Изискващ мъж

  • 4 210
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
  Тарикатче....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Работя с програмисти по цял ден... те според мен са като касичка за пари, като ги раздрънкаш и от тях падат пари. Изкарвам подобаващо добри парички: Твоичкият като толкова си обича компютъра да си намери работа  с прилична заплата и ти наистина да си смениш работата с 4-часова или нещо по-леко. Какво ти се прави на две и половина:  Няма какво повече ти да работиш и да изкарваш колкото се може повече пари, насвий му сърмите, че с неговата професия може въобще да не се бъхтиш толкова. Иначе не очакавай да ти помага- те са специална порода! Но му обясни, че щом така или иначе ще виси пред компютъра поне да изкарва пари, че ти да си домакинстваш и да се грижиш за гълъбчетата си.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
За какво ти е такъв, да създава още хаос вкъщи ли!
Може да прави хубав секс, знае ли човек.

Да, бе! Да не му е....., че само заради това да се излежава като шопар и нищо да не пипва вкъщи?  Joy

# 18
  • Мнения: 14 654
Надявам се все нещо добро да има и у него.

# 19
  • Мнения: 106
е, добре, класифицирахме мъжа като мухльо (без да го познаваме и без да знаем как изглежда този проблем през неговите очи), стана ясно, че живота ще е по-хубав без него, но не виждам с какво това помогна реално на женицата... сега тя трябва да живее с мъж, който вече е публично заклеймен като мухльо... това сигурно ще направи живота и доста по-лесен...
за мен добър съвет (особено когато се дава след изслушване само на едната страна!) е не да бързаш да се съгласяваш и да насърчаваш към негативизъм, а да дадеш друга гледна точка, която човека в гадната ситуация може би не вижда от своята позиция....

п.п. мъжа ми също е програмист. познавам доста програмисти и само един по-добър от него. това, че програмистите са фрашкани с пари е мит! да, има и такива, но те са по-скоро изключението. тази професия напоследък стана масова, конкуренцията е голяма и цените падат. не си мислете, че ако програмист не може да носи вкъщи златни кюлчета то е защото е некадърен.

# 20
не знам как се дават съвети като е изразена само едната страна на конфликта. понякога, особено като са стресирани, жените имат склонност да преувеличават, а мъжа го няма да изкаже и той своята гледна точка, да каже нещо в своя защита...
Толкова съм се опитвала да го оправдая. Уви!
Наистина е стиснат, родителите му така са го научили. Нито на кино мога да го изведа, нито на ресторант. Нищо, че аз нося повечето пари.
Споменахте хубавия секс- преди години беше такъв. С годините желанието намаля.
Хубави съвети сте дали, но повечето са неприложими. Просто няма такъв чешит!

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Психолозите имат една много умна приказка (не че са гениални, де  Wink) - в човешките отношения единият настъпва дотам, докъдето отстъпва другият. Ти си отстъпила тотално, да не кажа, че си капитулирала без бой. Помисли какво искаш и му го кажи. Ще има съпротива, естествено, но за някои неща ще преглътне хапа и ще започне да се съобразява с теб.

# 22
  • Мнения: 40
Колко големи са ти децата ?Поне те не ти ли помагат ?Много тъжно звучи всичко това.Намери подход към всеки един от семейството,все пак сте семейство.А можеш и просто да се усмихваш и да си кажеш Аз съм над тези неща.

# 23
Психолозите имат една много умна приказка (не че са гениални, де  Wink) - в човешките отношения единият настъпва дотам, докъдето отстъпва другият. Ти си отстъпила тотално, да не кажа, че си капитулирала без бой.
Не е точно така. Често се караме по този въпрос. Той ми казва "като ти тежи, не се занимавай с нищо". Но не мога като него да седна и да гледам филм и да се правя, че нямаме деца и че домът ни не се нуждае от почистване и подреждане.
Децата още са малки и ходят на детска градина.

# 24
  • Мнения: 4 651
Вие го изкарахте съвсем мухльо човека. Жената каза, че има хубаво семейство, каквото и да включва в това. Мъжът й явно е по-пестелив от нея и не е склонен да дава пари за неща, които смята за излишни. Като не е склонен да разбере проблема й и да се включи в решаването му, ами авторката да си го реши сама. Аз останах с впечатлението, че може да си позволи чистачка, но я спира неодобрението на мъжа й. Така, че проблема пак казвам се решава с наемане на чистачка, която плаща тя. Все ще преживее нацупените му физиономии известно време, пък като им е добро семейството той ще разбере някой ден, че това е само за добро.


Аз пак не разбирам защо искате да накарате мъжете да прахосмучат след като не искат и го приемат като страшна обида за мъжествеността си.  Тези, на които мъжете помагат усърдно в домакинството аз ги деля на два вида: добряци по душа и такива, които явно са превъзхождани от жените си и се страхуват да не им ги отмъкне някой.

# 25
  • Мнения: 106
здрасти питаща Simple Smile

Наистина е стиснат, родителите му така са го научили.

родителите му не го бяха научили така преди да се съгласиш да го вземеш? или ти си се надявала да го промениш? ако си се омъжила за него с ясното съзнание, че е стиснат, според мен сега изобщо не е в твоя полза да се оплакваш от това. човека явно си е пестелив, което (поне по мое мнение) е по-добрата крайност. сега си се убедила, че е такъв дори и след твоята намеса. какво мислиш да правиш по въпроса?
според мен единствения начин да започне да се променя не е да му поставяш ултиматуми, ежеднежно да воюваш с него и да дебнеш дали случайно не върши по-малко работа от теб (това е изморително!), а да го приемеш такъв стиснат, да акцентираш върху добрите му страни и да му покажеш, че за теб той не е само деспотът, за който работиш ангария. ако направиш живота му сладък, може би ще се чувства по-комфортно и сам ще поиска да направи твоя живот по-лесен. и за това не е нужно кой знае какво физическо усилие или време, просто трябва да си промениш отношението и да не задържаш фокуса толкова дълго върху негативните му страни, защото колкото повече задълбаваш в тях, толкова по-трудно ще ти става да живееш с него. мъжете по принцип обичат да се грижат за жените, които им показват, че ги оценяват...
много се надявам да съм ти била от полза и това, което ти казвам да ти свърши някаква работа.
при всички положения ти желая успех и повече позитивизъм.  Hug

Аз пак не разбирам защо искате да накарате мъжете да прахосмучат след като не искат и го приемат като страшна обида за мъжествеността си.  Тези, на които мъжете помагат усърдно в домакинството аз ги деля на два вида: добряци по душа и такива, които явно са превъзхождани от жените си и се страхуват да не им ги отмъкне някой.

ф(х), и аз така. много ще ми е неприятно да живея с мъж без достойнство, който е под чехъла ми... няма нищо интересно в такъв мъж...

# 26
  • Мнения: 953
Като начало бъди и ти по взискателна. След като  взима отношение относно твоята работа, ти спокойно можеш да го ръчкаш да смени неговата и да почне да печели " максимално" пари.
Изобщо, след като си преценила че имаш нужда от помощ в домакинството и имате възможност да си го позволите наеми жена да ти помага.
Той не се съобразява с твоите потребности и желания, а ти си длъжна да се съобразяваш с неговите изисквания? Човек е в позиция да изисква и има претенции към околните само когато има някакво покритие и реализация в областта където иска да се съобразяват с него.
Защо все на силните жени се пада някой мъж плазмодий.


От горните постове да разбирам ли, че ако мъжът помага в домакинството е тотален загубеняк, мъж под чехъл, лишен от достойнство и т.н. ? Момичета с какви хора живеете??

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 23:03 от IraSof

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Домът е поне място, където живее цялото семейство, а не хотел за един от тях. Ако не му се помага да отиде да живее на хотел или да си плаща на камериерка и прочее обслужващ персонал. На него сметката сега му излиза и затова не се пъне.

# 28
  • Мнения: 953
Домът е поне място, където живее цялото семейство, а не хотел за един от тях. Ако не му се помага да отиде да живее на хотел или да си плаща на камериерка и прочее обслужващ персонал. На него сметката сега му излиза и затова не се пъне.
Peace

# 29
  • Мнения: 106
Не е точно така. Често се караме по този въпрос. Той ми казва "като ти тежи, не се занимавай с нищо". Но не мога като него...

мила питаща, според мен проблема е изцяло в това, че като си си избирала мъж не е бил твоя номер, но си го взела с идеята да го прекроиш...
човека очевидно предпочита да живее в боклуци пред това да се мъчиш да чистиш, но на теб и това не ти е достатъчно. ти не можеш като него и се сърдиш, че той не може като теб... мисля, че съпругът ти те обича наистина и го е грижа за теб, но ти не забелязваш начина, по който изразява любовта си, защото не я изразява по твоя начин.
ако търсиш рецепта за това как да промениш мъжа си насилствено като същевременно запазиш семейството си няма да я намериш. ако търсиш мир и разбирателство пробвай да направиш това, което искаш от него - поживей ден-два по неговия начин.
бтв, тия неща ти ги казвам от личен опит Wink програмистите като правило не общуват добре с деца (особено по-малки)

От горните постове да разбирам ли, че ако мъжът помага в домакинството е тотален загубеняк, мъж под чехъл, лишен от достойнство и т.н. ? Момичета с какви хора живеете??

ирасоф, мисля че не си разбрала правилно това, което имахме предвид. "тотален загубеняк" не е мъж, който помага в домакинството, а мъж, който помага в домакинството не по своя воля, ами от страх да не му се кара "старшината". много ми става мъчно като видя такъв пречупен мъж.

Общи условия

Активация на акаунт