Коя е любимата ви детска книга?

  • 16 292
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 232
 Карлсон,който живее на покрива
 Лукчо

# 241
  • Разград
  • Мнения: 518
"Пипи дългото чорапче" и "Алиса в страната на чудесата"  Peace

# 242
  • Мнения: 337
Най-любимата ми е "Приказките на Вилхелм Хауф"- Петер Мунк, Студеното сърце ми е най-любимата, индийските приказки - имаше една книга с меки корици, голям формат с прекрасни илюстрации, после руските приказаки, сборникът "Василиса Прекрасна", "Емил от Льонеберя", "Румцайс", "Тайната градина" и няколко на Ерих Кестнер.

P.S. Извинявам се за дългия пост, но винаги съм била голяма читателка - и досега ме държи

# 243
  • Мнения: 604
И аз имам да добавя:
Красавицата и звяра
Мързелан и мързеланка
Покахонтас
Златокоска

# 244
  • Countryside
  • Мнения: 11 654
Пипи и Емил от Льонеберя са ми любими. Като цяло Астрид Линдгрен и Туве Янсон, но я няма в анкетата. Иначе, като поотраснах много ми допаднаха романите на Ерих Кестнер.

# 245
  • Мнения: 2 070
 Андерсенови приказки.
на малко по-късен етап от детството ми,
 обожавах да чета Чудомир

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 21:51 от Пали

# 246
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Маншон , Полуобувка и Мъхеста брада от Ено Рауд

# 247
  • В страната на бурите
  • Мнения: 964
"101 далмантинци"  Crazy още ми е любима

# 248
  • Мнения: 222
"Емил от Льонеберя","Антон и Точица","Двойната Лотхен"

# 249
  • Мнения: 311
От изброените Карлсон, а иначе "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" и "Приказка без край", приспиваха ме с "Билбо Бегинс" /затова съм и луд Толкин фен/ - това е отговорът ми в краткия му вариант. За дългия трябва да пиша до заранта  Mr. Green

# 250
  • Мнения: 919
Пипи дългото чорапче ,Снежанка...абе много са Laughing

# 251
  • Мнения: 363
Много са. Бях се записала на бибилотека и ми бяха интересни всички книжки.

# 252
  • Countryside
  • Мнения: 11 654
Най-любимата ми е "Приказките на Вилхелм Хауф"- Петер Мунк, Студеното сърце ми е най-любимата, индийските приказки - имаше една книга с меки корици, голям формат с прекрасни илюстрации, после руските приказаки, сборникът "Василиса Прекрасна", "Емил от Льонеберя", "Румцайс", "Тайната градина" и няколко на Ерих Кестнер.

P.S. Извинявам се за дългия пост, но винаги съм била голяма читателка - и досега ме държи
Вилхем Хауф и на мен ми беше любим, моята любима негова приказка беше Джуджето дългоноско. Иначе много съм плакала на Андерсеновите приказки, после като по-голяма ги четях с удоволствие и намирах съвсем други поуки в тях. Както и "Маншон, Полуобувка и Мъхестата брада. "Тайната градина" съм я чела сигунро 4-5 пъти  Laughing Много любима също. Сега отчаяно се опитвам да намеря друга моя любима детска книжка - Алфонс Треперибузков, но уви не е преиздадена  Confused

# 253
  • Варна
  • Мнения: 957
Страхотни сте! Споменали сте всичките ми любими книги и автори! (И всички са ми НАЙ - любими!) Мога да се подпиша под всеки отговор! Само "Тайните на черната джунгла" не срещнах.

P.S. Сериозно издирвам приказките на Николай Райнов. Помагайте!

# 254
  • Countryside
  • Мнения: 11 654

P.S. Сериозно издирвам приказките на Николай Райнов. Помагайте!
Оооо, аз ги имам 2 тома събрани- "Български народни  приказки и "Чуждестранни приказки" (или беше "Приказки от цял свят"  Thinking), но са от моето детство. Голям формат А4 с твърди корици, вътре има и страхотни картинки. Дано ги преиздадат в същия формат и аз ги дебна  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт