За 4-токласниците... и техните амбициозни родители!

  • 21 929
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 567
Ние не сме ваканция, ама нещо нямам време да пиша. Нали моята тръгна на още една школа и съвсем не ми остава време  Confused

Само се включвам да споделя, с какво моята щерка според баща и днеска ме е затапила Simple Smile
Четохме един разказ - Два гроша. И там един ром дава на царя загадка. С два гроша на ден връщал стар дълг, давал назаем и останалите били за прехраната. Та питам моята щерка дали се сеща, какво иска да каже рома преди да сме прочели неговото тълкувание. Тя умува, умува и за стария дълг ми каза абсолютно вярно  Simple Smile Обаче за заема мисли, мисли и като царските съветници нищо не измисли  Simple Smile Въртя и суча, за да я насоча и в един момент викам - Абе кажи на кого и как ще даде назаем тоз циганин, тез пари, бе(с глас в по-високата октава)  Blush  А тя се почесва и ми вика - Ами, с чек бе, мамо  #Crazy Явно това е логиката, която извади детето, защото още преди това изяснихме, че той тези два гроша на практика не ги дава. Те са си все в джоба му.

# 91
  • Мнения: 7 263
Да аз също познавам детенце на наша съфорумка, чиято дъщеря е стартирала курса от втората му половина след Нова година, на края на годината държи и изпит и е приета. Просто детето е по-талантливо и ученолюбиво.
Най-сигурно е да се пита в СМГ дали биха записали сега в курса детенце, тяхната преценка ще е най-точна.
Аз писах личното си мнение не съм целяла да засегна някого.

# 92
  • София
  • Мнения: 11 807
Лени аз не съм се и засегнала за СМГ-то.Знам че е късно,но според баща му нищо не му пречи да се пробва ей така за спорта.
Не си мисля,че е по-по-най.
Алекс не е във вакнция.Официално от четвъртък.В сряда щели да бъдат сборни класове,защото една част от децата заминават за Гюлечица на зелено училище.Той не е сред тях.
Ами май е това от нас!
Лека нощ!

# 93
  • София
  • Мнения: 4 868
Курсът в СМГ е разделен на модули. Доколкото си спомням, приемът във вече сформирана група от средата на учебната година беше възможен в началото на нов модул. Към настоящия момент ми се струва, че е късно за включване, но можете да опитате. Можете и да говорите директно с някой от учителите за частни уроци.

Основно подготовката е върху задачи от типа на тези в "Математическа читанка", намират се още и двете из интернет-книжарниците. Има обаче специфични изисквания за описване на задачите, които детето няма откъде да научи без специализирана подготовка.

# 94
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ваканцията на щерката е само на 3-ти и 4-ти април. И се чудя дали да я дам на нашите и нея (брат й вече е там) и ние да си направим романтичен уикенд, с баща им  Twisted Evil
Само дето, ще ме засили пак на ски, а аз не искам повече сняг и студ.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 807
Янита благодаря за инфото!
Шани въобще иска ли питане бе жена.Аз си мечтая за такъв уикенд и мойто мъж ми е обещал от месеци,ама нъцки.
А-а-а романтичен уикенд за мен е не да караш ски,а да гледаш от топло местенце как ръси снежеца /него го няма,ама нищо/.

# 96
  • Мнения: 7 263
Шани въобще иска ли питане бе жена.Аз си мечтая за такъв уикенд и мойто мъж ми е обещал от месеци,ама нъцки.
А-а-а романтичен уикенд за мен е не да караш ски,а да гледаш от топло местенце как ръси снежеца /него го няма,ама нищо/.

Именно! Именно!
Малките ми мъжове заминават на 03 за Мальовица за 4 дни и ние по този повод заминаваме за Трявна  Flutter.
Така че Шанова, не се лишавай от това рядко удоволствие  Crazy Flutter

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хади навихте ме  Joy
Обаче да ви кажа... Все чакаме миг, да сме без деца и като настъпи, се чудим къде са, как са... мъчно ни е...
От неделя съм без малкия и вече изпитвам тягост. Уж да ми е по-леко и лесно, ма... Що така не мога да се отпусна?
Вие как сте по тоз въпрос?

П.П: Лени, дай линк към Трявна. Макар, че аз искам на топъл мин. басейн... Хисар ли..?

# 98
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 718
Здравейте, мами, може ли да се присъединя към приятната компания?
И да се посъветвам с вас. От началото на годината се опитвам да убедя сина ми (четвъртокласника), да се яви на някое състезание, а той се е запънал като магаре на мост. Не обичал изпитите, тестовете, състезанията и т.н. А ми се искаше да се поочупи малко, да свикне да се съсредоточава в подобна обстановка. По математика се справя, но мен не ме интересуват толкова самите резултати, а по-скоро самият той да преодолее притесненията си. Имали ли сте такива проблеми с децата си?

# 99
  • Мнения: 2 567
"Палубен изтребител"  Laughing, много добра идея за романтична почивка с половинката. И аз искам, ама все не става. Последната ни романтична вечер, в едно хотелче, беше точно преди 10 години. От тогава сами не сме ходили никъде. И аз като теб не мога да оставям Бети. Никога не е имало на кого и така свикнахме да е все с нас. И сега като си идем в Ловеч и на едно кафе да излезем двамата и или аз или тя почваме със звъненето по телефоните. Не, че тя не може без мен. Дори напротив. Сред други хора ли е, аз сякаш ставам невидима.Даже някога ми е ставала гадничко, като ида да я прибера от градината или училище и тя рече, защо съм дошла, ама някак си се опитва да ме контролира и звъни да пита кога ще се прибирам  Simple Smile

albena, добре дошла на една майка на 4 момчета. Браво на теб  Peace
Аз нямам проблем с моята щерка за изпити и състезания. Може, не може тя обича да се пробва. Не ми е от срамливите  Flutter

# 100
  • Мнения: 884
Здравейте!Шани , боже, сериозно ли се чудиш за подобен уйкенд?! Аз сигурно ще си пожелая такъв на следващата Коледа-казват, ставали чудеса! :welcome:albena!

# 101
  • Мнения: 7 263
albena   bouquet добре дошла при нас  Hug
божкееееейй имало било Х хромозома има чушки  Flutter Laughing
Да са ти живи и здрави юнаците ще поразкажеш как се справяш с тази войска Heart Eyes
Шани ще потърся линкче да пратя - хотела се казваше Хилез и поне на снимките изглеждаше добре. Аз искам малко тишина и романтика, затова си мисля че Трявна е нашето местенце. А иначе и ние сме така - няма на кой да ги оставяме и дори и за няколко часа да не са с нас, почваме да мислим как са, какво правят и т.н. От как се е родил Боби имаме броени пъти да сме били някъде за повече от два - три дни. Последно приключение беше ходенето в чужбина, което за мен хем беше кеф, хем се побърках от притеснения и бях се превърнала в телефон за оплаквания и от двете страни  #Crazy Shocked Twisted Evil
Лети  Hug и ние сме така с изпити и състезания - олимпийския принцип ни е в кръвта Laughing

# 102
  • Мнения: 884
Шани ,[/color, аз мога да ти предложа нещо около Елена...
http://elenaholiday.com/images/header-bg.jpg
Нещо не правя както трябва Embarassed, но лесно ще го намериш с търсачка.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 19:28 от TIHA VODA

# 103
  • Мнения: 7 263
Шанич, ей  тук мислим да акостираме, така чеее  Wink

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
TIHA VODA - това е правилния линк:
http://elenaholiday.com/  Grinning Чудесно е, но не за 2 дни, а за повечко.

Лени - и твоето място изглежда приятно.  Grinning
Но все си мисля, че ще бъде добре да потопя морно тЕлО в топъл мин. басейн. И ако може да не е на повече от 150км. дестинацията.
Обаче...  Tired
Мъж ми час по час гледа Витоша и само ми дава сводки, как вали сняг и колко см. е натрупал. Ех, как ще се разберем?  Rolling Eyes
Аз нямам проблем да викна майка ми да гледа децата и ние да отпрашим на някъде само 2мцата. М.г. по 24.05 го правихме...Послед август - пак. Но някак не мога да се отпусна и да си живея животя. Не, че майка ми не ги гледа... мне, дори децата я препочитат, пред моя милост.
Но съм си такОв дзвер...

Общи условия

Активация на акаунт