз да си кажа, че започнах да чета от първата тема от 2006 година Crazy

# 395
  • Мнения: 1 052
Имам си нов обектив 28/2.8.
Попитах го как се казва мръсницата-не може в една седмица и чанта и обектив.
Той отрича засега.

# 396
  • Мнения: 6 243
Честито, Фрида!
Не й викай мръсница,  тя е в твоя отбор - я виж, за една седмица, и чанта, и обектив. Виж там - ако ти трябва нещо - печка, прахосмукачка ... действай!
(и ние имаме чанта и обектив в рамките на десет дни, не се бях сетила за мръсница, ама сигурно си права  Mr. Green)

maimunche
 добре дошла в моя отбор Crazy

аз да си кажа, че започнах да чета от първата тема от 2006 година Crazy
Кофтито е, че има няколко теми са оставени за архивиране и в момента не са достъпни - аз стигнах до там и сега чакам  Laughing

Ей сега ще пробвам да пусна едни снимки, че отдавна не съм се отчитала.

# 397
  • Мнения: 1 117
абе как стават тия работи, що не го запознаете моя мъж с вашите, може пък и той да си намери мръсница....
вместо да ме заведе на опто-фото ненам какво си изложението, той отишъл сам, ама в другия салон,
върна се с брошури за лодки и извънбордови двигатели smile3515 числото гони нивата на Хаселблад...

# 398
  • Мнения: 7 914
sladka hapka
maimunche
 добре дошла в моя отбор Crazy

аз да си кажа, че започнах да чета от първата тема от 2006 година Crazy
Кофтито е, че има няколко теми са оставени за архивиране и в момента не са достъпни - аз стигнах до там и сега чакам  Laughing

ще се чака няма как.. аз и без това не бързам до 2 седмици(мама идва Mr. GreenFlutter

Фрида

виж се появи и нов апарат тогава ще е проблем...за сега го отдай на предлятно настроение Mr. Green Mr. Green

Lois
аз пък искам лодка...ама на фотоапарат ми се падна Whistling

# 399
  • Мнения: 2 242
Тед, Веч ми аз вече само ям и снимам. като остана на снимане ще съм най-добре. Нищете да давате съвети Sad тази мрачната малко пипах че нямам подходящ обектив. Всъщност валеше дъжд и за това не е огледално – това ми беше идеята на цялата серия, но трябва да я пробвам със 100милиметров. Дъното/плочките нарочно изсветлих за контраст със синьото …
Lois благодаря ти за подробният коментар Hug  bouquet, даде ми ориентир и мисля да направя още един кадър, с малко по различна идея.
о отдавна си описах като пич установката под снимката. За двете показани - жълтеещата е на изкуствено осветление, а другата е без пушеци. Тед сериозно следващият път ще ми трябва някой за помощ - ако ме бяхте видяли как духам с цигара и после бързо меря фокус  ooooh! Sick

Малко хумор от семейният албум – тази вечер моята щерка залепи памперс на стената, примъкна статива, взе си 'апаратчето' и каза ‘Сега ще ви покажа зелето’ …. Баща й заяви че се изнася, две му идваме в повече. Ето техника й на фокусиране - ‘гледай ме в очето’ (още не може да намигва)

# 400
  • Мнения: 339
Мерси Лоис Simple Smile!
Калина да, с китовия съм и все повече съжалявам, че когато можех да си донеса от Америка нещо по-хубаво на същата цена, нищо не разбирах от тея неща.
Пробвах да кропна както предложи. Аз бягах по-наляво заради една китка, която влиза иначе в снимката, но виж какво се получи:
http://farm3.static.flickr.com/2183/2403302649_810405d358_b.jpg

# 401
  • Мнения: 2 109
ели, нещо такова имах пред вид. а на теб как харесва повече?

СЛАВИИИИИИ КЕФИИИИИИИИИ мноо яко!
както казва Кайо: ХУбоо

# 402
  • Мнения: 339
ели, нещо такова имах пред вид. а на теб как харесва повече?
Не мога да преценя  Thinking
Май все пак ще оставя първия вариант, защото там има част и от банана и той принадлежи на кадъра Simple Smile

# 403
  • Мнения: 2 109
ели, качи пълния вариант на снимката?
(с това разбира се не настоявам за кропа... да не ме разбереш погрешно Joy )

# 404
  • Мнения: 1 909
Фрида, тенкю Simple Smile Много поздрави на Ави, често се сещам за него  Mr. Green
Разгледах снимките на Сара... освен че са хубави портретите, това дете страшно прилича на теб вече  Grinning Много е порастнала!

Слави, изкуствената светлина е много привлекателна Simple Smile
Първата много хваща око на тъмба, но за конкурса не ми се връзва. Арт е Simple Smile
На третата светлината е много хубава, но бих искала фокусът да е на предното листо, в момента е на задното и на пръстта. Бяга ми погледът надолу така.

kalina na kayo, ми тя ще е резервна, ама нали се сещаш, че няма да взема нито 40Д, нито 50Д, нито 400Д  Mr. Green
Макар че думите на Добрин бяха "трябва ти втора камера, представи си, че с тази нещо стане (има предвид, че много изпускам, напр. телефона  Rolling Eyes) - ако искаш вземи 40Д, ако искаш по-добра..." и по-натам не слушах вече  Joy Mr. Green
Хич не ми е проблем да взема Никон, така или иначе аз ще продължа да купувам обективи, защо да не са никонски? Искам толкова много! И супер-мега-хипер широкоъгълен, и рибешко око, и микро...
Аз си имам основната техника, така хем няма да съм вързана само с едната камера.
Обаче знам, че каквато и камера да взема сега, аз другата ще продължавам да я искам. И 5Д, и Д300 са ми влезнали под кожата, искам ги и двете! Въпросът е коя първа да взема, разбираш ли  Mr. Green
Тепърва ще купувам яко оборудване, така че не е зле да си сложа някакви граници, щото те само обективите са майка си и баща си. Осветлението... вай! Там хич не ми се смята.
Абе не си е работа, мани  hahaha

Луиза, тия във ФФ ще ме линчуват, бе жено Simple Smile И като ги знам какви са, ще метнат едно око на снимките ми в профила и ще ми се изсмеят силно. Ще ми кажат да си купя една еднодневка Кодак и да си ходя  Mr. Green

А ти какво толкова се оплакваш, че твоят човек гледа лодки? Ми нали и теб ще вози в нея! Гледай как придиря само... Той ще те вози, ти ще го снимаш... и като му направиш едни красиви снимки на лодката, ще ти купи още техника  Party

Тed_cat, първата снимка е с много нежни цветове, обаче кадрирането на тая буйна коса хич не ми допада. Така седи сбутана вдясно, горе главата няма нищо лошо да е кропната, ама се губят пропорциите така. Виж колко метра коса има от бретона до края на кадъра, а нагоре няма нищо. Нимой тъй  Simple Smile
Втората е много сладка, но ръбът на стената много се набива на очи. Иначе ракурсът е хубав. Идеален вариант би бил само зелен избокиран фон. Според мен.
На третата снимка навсякъде си плацирала по нещо : силно вляво момиченцето и то в гръб, вдясно клонът се бута в кадъра, долу една бокирана ограда, а в центъра едно пусто, пусто... Аз бих я изхвърлила една такава снимка, съжалявам.
Ако държиш да я снимаш така девойката, то тя трябва да заема по-голяма част от кадъра. И той трябва да е хоризонтален.
Може да опиташ същия ракурс, но тя да се обърне към камерата малко. Или тотално в гръб, на по-широка бленда, за повечко мазало за фон.

EliMeli, честита кухня Simple Smile Обръщай повече внимание на фона. В случая шкафчетата отзад не представляват идеален фон.

Айде, лека нощ  Heart Eyes


Общи условия

Активация на акаунт