ВАЖНИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА НА ЖЕНАТА !

  • 3 873
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Човешкият живот следва да бъде единно цяло, а не съвкупност от взаимно изключващи се противоречиви приоритети. Просто в определен момент надделяват едни инстинкти, необходимост от задоволяване на едни потребности, а в следващ момент- на други.
Въпросът е кога и до кога едните ще засенчват останалите и дали следва останалите да бъдат затъмнени изцяло в определен момент или пожизнено или да се реализират съвместно, макар и в различна степен.
Определено залагам на втория вариант.

# 61
  • София
  • Мнения: 290
Не приемам, че трябва да доказвам на съпруга си, че съм по-добра от него във всичко. Нещо повече - знам че с много неща се справя по-добре от мен и затова го уважавам. Както и обратното - той ме цени за нещата, които правя по-добре от него. Ние не сме взаимоизключващи се, а се допълваме.
За спора кариерата vs. майчинство - ами нека всеки да избира каквото му е присърце и да не съдим другите за техния избор.

# 62
  • Мнения: 474
Според мен едва след раждането жената си дава сметка, че за това е мечтала подсъзнателно в живота си- да бъде майка. Преди това никой не можа да й предаде с думи и описания усещането да вземеш до гърдите си собственото си бебе. А и разни хора- разни мечти. Не се учудвам и не съдя никого за нищо. Стига всеки да чувства живота си пълноценен.

# 63
  • Мнения: 679
Едното не изключва другото, според мен. Една жена може да има деца и да ги отгледа с много обич, в същото време да гради кариера и да бъде добра в професията си.

Много добре казано! Работих в една фирма когато забременях, имах проблеми през бременността и цялата я изкарах с болнични, едва ли не ме обвиниха, че съм използвачка за да си получавам майчинството, а бях работила там 3 години ... Как работата да е по-важна от детето/децата/ в такъв случай. Та бившата ми /вече/ шефка задълбочила се да прави кариера, на 38-39 години - несемейна, ни мъж, ни куче, ни коте, какво остава за дете ...
Сега съм на нова работа, но щом се наложи вземам болнични, отпуска, детето ми е по-важно от всичко. Работата цял живот ще ни чака, дали на едно, дали на друго място. Не казвам, че не е важна, защото без работа няма и пари, а едно дете си иска неговото. Затова трябва да се постигне някакъв приемлив вариант и за родителите и за детето  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 185
Не бих влизала в съревнование със съпруга ми, защото това, в което той е добър аз не съм и обратното. От момента в който решихме да станем родители, това беше приоритета за мен. Сега не бих пренебрегнала сина ни в името на кариера, а лично аз трудно мога да правя и двете поне докато е толкова малък. Но това трябва да е решение, породено от личен избор, защото иначе родителстването няма да носи удоволствие и няма да е пълноценно!  Peace

# 65
  • Мнения: 332
И двете сте прави, нормално е различните хора да имат различни приоритети.
Абсолютно подкрепям  Peace
Но това със състезанието със съпръгът и ме изуми  Shocked

# 66
  • Мнения: 104
За всичко има време. Но най-добре е първо да дадеш своя принос в обществото с най-малко едно детенце и после да градиш кариера. smile3521 yes

# 67
  • София
  • Мнения: 361
За всичко има време. Но най-добре е първо да дадеш своя принос в обществото с най-малко едно детенце и после да градиш кариера. smile3521 yes
Hug за всеки период от живота - приоритетите са различни Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 553
Майчинството и семейството за мен винаги са били приоритет.

# 69
  • Мнения: 4 965
За всичко има време. Но най-добре е първо да дадеш своя принос в обществото с най-малко едно детенце и после да градиш кариера. smile3521 yes

Ако раждах децата си като принос към обществото, нямаше изобщо да имам деца! Naughty

# 70
  • Мнения: 1 008
Аз пък не съм съгласна с нито една от двете ви.
Според мен най-важното за една жена е да се чувства жена, да харесва и уважава самата себе си и да прави това в живота си, което я удовлетворява и я прави щастлива.
Кариерата и децата не са взаимноизключващи се понятия - дори напротив - децата са перфектен стимул да растеш професионално, за да можеш да им даваш по-качествени и по-добри неща в живота, а и да не се превръщаш в техен придатък. Защото много жени бъркат майчината любов с постоянното опекунстване на децата, непрестанното им обгрижване и направляване на живота на децата, обезличаването на собствената личност /прекратяване на социалните контакти, превръщането в безплатна слугиня и бавачка, обсебването на и от децата и т.н./.
Разбира се, че децата са много важни за една жена, но винаги може да бъде намерен баланс, защото след време децата поемат по своя път и не е нужно майката да остане сама и ненужна никому.
Но пък и прекалената амбиция да се докажеш, че си повече от някого - особено пък от съпруга ти - е напълно безсмислена, защото в една двойка е важно 2-мата да бъдат партньори и да гледат в една посока, а не да се надцакват.
Аз лично първо изчаках да покажа какво мога в работата си, да имам стабилност и да мога да разчитам на нея, а и да може децата ми да са и финансово подсигурени. После родих децата си, но нито за миг не съм разделяла двете неща - децата ми са смисъл на съществуването ми, а работата ми е стимул за ежедневието ми и възможност да докажа себе си пред самата себе си /за мен това е единственото градивно себедоказване - да знаеш кой си и какво можеш - не да се сравняваш с другите/ и да мога да се грижа за децата ми най-пълноценно. Работата ми дава самочувствие и ме зарежда с енергия, за да мога да се прибера вкъщи ведра, усмихната и да мога максимално пълноценно да дам цялото си свободно време и внимание на децата ми. По-високите постижения пък ми дават достатъчно материално "рамо", за да мога да осигуря на децата ми всичко, от което имат нужда и "да инвестирам" в бъдещето им.
А и в живота е необходимо да има и много други важни неща, за да има смисъл изобщо да го живеем: любимият човек, добрите приятели, пълноценно изживените забавления и т.н.

А относно промяната след раждането - да, има я - лично при мен животът стана по-динамичен и по-пълноценен, защото съм щастлива в семейството си и удовлетворена от "кариерата" си. Peace
newsm10

# 71
  • Монтана
  • Мнения: 221
Чудя се какво ли ще постигне тази жена,ако докаже,че е по-добра от мъжа си!?Дали той ще я заобича повече?  newsm78
Мисля си,че човек трябва да прави такива неща с желание,вижда ми се глупаво да градиш кариера,само за да докажеш на някого,че си по-добър от него.Майчинството също трябва да бъде осъзнато като желание,а не като някакво подканяне от рода на:"Хайде,стана на еди колко си години,няма ли да имаш бебе!?'Той народът добре го е казал,че всяко нещо с времето си.  newsm10
По отношение на приоритетите съм съгласна,че за всеки те са различни,но би било жалко,ако единият измести другия,според мен човек може да съчетае и двете неща,стига само да намери точния баланс.
Лично за мен в момента майчинството е по-важно.  Peace

# 72
  • Мнения: 101
Я по случая да ви разкажа една история.

Като бях бремнна в 7ми месец лежах в болница, заради отоци... както и да е . Та там се натъкнах на една мадама, на 36години бременна, самоче беше прокървяла и детето падна Confused
И аз се чудих какво е правила тая жена до 36 година та се е сетила чак сега да има дете. Жената каза, че градила кариера..................нямам думи. Нали знаете колко е трудно да задържиш бебе в себе си над 30-те и то първо бебе.

Не й завиждам за "кариерата"

# 73
  • Мнения: 78
Аз пък не съм съгласна с нито една от двете ви.
Според мен най-важното за една жена е да се чувства жена, да харесва и уважава самата себе си и да прави това в живота си, което я удовлетворява и я прави щастлива.
Кариерата и децата не са взаимноизключващи се понятия - дори напротив - децата са перфектен стимул да растеш професионално, за да можеш да им даваш по-качествени и по-добри неща в живота, а и да не се превръщаш в техен придатък. Защото много жени бъркат майчината любов с постоянното опекунстване на децата, непрестанното им обгрижване и направляване на живота на децата, обезличаването на собствената личност /прекратяване на социалните контакти, превръщането в безплатна слугиня и бавачка, обсебването на и от децата и т.н./.
Разбира се, че децата са много важни за една жена, но винаги може да бъде намерен баланс, защото след време децата поемат по своя път и не е нужно майката да остане сама и ненужна никому.
Но пък и прекалената амбиция да се докажеш, че си повече от някого - особено пък от съпруга ти - е напълно безсмислена, защото в една двойка е важно 2-мата да бъдат партньори и да гледат в една посока, а не да се надцакват.
Аз лично първо изчаках да покажа какво мога в работата си, да имам стабилност и да мога да разчитам на нея, а и да може децата ми да са и финансово подсигурени. После родих децата си, но нито за миг не съм разделяла двете неща - децата ми са смисъл на съществуването ми, а работата ми е стимул за ежедневието ми и възможност да докажа себе си пред самата себе си /за мен това е единственото градивно себедоказване - да знаеш кой си и какво можеш - не да се сравняваш с другите/ и да мога да се грижа за децата ми най-пълноценно. Работата ми дава самочувствие и ме зарежда с енергия, за да мога да се прибера вкъщи ведра, усмихната и да мога максимално пълноценно да дам цялото си свободно време и внимание на децата ми. По-високите постижения пък ми дават достатъчно материално "рамо", за да мога да осигуря на децата ми всичко, от което имат нужда и "да инвестирам" в бъдещето им.
А и в живота е необходимо да има и много други важни неща, за да има смисъл изобщо да го живеем: любимият човек, добрите приятели, пълноценно изживените забавления и т.н.

А относно промяната след раждането - да, има я - лично при мен животът стана по-динамичен и по-пълноценен, защото съм щастлива в семейството си и удовлетворена от "кариерата" си. Peace

 newsm10 newsm10 newsm10
Много точно написано Simple Smile Припокрива на 100% и моето мнение по върпоса  Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 1 212
Я по случая да ви разкажа една история.
Като бях бремнна в 7ми месец лежах в болница, заради отоци... както и да е . Та там се натъкнах на една мадама, на 36години бременна, самоче беше прокървяла и детето падна Confused
И аз се чудих какво е правила тая жена до 36 година та се е сетила чак сега да има дете. Жената каза, че градила кариера..................нямам думи. Нали знаете колко е трудно да задържиш бебе в себе си над 30-те и то първо бебе.
Не й завиждам за "кариерата"

Ще се опитам да бъда много деликатна ..... и без да се заяждам, да споделя  ..... не съм чувала или чела някъде / с две думи незнам /  за това "колко е трудно това , да задържиш бебе в себе си над 30-те ..."  Thinking
Аз самата родих на 33 , първо дете ..... работих до 8 мия месец , хвала на господ  Praynig ..... не съм имала проблеми "да го задържа" .  Peace
Имам и много познати родили след 30 г
А не виждам нищо лошо в граденето на кариера .... все пак кариерата/ и резултатите от нея/ биха могли да са ти само от полза в ролята да си майка  Peace
Мен пък ми стана много мъчно за едно момиченце на 20 г в родилното, което по цели дни плачеше ( по нелогични за мен причини) .
Завършила училище ... разказа .... и била много щастлива сега , след като родила .... винаги това искала и към това се стремяла ...
Е, разни хора, разни идеали  Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт