Достатъчно ли е

  • 1 148
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е нужно прекалено смело да карате с бебо  Mr. Green Добре ви е менюто. Изчакай с въвеждането на глутена поне докато навърши 8 месеца. Това включва и глутеновите каши. Ако решиш да захраниш с каша, което принципно можеш вече да направиш, то нека тя бъде безглутенова. Обикновено с каша се замества следобедното хранене, като обедното остава пюре. Това разбира се не е 100% задължително. Соковете са ненужни на бебето ти. Скоро на пазара ще има голям избор от пресни плодове, които ще можеш да включиш в менюто на бебето си вместо тях.

# 16
  • Мнения: 200
Не е нужно прекалено смело да карате с бебо  Mr. Green Добре ви е менюто. Изчакай с въвеждането на глутена поне докато навърши 8 месеца. Това включва и глутеновите каши. Ако решиш да захраниш с каша, което принципно можеш вече да направиш, то нека тя бъде безглутенова. Обикновено с каша се замества следобедното хранене, като обедното остава пюре. Това разбира се не е 100% задължително. Соковете са ненужни на бебето ти. Скоро на пазара ще има голям избор от пресни плодове, които ще можеш да включиш в менюто на бебето си вместо тях.
Напълно подкрепям мнението  Peace

# 17
  • Мнения: 216
Да попитам още 2 неща:

1. Кашата/една порция по тукашните се прави с 130 мл. вода/ достатъчна ли е като коли4ество? Защото моят и след това е гладен, та му давам и по 60,70мл. АМ. ДА не му стане много?
2. Същият проблем имаме с пюрето/тук буркан4етата са по 125 мл/. Изяжда едно буркан4е и после пак АМ - този път около150мл, защото сме гладни....

Притеснявам се да не му е много....

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Първо - според мен 5 пъти да яде е нормално. Второто, което питаш за количеството - ами то самото дете ще ти покаже, дали му стига или не - прави му толкова, че да му стига( а не се ръководи от факта, че "една порция по тукашните се прави с 130 мл. вода"). За пюретата - взимай му по-големи разфасовки (190г).

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ориентирай се по детето-то само си показва  Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според мен вече може да включиш кашите или плодовите пюрета!Тиквата също е хубава за захранване и много бебета я харесват!!!!!
Аз лично първо вкл.зеленчуковото после след 15 дни плодовото и след още 15 дни кашата!Давай!!!! Peace Peace Peace
Peace bowuu

Общи условия

Активация на акаунт