ВАЖНИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА НА ЖЕНАТА !

  • 3 859
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
Според мен в различните етапи от живота ни имаме различни приоритети. Просто в момента вие двете сте на различен етап от развитието ви. И двете неща не се изключват.
Не бива да забравяме, че хората са различни - за някои да си майка е най-важното нещо в живота, за други кариерата е основната цел. Ако човек се чувства щастлив с това, което прави, защо трябва да го убеждаваме, че не е прав и трябва да има други приоритети?

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
След azaf  нямам какво да добавя  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 932
И двете сте прави, нормално е различните хора да имат различни приоритети.
И аз мисля така.
За мен примерно най-важното беше да имам детенце , вече имам дъщеря, която обожавам, от тук нататък ще се ориентирам в професионален и личен план.

# 18
  • София
  • Мнения: 604
И двете неща са важни, има време за всичко Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 201
...и преди да имам деца , и сега за мен най - важното нещо в живота на една жена е да стане майка и после да бъде всичко останало . В смисъл , че за мен майчинството е приоритет.
PeaceИ за мен е това!След това всичко останало.Но разни хора-разни идеали. Rolling Eyes

# 20
  • благоевград
  • Мнения: 164
Относно приоритетите: омъжих се, забременях и родих, докато бях студентка, с цел, когато детето вече е на възраст да тръгне на детска градина, аз да започна да правя кариера. Така и стана. Това бяха моите приоритети- първо да стана майка, а след това и да се катеря нагоре в служебната йерархия

това е за мен истината - По-добре майка без кариера отколкото жена с кариера но без деца

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Нищо не пречи и двете неща да са важни в определен момент от живота на една жена. И не само те! За мен всяко от тях трябва и ще се случи, тогава, когато човек е готов истински да го почувства и оцени, като важно!  Peace

# 22
  • Мнения: 1 666
Всяко едно от двете неща е важно! Просто си сменят първото и второто място в определени периоди от живота на жената.
Аз самата исках да поработя малко преди да имам дете. После се появи детето и естествено то стана най-важния приоритет в живота ми. Сега очаквам второ, живот и здраве и него ще се посветя и ще си го гледам и като тръгне и то на ясла/градина, ще се впусна отново в професионалните дебри!

# 23
  • Мнения: 257
с раждането на дете също ще покаже че е по -добра от мъжете Mr. Green
За мен е важно детето преди Blush всичко

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За всеки приоритетите са различни.
За мен най-важно е семейството и след това работата. Мисля, че успявам да се справям и с двете. Да няма пренебрегнати.

# 25
  • Мнения: 4 555
с раждането на дете също ще покаже че е по -добра от мъжете Mr. Green
Joy
Много добре казано  Peace

Аз се дразня много на жени, които се опитват да се съревновават с мъжете, правейки се на по-мъже от самите тях!
Не знам на кого и какво демонстрират по този начин, освен че изваждат на показ комплексите си.

Според мен жената трябва да има цел, личен живот и интереси извън децата си. Това, че е станала майка, не е причина да загуби личния си живот. В крайна сметка децата порастват, а на майката и остават десетилетия живот, в които те не могат да продължат да са и център на ежедневието.
Майката също е човек, който заслужава пълноценен живот. Нормално е да иска да се развива, да получава удовлетворение от добре свършената работа, развивайки възможностите, талантите и интересите си. Но всичко това трябва да се прави с желание, а не с цел да се докажем на всяка цена пред някого.

# 26
  • Мнения: 523
Много сте прави - да се доказваш че си по - мъж от един мъж си е направо комплекс .

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами те нещата просто си идват поетапно. Това да стана майка съм го постигнала вече, така че остава работата. Но не и да се доказвам пред мъжа си  Rolling Eyes  . Да, искам да се развивам, а не да тъпча на едно място, както предполагам всяка нормална жена го желае. Не мисля, че трябва да бъда обсебена от майчинството, защото все един ден децата порастват и оставаш сам с половинката до себе си. А недай си боже половинката ти я изтрещи лимката (както става с много мъже в напреднала възраст) и реши да си хване любовница или просто иска да се разведете  newsm78 . Тогава какво правим? Стоим си затворени между 4 стени и мигаме, на ниво 0 и без човек до себе си, и разчиташ на пенсия от 50 лв. Това не го виждам някакси.  Thinking

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
За един най-важното нещо в живота може да бъде да посади дръвче, за друг - да създаде семейство, за трети - да стане най-добър в професията... Това не прави хората по-лоши или по-добри, просто възгледите им са различни. Но всички страни са прави за себе си, защото виждат и опитват да постигнат определена цел, която смятат за някакъв връх в живота си. По-страшното е когато живееш без цел.  Thinking
Лично за мен едно от важните неща в живота на една жена е да създаде друг живот. И да го отгледа, разбира се. Но това не изключва да бъде добра и в много други неща. Постиженията й в една или друга посока или степен един ден ще бъдат основа за самочуствие на детето й и то ще бъде гордо със своята майка. Тя ще бъде добър пример за него, мисля. Така че нещата взаимно се припокриват. Grinning
 

# 29
  • Мнения: 6 442
Относно приоритетите: омъжих се, забременях и родих, докато бях студентка, с цел, когато детето вече е на възраст да тръгне на детска градина, аз да започна да правя кариера. Така и стана. Това бяха моите приоритети- първо да стана майка, а след това и да се катеря нагоре в служебната йерархия.

Въпросът е да се намери баланса между децата и кариерата.
При мен се получава точно така,въпреки че не беше планувано.
Всеки си има приоритети и може да реши сам за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт