Мито за стоки от Китай???

  • 23 839
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
lyuba84 аз искам да си поръчам видео камера, казаха ми че мога да избирам да ми я доставят или с DHL или с Fedex, но не ми е ясно като доиде пратката до София какво става след това? получавам бележка от DHL че имам пратка и в DHL ли трябва да отида или в митницата? Били ми обяснила малко по подробно каква е процедурата моля те Simple Smile
Дано ми отговориш по скоро че много се чудя дали да направя тази покупка

# 16
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ако пратката ти е с декларирана стойност под минималната (мисля, че 50 или 80 евро...) ще си я получиш от куриерите. Ако е над тази стойност ще ти донесат цесия за пратката и ще трябва да си я освобождаваш от митница (съответно да плащаш ддс и мито ако има). Докато я освободиш - остава при куриерите и ако се забавиш повече ще трябва да плащаш и магазинаж.

# 17
  • Мнения: 43
240$ е камерата, колко време имам да се разправям с тези митници? питам в работни дни разбира се Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 650
Ако пише на пратката Мобилен телефон и цъфне на Аерогарата 90% ще я проверяват, също ако пише и Electronic Equipment. Пратки с необявена стойност също 90% се проверяват. Но пък ако го проверят и на него пише Нокия, Ериксон или нещо такова - няма и да го получиш

Общи условия

Активация на акаунт