таксата в градината на Ерих Кестнер

  • 3 251
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 771
ЖЖЖЖЖЖЖЖлъч не, но когато човек пише, просто трябва да е убеден в истинността. Аз се опарих от общинско училище, пребиха детето ми в І клас на кварталното у-ще и т.н.т., но не цитирам имена. Освен това имам някои впечатления от Кестнер, които не съвпадат с твоите. Жлъч няма, нали споделяме!

# 16
Smehurko.много внимателно прочетох мнението ви относно увеличението на таксите,но смятам,че тези средства които даваме,включително и аз като родител напълно са оправдани.За мен на първо място е това,детето ми да се чувства добре и да ходи с желание в детската градина.Освен това вниманието,което получавам от учителите и директорката на детската градина е напълно задоволително,а и наблюдението ми всяка сутрин когато водя детето си в градината е,че това внимание се отделя на всички родители.

# 17
Smehurki, naistina hi4 ne si osvedomena. Naprimer  deinostite, koito sa vklu4eni v taksata naistina sa dve, no ne mogat da badat pove4e- samo dve v petak. Taka 4e nqma kakvo pove4e da se doplachta. A ski u4ilichteto i zelenoto u4ilichte nikoga ne sa bili v taksata. Mnogo sam si dovolna ot u4ilichteto, a ako na tebe ne ti haresva- napusni. Takmo chte ima mqsto za drugi, koito iskat decata im da u4at v Erih Kestner

# 18
  • Мнения: 359
Това ми беше напълно достатъчно, като мнение и отношение. Мисля, че точно подобни становища "ти не си осведомен", "като не ти изнася махни се", е нещото което ни характеризира най-вече като нация.

Мога само да се възхищавам на ръководството за чудесната преценка която имат и да се чудя, защо само с толкова вдигат таксата. При това единомислие и доволни родители спокойно може и повечко да искат.

Докато продължаваме да ги сравняваме с държавните нещата наистина няма да вървят на добре...

След, като според вас увеличението без каквато и да е среща с родителите, които са там от 1, 2, 3 и повече години е нормално, извинете ме, че спамнах форума.

# 19
Уважаема госпожо, съжалявам, че имате проблем с новите такси. Така е във всички частни градини. Това че таксата ви затруднява, не е причина да отричате всичко хубаво в "Ерих Кестнер"! Просто искам да предпазя съфорумките от заблуда.
Уважаемата госпожа е една от най-капризните майки, с нежно дете/истински симпатяга/. С детето проблем не е имало, защото е чувствително и сладко, но капризите на майка му и на баща му....! За съжаление госпожата отрича специалното отношение към нейния син! Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала. Е, може би така е по лесно, но.............НЕ Й ВЯРВАЙТЕ!

# 20
  • Мнения: 46 518
Не става въпрос дали са оправдани или не.
А за това, че сключваш договор. Преди това си правиш сметката и приемеш условията им. А след това те ги променят драстично. Все едно тя да договори, че ще води 1 дете, а да заведе 2.

Това беше една от причините да се откажа от частните градини, миналата година бях събрала информация, а като дойде време за записване ми казаха съвсем други цени.

# 21
  • Мнения: 771
Смехурко, това за таксите го разбрахме вече. Аз ходих лично и си записах децата - в ДГ и вІ клас. Можеш ли по-конкретно да ми кажеш защо не си доволна от учителките и т.н.т. Това е което ме интересува. Аз и от други места чух мнения, но сподели. Пък до края на април имам време да реша. Таксата не ми е критерии.

# 22
  • Мнения: 359
Балони, а къде видя че не съм ДОВОЛНА от учителите?
А и след така изчерпателният отговор от страна на управата
Цитат
teodora_ted
Вмъкни Цитат
Уважаема госпожо, съжалявам, че имате проблем с новите такси. Така е във всички частни градини. Това че таксата ви затруднява, не е причина да отричате всичко хубаво в "Ерих Кестнер"! Просто искам да предпазя съфорумките от заблуда.
Уважаемата госпожа е една от най-капризните майки, с нежно дете/истински симпатяга/. С детето проблем не е имало, защото е чувствително и сладко, но капризите на майка му и на баща му....! За съжаление госпожата отрича специалното отношение към нейния син! Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала. Е, може би така е по лесно, но.............НЕ Й ВЯРВАЙТЕ!

Мислиш ли, че съм критерий? Явно, детето ще го отнесе, а и това ....

# 23
  • Мнения: 125
Не съм Смехурко,но Ще си изкажа мнението Wink.
Доволна съм от градината и от учителките.
Макар и да нямам пряк контакт с тях(заЩото сме с транспорт и го качвам на буса сутрин,следобяд ми го докарват обратно),никога не ми е отказвано внимание или информация.Контактуваме по телефона с госпожата и никога не е имало проблем.Дисциплината е на ниво,обучението по немски съЩо е добро.Учителките са мили и детето ми се чувства много добре.Това са важни за мен неЩа.На есен пускам и малкият ми син там.Да ,таксата е стряскаЩа,но в крайна сметка наистина всеки сам си преценява.

# 24
  • Мнения: 771
Благодаря ти Рошличке, точно това ме интересуваше. Искам детето ми да бъде добре гледано, "без капризи", но както трябва. Имам представа от педагогика и това, което директорката ми обясни за обучението също ме устройва. Видях и че са доста младички учителките+? Извинявай, но като ти возят детето как получаваш сведения за него? Аз сигурно ще си го спестя, пък и заради контакта с учителките!

# 25
  • Мнения: 125
Ами точно това е основния недостатък при ползването на транспорт-липсата на пряк контакт с учители и родители.
Сведения получавам от учителката по телефона.Няма проблем ,когато и да и се обадя винаги е била мила и е отговаряла на моите въпроси и ме е осведомявала за всичко.Многократно ни е казвано,че можем да се обаждаме винаги когато пожелаем.
А и синът ми е голям вече и всеки ден ми разказва как е минал денят му,какво е правил,с кого е играл... Grinning
  Да,догодина може би и аз Ще си го спестя,заЩото вече Ще са двамата- единият първокласник,другият за първи път Ще се отдели от мен...и мисля че Ще е необходимо (да съм с тях) да ги водя.А и заради прекия контакт с учителите.Това ми липсва определено.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Уважаеми, родители, като един от вас се чудя дали вие сте съгласни с така увеличената такса за следващата година?
Мислите ли, че ни дължат поне родителска среща и обяснение защо се налага това 100 % увеличение?

Уважаемата госпожа е една от най-капризните майки, с нежно дете/истински симпатяга/. С детето проблем не е имало, защото е чувствително и сладко, но капризите на майка му и на баща му....! За съжаление госпожата отрича специалното отношение към нейния син! Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала. Е, може би така е по лесно, но.............НЕ Й ВЯРВАЙТЕ!


Ако това долу е отговор на по-горе цитирания въпрос хич и не искам да знам наистина защо са увеличени таксите. Искрено се надявам това да е самодеец, нямащ нищо общо с коментираното детско заведение. Защото по-лоша реклама от това - здраве му кажи!

# 27
  • София
  • Мнения: 7 039
Dara, за съжаление си мисля, че изобщо не е самодеец - веднага се е сетил за кое дете става въпрос. Грозно оправдание без никакви истински аргументи за повишението на таксите - само лични нападки, страхотна антиреклама от човек с нисък интелект.

# 28
  • Мнения: 771
Рошличке, а водят ли някъде децата-лагери, екскурзии?! А това за обажданията и на мен ми го казаха. Имат ли спортни часове?

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Dara, за съжаление си мисля, че изобщо не е самодеец - веднага се е сетил за кое дете става въпрос. Грозно оправдание без никакви истински аргументи за повишението на таксите - само лични нападки, страхотна антиреклама от човек с нисък интелект.

Да, точно това си мислех и аз. Въпросната госпоДЖа направи страхотна реклама на училището, евала!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт